Félévessel buszozás?

Figyelt kérdés

Nem tudjátok véletlenül, hogy milyen speciális szabályok vonatkoznak kisbabával utazókra helyközi járatokon? Pl. vihetek-e hordozót, és ha igen, kell-e külön jegy a babónak? Vagy bármi egyéb fontos tudnivaló?

30 km-es útról van szó, ennél többet helyijáratozunk egy nap általában, úgyhogy tudom, hogy imádja majd az utazást a kis csöppem, mindazonáltal kíváncsi lennék, van- bármilyen kötelezettségem, akármim a volán felé, ha nekivágunk. Városi túrákon hordozókendőzünk, de gondolom, az nem a legjobb választás helyközin. Köszönöm a válaszokat! :)


2016. okt. 23. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Én kendővel szoktam távolsági buszon vinni, mert nem fér fel a kocsi. Semmi külön szabály nem vonatkozik rá, nem kell külön jegy, de azt tudd, h megillet az un. kisgyerekes hely. (ajtó melletti ülés nagyobb lábtérrel)


Én még terhesen átbogarásztam a volán utazási szabályzatát, mert senki nem vette észre a hasamat.

2016. okt. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor nem aggódom túl. :)

PS: Ment a zöld kéz :)

2016. okt. 23. 00:54
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Nekünk anno azt mondták, ugyanaz a szabály, mint az intercityn : ha a gyerek az öledben ül, nem kell neki jegy, ha külön, akkor kell. Tehát ha hordozóban viszed, azt nyilván nem az ölében tartod, ergo kell jegy. De a legegyszerubb felhívni őket és megkerdezni
2016. okt. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hordozó miatt sem kell jegy.Mi 2 hónapis kora óta rendszeresen utazunk buszon illetve vonaton.Sosem kellett a hordozó miatt fizetnünk.
2016. okt. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

És bocs, nem tudom, ki az, aki tök indokolatlanul folyamatosan lepontoz mindenkit...

2016. okt. 23. 09:13
 6/8 piroska és a farkas ***** válasza:
17%
Gondolm, hordozó alatt azt érted, h vmiben magadra kötöd. Èn hallottam már olyat, h a buszsofőr szólt az anyukànak h tegye előre a babàt. Egyrészt mert ha àllsz és van egy hirtelen fékezés, akkor ha a hàtadon van kevésbé tudod védeni, màsrészt ha elől van tudod kobtrollàlni h mennyire kapàlózhat a többi utas felé.
2016. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Igaz én csak vonatoztam vele autós hordozóval.külön nem kellett jegyet váltani (nem helyjegyes volt)
2016. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Nem, hordozó alatt az autós hordozót értem - az foglal csak külön helyet. Kendőben pedig utazáskor mindig elől hordozom a kislánykám, háton nem is érezném biztonságban egyelőre. De azt hiszem, kombinálom majd a kettőt: kendőzünk, de próbaképp viszünk hordozót is, hátha szükség lenne rá. Ha mégsem, következő alkalommal már nem kínlódunk vele. :-) A lényeg, hogy külön jegyet nem kell venni, úgyhogy köszönöm az infókat!

2016. okt. 23. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!