Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Genetikai vizsgálattal kapcsol...

Bogikaa89 kérdése:

Genetikai vizsgálattal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly októberben született halva a kislányunk! A boncolás és a szövettan sem adott választ a kérdésre,miért halt meg a gyermekünk!

Most szeretnénk elmenni genetikai tanácsadásra,a nőgyógyászom adott is elérhetőségeket!

Ilyen esetben milyen vizsgálatokra számíthatunk? Illetve ezeket a vizsgálatokat támogatja a TB?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2016. okt. 19. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kellene egy immunológiai kivizsgálás is. Én megnézettem például,hogy nincs-e valamilyen véralvadási zavarom (pl. leiden mutáció) mert késői magzatelhalást ilyen is okozhat (az én kislányom is tavaly októberben született halva, de sajnos neki fejlődési rendellenessége volt, kromoszóma rendellenessége nem).

Azóta már újra várandós vagyok ikrekkel (22 hetes), remélem, ők élve születnek és egészségesen.

2016. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a nőgyógyászod utal be, akkor támogatja a TB.

Nem tudom, hova tartozol, én a Bajcsyban voltam genetikai tanácsadáson, és egyetlen hátránya, hogy sokat kell várni, de ilyen emberséges bánásmóddal a hazai egészségügyben még nem találkoztam, mint ott!

Kétféle vizsgálatot szoktak ajánlani: a CVS-t és az amnio-t, előbbi esetében a méhlepényből, utóbbi esetében a mazgatvízből vesznek mintát. A CVS azért jobb, mert hamarabb megvan az eredménye, a kockázata mindkettőnek hasonló. El szokták mondani, hogy van egy minimális (!) vetélési kockázat, de ha szakszerűen végzik a beavatkozást és minden előírást betartasz, akkor ez nem sokkal magasabb, mint amekkora kockázat alapból is fennáll.

Vannak fizetős vizsgálatok is, de a genetikus szerint "okos anyuka azt a pénzt inkább a gyerekre, vagy magára költi". ;)

2016. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!