Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák hogy tudtok magatokra...

Anyukák hogy tudtok magatokra időt szakítani? Hogy tudtok Nő lenni?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a kisfiamat aki 6 hónapos. Segitségem nincs és bébiszittere nincs pénzem.


A szüleim nagyon messze laknak, haza költözni nem szeretnék mert Budapesthez köt ès több lehetősège is lesz a babànak.


Az "bajom" hogy nem tudok magamra időt szakitani és minden oly monoton. Felkelek mosogatok főzök mosok takaritok (persze nem minden nap) stb.


A baba körüli teendőket azert nem irom mert nem azzal van a baj, az temèszetes ès boldogan végzem. Életem legszebb èlmèny a kisfiam az hogy lepisil es közbe vigyorog huncutul :)


Az a baj hogy minden monoton, hogy még a haj mosàs is körülmènyes ès igénytelennek èrzem magam. Szeretnék csajos lenni (most olyan nyuzottnak erzem magam) valahogy egy picit olvasni, az angolt tanulni. De nem tudom hogy...olyan mintha én nem is élnèk. A picur nappal nem sokat alszik ès estére meg kinyulok a fàradtsàgtól.


Ti hogy hoztàtok magatokat formàban? Hogy tudtok Nő maradani? Ès aki tanul az hogy oldja meg? Hogy ne legyek monoton?


Köszönöm.


2016. okt. 23. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Mintha én írtam volna, minket is hat hónaposan

hagyott ott a gyerek apja, de az enyém már másfél éves lesz.

A helyzetünk ugyanaz, nincs semmi segítségem , sem felesleges pénzem, sőt a picim soha nem aludt nappal egészen mostanáig, mostanában alszik egy két órákat, így akkor tudok pl. hajat festeni .

De mivel úgy sem tudok elmenni sehova, mármint szórakozni, vagy ismerkedni, mivel nincs kire hagyjam, ezért teljesen mindegy hogy hogy nézek ki. A postást meg a boltost nem érdekli. :(

2016. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Én nem egyedül nevelem a gyereket ugyan, de csak heti pár napot van itthon az apja. A lányom autista, hiába van pénzem szitterre, senki mással nincs el. Szóval nálam a hajmosás úgy néz ki, hogy beültetem magam mellé a kádba, míg kisebb volt szoptatás közben szárítottam a hajam.

A sminkelést úgy oldottam meg, hogy magamra kötöttem közben a gyereket. (csecsemő korától 3X20 percet aludt)

Tanulást nem tudtam megoldani, csak egy államvizsgám hiányzik a 3. diplomámhoz.

2016. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem attól vagyok nő, hogy naponta egy órát piperészkedek, és két órád tornázok.

Nekem nem legalább is nem ettől függ.

Reggel felkelek, felkenek egy hidratálót, kávé után fogat mosok, felkötöm a hajam, pólót és melegítőt veszek, és tádámm: kész a NŐ.

Akinek meg nem tetszik, az kinyalhatja.


Tanulásra úgy volt időm, hogy amíg a kicsi aludt, én tanultam, inkább korán reggel, mert akkor jobban fog az agy. Mindenből 4-5-re vizsgáztam, külkerügyintézői szakon. Nyelvvizsgám már volt szerencsére, levelezőn azt képtelenség megszerezni.


Minden nap csinálj valamit, ami neked örömet szerez. Ha süt a nap, menj el a kicsivel fagyizni, vagy csak kirakatokat nézegetni, ha rossz idő van, nézd meg a kedvenc sorozatod a neten, szerezz barátokat, járjatok baba-mama klubba, tanulj meg kötni, stb. Csak rajtad múlik, mivel telnek a napjaid, és hogy ez neked örömet okoz-e vagy sem.

2016. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Le leszek pontozva, de ezt sose értettem. Nem váltok attól nemet, hogy fáradt vagyok, nyúzott és esetleg büfis pólóban, kényelmes mackóban ülök. Ugyanúgy nő vagyok, s annak is érzem magam. (Jó) nőnek.
2016. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedül neveltem 8 hónapos koráig, terhesen maradtam egyedül. Reggelente mindig szépen megfésülködtem, mosakodtam és ceruzával kihúztam a szemem. Szemöldökömet is mindig magamnak szedtem azelőtt is, azóta is. Öltözködni kényelmesen, de nőiesen öltöztem itthon is. Ennél többre se időm, se pénzem nem volt. De nem is kellett ennél több. Nekem a postás és a sarki zöldséges mosolya is számított. Minden pozitív visszajelzés feldobta a napomat, lelkileg mindenből építkezni kell, főleg ilyen picit nehezebb helyzetben.
2016. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

utolso elottinek igaza van! vagy hogy sablonos legyek a szepseg belulrol fakad :) de tenyleg. hajat mosni furdeni csak van idod...tornazni en akkor tornazok mikor ebren van(nak) 2 eves van meg egy 1 honapos es imadjak nezni ahogy tornazok, de amig csak a lanyom volt, ilyenkoru mint a tied vele is akkor tornaztam mikor ebren volt...a napkozbeni alvas alatt en is inkabb aludtam amit javaslok neked is mert a szep bor feltetele a minel tobb alvas :)

setalunk nagyokat, az megnyugtat, kikapcsol, felfrissulok tole. .nagyjabol ez minden amit igy baba mellett megtehettem es ez eleg is volt h nonek erezzem magam.....ha nyugos vagy keg depresszios az nem azert van mert nem vagy vonzo vagy szep vagy noies hanem mert faradt vagy most ami ertheto segitseg nelkul..mondanam hogy majd jobb lesz de igazabol még úgy 1,5 éves koraig legalabb ilyen nehez lesz az ejaszakai ebredesek miatt, a sok foglalkozas igenye miatt, es aztan meg majd a dackorszak purcant kint...na de hat vallaltad a gyereket, egyedul, lehetett tudni hogy nem lesz egyszeru. de ne ettol fuggjon hogy a kulsoddel mennyire vagy elegedett

2016. okt. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Emlékszem, azt találtam ki, h oldalt fekvésben emelgetem a lábamat, tornázom mellette, amíg ő a szőnyegen játszik. Még nem tudott beszélni. Zavarta. Odamászott, lefogta és ráfeküdt a lábamra. Imádni való volt.
2017. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!