Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 hónapos a fiam és pár...

13 hónapos a fiam és pár napja nem akarja se reggel se este a tápszert. Próbáltam tejitalt abból is a vanilíásat de azt sem. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Lehet a torka miatt mert gyulladt és antibiotikumot kap? Amugy nektek mekkora volt ennyi idősen. Ő olyan kis picike 73 cm és csak 8 kg. Igaz 2780 grammal született...
2016. okt. 26. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Normálisabb ételre vágyik. Teljesen jogosan.
2016. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pröbálj másmilyet. Nagyon kéne még neki. Főleg mert pici is.

Lányom ennyi idősen 80 centi és 9700 gramm volt.

2016. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Most biztos le leszek szólva vagy lepontozva, de nálunk a fiam mikor már nagyobb volt nem fogadta el a tápszert eleg volt neki.

Azt szerette volna enni amit mi ettünk vacsorára.

Mi 8 hónaposan voltunk ekkorák mint ti.

Szerintem próbáld ki a vajas kenyeret kakaóval.

Vagy mi nagyon szerettük a 2,8 langyos tejbe pici kakaó és kellogys kornflakes.

Tudod ez a kukorica pehely.

Vagy ha kis katonákat csináltam neki.

Kenyér, valamilyen felvágott, sajt, pici paradicsom.

A tejitalt nem szerette a fiam se. Sőt ezeket a bolti dolgokat nehezen fogadta el. Pudingot is én kevertem neki.

Azt is csinalhatsz neki eperrel, vagy valamilyen gyümölccsel keverve.

Mi még szerettük a natúr joghurtot belekockázott gyümölcsökkel.

2016. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

A lanyom 11 honaposan ellokte a tapszert egyik naprol a masikra. Nehany napig meg probalkoztam, aztan vegleg elfelejtettuk. Reggelire normalis reggelit kap, vajas kifli, lekvaros piritos ilyesmi.

Vacsira is normalisat kap, amit mi is eszunk, es lefekves elott meg egy kis tejpepet teaval vagy babakakaoval.

Semmi baj a meretevel, a Lanyom is ekkora volt kb. Nem fontos szerintem, hogy minden baba hurkas legyen, ok vekonyabb tipusok.

2016. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4, a hurkas nekem szólt? Egy hurka sincs rajta, aggaszt is a vékonysága. Ha még vékonyabb lenne, még inkább küzdenék ellene hogy elhagyja. Tápszert/tejitalt mindenbe bele lehet keverni, ha eredeti formában nem issza. Jó főzeléksűrítésre, krumplipürébe...stb.

2-es voltam.

2016. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Igyekszek mást is adni neki. Reggel is próbalkozunk vajaskenyérrel stb Este kap főzeléket vagy tejpépet is. Csak én is ugy gondolom kellene neki még a tápszer.... Amugy nem néz ki nagyon vékonynak.
2016. okt. 26. 13:19
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk mai napig kakaóval indul a nap és azzal ér véget. Emellett természetesen reggelizik, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora van. És 13 hónaposan is így volt, próbáld meg hogy tejet adsz neki vagy kakaót. Vagy úgy hogy a tejbe épp egy picike kakaót teszel hogy érződjön az ízén. Kisfiam is egyre kevesebb tápszert ivott meg, de ahogy elkezdtem a tejet adni neki szépen megitta az adagját. Én úgy csináltam hogy először csak 10-20 ml tejet raktam a tápszerhez (nyilván a tápszert ennyivel csökkentettem) és így fokozatosan megváltozott az arány 2-3 hét alatt teljesen elhagytuk. De ahogy egyre több lett a tej szívesebben itta. A torka is okozhatja egyébként. Adj neki egy kis nurofent a reggeli és esti tápszer előtt, az csillapítja a fájdalmat neki és lehet szívesebben eszik majd, ezt a doktornőnk tanácsolta mikor kisfiamnak is csúnya torokgyulladása volt.
2016. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mimnidg ugyanazzal próbálkozz szerintem, kisebb adagokkal. Mert lehet időszakosan nem issza csak, pl a torokfájás miatt, vagy mert szoknia kell és akkor meg nem jó cserélgetni.

a vaníliásat nem ajánlom, csak mert látom, hogy sok anyuka hagyja a polcon, akciósan is, csak a natur milumil fogy leginkább.

2016. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nicy0518 ***** válasza:
Nekem szerdán töltötték az ikrek az egy évet... A tápszert meg már fél évesen nem akarták megenni... A lányom a kisebb súlyú... Ő is 9,7 kg mondjuk nem is volt pici mikor megszületett.... 55 cm és 3350 g. A fiam meg most 10,4 kg .... Született 50 cm és 2630 g. Nekem már 3 hónapos korukban elkellett kezdenem a hozzátáplálást mert a tápszer nem volt elég nekik... Mi is próbáltuk nekik a tejpépeket és társaikat.... De felesleges volt!!!! 9 hónapos koruk óta azt eszik teljes mértékig amit mi ... Én nem ragaszkodtam a tápszerhez mert tudtam hogy nem minden a tápszer... Nálunk a kakaóba kenyér az nagyon bejövős a két huligánnak!! Nagyon szeretik! A felvágottaktól kezdve már mindent esznek... Igaz az olajoa magvakat még nem olyan mértékbe mert az alergén anyagok de minden mást megeszik amit mi!!!! Próbáls letenni a tápszert mert nem véletlen hogy nem kell neki....
2016. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!