Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes családnak állítané...

Kisgyerekes családnak állítanék össze karácsonyra ajándékcsomagot, hol tudnék rászoruló családot keresni?

Figyelt kérdés
Idén karácsonykor arra gondoltam, hogy a saját gyermekeim mellett megajándékoznék egy kisgyerekes családot is. Nem nagy összegre gondoltam, lenne benne 1 kisebb játék, ruha, édesség, könyv, van ami használt van amit újonnan vennék. Tényleg semmi nagy dolog de biztosan van akinek ez is jól jönne. Van olyan alapítvány vagy interneten olyan oldal ahol találnék rászoruló családot? A cipősdoboz kampányban is részt vettem egyik évben de számomra túl személytelen, ha segítek akkor szeretnék látni fényképet arról akinek segítek, illetve utána egy pár sort arról hogy örültek-e a gyerekek, tetszett-e nekik az ajándék esetleg fotókat stb. De nem vinném el személyesen, postán adnám fel. Szerintetek ezekkel a feltételekkel találnék valakit?
2016. okt. 20. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom van ott helyben olyan alapítvány vagy közösség ahol tudnak ajánlani ilyen családot. (Viszont ha nagycsaládos egylet ajánl azt fenntartásokkal kezeld, a legtöbbjük szegénynek teteti magát közben van nekik mindenre. Próbálj olyan családot keresni ahol 1-2 gyerek van, ott jobban értékelik az ajándékot. Én is így teszek már évek óta hogy "kiscsaládot" segítek.
2016. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Beszélj a helyi családsegítővel vagy a védőnőkkel, biztosan tudnak családot ajánlani.
2016. okt. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, a védőnővel egész jóban vagyok szerintem ő fog tudni segíteni.
2016. okt. 20. 13:17
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagy művészet, az egész országban van cipősdoboz akció, mikulásgyár és hasonlók.
2016. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Baptista gyülekezetek minden évben csinálnak karácsonykor cipős doboz akciót. Ott is tudsz érdeklődni, mert mindegyik gyülekezetünknek vannak rászoruló családjai, akikre fokozottan odafigyel (nem gyülekezeti családra gondoltam, hanem olyanokra, akik még ha nem is hisznek, de rászorultak).
2016. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

A helyi alapítványokról annyit, hogy ott kiválogatják az adományokat. Ismerős ilyen helyen dolgozik és mesélte, hogy durva, mik mennek ott.


Én is inkább azt javasolom, hogy a védőnőt kérdezd meg.

2016. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
írtam privát üzit.
2016. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
cipősdoboz-akció, biztosan a megfelelő emberekhez fog eljutni, nézz utána.
2016. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Mikulásgyár, Ciősdoboz-gyűjtés. Szerintem az adásnak az a lényege, hogy nem vársz visszaigazolást, hálát, köszönetet, magyarán mondva nem magadért teszed. Igen, örül neki a kisgyerek, de ha nem, azt úgyse fogja megírni neked a szülő. Csak adjál, ne azért a fényképért, ne azért, hogy kafa gyereknek érezd magad tőle, hanem mert örülsz, hogy te nem vagy rászorulva, és inkább adhatsz, mint kérned kelljen.
2016. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a helyi alapítványok, a Mikulásgyár és a Babptista szeretetszolgálat is kiválogatja az adományokat, ami részben jó, hiszen sokan használhatatlan játékot, ruhát is beletesznek. Ami nekem kevésbé szimpatikus, hogy kiviszik külföldre is az itt összegyűjtött adományokat.
2016. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!