Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Corionboholy biopsziáról a...

Corionboholy biopsziáról a Bajcsy Kórházban, kinek milyen tapasztalata van? Vagy valakinek negatív tapasztalat ezzel a vizsgálattal kapcsolatban bárhol máshol?

Figyelt kérdés

Eléggé megoszlanak a vélemények erről a mintavételről.

Nekem a magas HCG miatt lenne esedékes,a többi leletem tökéletes.

Ti bemernétek vállalni?Tényleg érdekelne a véleményetek,mert egy hét múlva van időpontom,de még az is lehet,hogy az utolsó percben meggondolom magam...



2016. júl. 29. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kétszer is volt (anyai életkor miatt). Nem veszélytelen vizsgálat,de a közvélemény sokszorosan eltúlozza a veszélyeit. A lényeg, hogy ha minden előírást betartasz a beavatkozás után (első nap fekvés, utána két hétig semmi szex, emelgetés, semmi kádfürdő és strandolás), akkor valószínűleg nem lesz baj. Kicsit kellemetlen a szúrás, de a Bajcsyban nagyon profi stáb végzi, bátran megbízhatsz bennük. Nekem semmi bajom nem lett, az első lányomnál amikor végezték a vizsgálatot, picit görcsöltem, de több magnéziumot vettem be és elmúlt.

Az anyai vérből végzett vizsgálatok - akármilyen kevés hibaszázalékúnak is hirdetik őket - sajnos csak kockázatbecslést adnak. Diagnózist csak az invazív vizsgálat (CVS, amnio) eredménye jelent.

Ha biztosra akarsz menni, illetve ha nem tartanád meg, ha esetleg kiderülne, hogy beteg a babád, akkor mindenképpen csináltasd meg.

2016. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan magzatvíz mintavételen voltam ott, de hasonló a két vizsgálat, és négyen voltunk egy szobában, a többieknek corionboholy vizsgálat volt.

Nekem jó volt a tapasztalatom, rendesek voltak a nővérek, orvosok is, senkinél nem volt gond a vizsgálat után.

2016. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Esetleg a prena test?
2016. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam a Bajcsyban chorionbiopszián és csupa pozitív dolgot tudok mondani. Persze én is izgultam és féltem, hogy milyen lesz, pl. nagyon fog fájni, valami baja lesz a babának vagy kiderül valami

betegség. De hidd el, hogy felesleges félni tőle, mindenki nagyon kedves, emberséges és lelkiismeretes volt, az orvosok, a nővérkék, a műtőben a műtősnő, szóval mindenki, a vizsgálatot pedig ultrahang mellett végzik, így kizárt, hogy a babát szúrják meg. Kicsivel több, mint két hét alatt lett meg az eredmény, telefonon annyit mondtak, hogy ne izguljak tovább, minden rendben, de vissza kellett menni a személyes leletelemzésre meg egy ellenőrző ultrahangra. Egy fél napot bent kellett tölteni, délután 4 körül mehettem haza zárójelentéssel. Pihenést javasoltak egy-két napig, ne emelgess, ne feküdj kádba, medencébe, ne strandolj és ne szexelj két hétig. Nem ismerek olyan nőt, akinek bármi baja lett volna ettől a vizsgálattól neki vagy a babának, pedig egy ismerősöm mind a négy (!) terhességénél megcsináltatta. Szerintem ne félj, menjél myugodtan.

2016. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a biztató válaszokat !Tegnap én is a Prena testen gondolkodtam,de irreálisan drága.Egyre valószínűbb ,hogy jővőhéten bemegyek a kórhàzba.
2016. júl. 30. 08:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt biopsziánk de nem a Bajcsyban, minden előírást betartva semmi bajunk nem lett :)
2016. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi újság? Megcsináltattad végül vagy valamelyik vérteszt mellett döntöttél?
2016. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy hete megcsináltattam,de még nincs eredmény.

Ma hívtam őket.Azt mondták,hogy majd ők szólnak,ha meg van az eredmény.

2016. aug. 11. 13:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden rendben lesz, szurkolok.

Nekem amnióm lesz pár hét múlva ugyanott (első voltam).

2016. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy!Köszönöm!!

Ez a várakozás ami megőrjít teljesen.

Lassan egy hónapja tudom,hogy baj lehet,de még nincs eredmény.

Én is drukkolok neked,hogy minden rendben legyen!!

2016. aug. 12. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!