Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezésről, ill....

Gyermekelhelyezésről, ill. felügyeleti jogról minta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 5 éves lányom, akit én nevelek. Apukájával nem voltunk házasok, így mikor külön mentünk, nem is mentünk bíróságra, nem lett semmiféle bírósági papírunk. CSOK igényléshez kellene benyújtanom gyermekelhelyezésről, illetve gyermek felügyeletről valamilyen nyomtatványt, amivel igazolom, hogy a kislány nálam van. Honnan tudnék beszerezni ilyet, vagy ha nekem kell megírni, akkor miknek kell benne szerepelnie?

Segítségeket előre is köszönöm!


2016. okt. 20. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
gyámhivatalba menj be, most közös felügyelet alatt van a kislány (mivel nem írtatok papírt teljesen egyenértékűnek minősültök), kell kérni a papíron is nálad való elhelyezést.
2016. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Felülről a másodikat kell kitölteni, a szülői felügyelet gyakorlásának rendezése, gyermektartásdíj megállapítása és kapcsolattartás stb. megnevezésűt. Amúgy a szülői felügyeletet csak a bíróság rendezheti, a gyámhivatal nem. Vagy az alperes (apa) vagy a gyerek lakóhelye szerint illetékes bíróságon kell benyújtani.

2016. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nekem csak annyit kell igazoljak, hogy a kislányt én nevelem. Természetesen közösen megírnánk a papírt, csak nem tudom mit kell beleírni hogy ne kössenek bele semmibe.

2016. okt. 21. 10:57
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképp hivatalos papírnak kell lennie, ezért javasoltam a gyámhivatalt, ott tudtok tenni együtt egy nyilatkozatot, amit ők hivatalosan leigazolnak, hogy önszántatokból és valóban ti tettétek. Gondolj csak bele, ha ennyi elég lenne, bárki aláírhatná az apa helyett, hisz hogy is ellenőrzik le...
2016. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!