Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jobb a gyereknek? Ha a...

Mi a jobb a gyereknek? Ha a szülei folyton veszekednek, nem szeretik egymást, vagy ha inkább külön élnek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 26. 21:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Természetesen a különköltözés.

Kedves 5-ös! Nem tudom ezt honnan veszed. Én elvált szülők gyermekének szempontjából mondom, hogy nagyon-nagyon boldog voltam, mikor végre elváltak a szüleim. Azelőtt a mindennapos veszekedések és egymás bántása sokkal nagyobb károkat okozott és nagyobb trauma volt, minthogy végre nyugalomban éltem. Ettől függetlenül mindkettő szülőmmel gyakran voltam és jóban voltunk.

2016. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért tetted fel ezt a kérdést? Vagy csak számámra teljesen egyértelmű a válasz? Ha épp szétmenni készülsz a pároddal és kell megerősítés: szerintem jobb a békesség egy szülővel, mint az idegbaj kettővel.
2016. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Külön. Szüleim elváltak pici koromban,mindketten találtak új párt. Én 25 vagyok,apám nevelöanyámmal van már 22éve,anyu az ő párjával 10éve. Annyi volt nekem rossz csak,hogy sehol nem voltam közös gyerek,de ez meg mamának köszönhető,aki anyu ellen meg a saját fia ellen is nevelt.


Én se vagyok a nagy lányom apjával és életem legjobb döntése volt. Csodás párom van,közös baba,akit a nagx is imád. Párom is imádja és lányaként mondja az enyémet,lányom is apának hivja. Az igazi apjával az ordibálás ment mindig. Mikor elköltöztem a lányommal és mikor lett az új párom , hónapokat emlegette,kérdezte egy hangos nevetésre is,hogy anya ti most veszekedtek? Sokat sirt,hisztizett,párommal múlt el minden neki,mikor már biztonságba érezte magát újra. Már nem emlegeti az apját szinte sose. Nem is látja sokat,már egy hónapja nem is volt nála,amúgy is havi egyszer szokott csak másfél napot kb. Semmi tartalmasat nem csinál ott,csak a tv,míg mi megyünk vele,visszük sokfelé stb.


Párom nővérét is párom apja nevelte fel,ő is és én lányom is pont 3évesek voltak mikor lett a nevelőapa nekik,sőt én is pont annyi voltam. Mondhatom én is,párom nővére is,hogy új anyát/apát kaptunk,és lányom is ezt fogja mondani,ha felnő.

2016. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Külön csak nem mindegy hogyan.

Mert pl nálam anyám eldobott lemondott rólam 10 éves koromban...

2016. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 orig ***** válasza:
Párt választani nagy felelősség. Gyermeket még nagyobb. Sajnos sokan nem a gyermekük apját vagy anyját választják, amikor párt választanak. Akkor vállaljon gyermeket egy pár, ha annak közös felnevelésére is alkalmasak, nemcsak arra, hogy életet adjanak neki. Az utóbbihoz nem kell sok ész és elkötelezettség. De ha már így alakult, akkor jobb külön.
2016. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Nereida3 ***** válasza:
Egyértelmüen külön. A szüleim sokat veszekedtek, nagy megkönnyebbülés volt a válás mindenkinek. 5-ösnek mondom, inkább arra szoktak hivatkozni, azért nem válnak el, mert gyerek van, de ezzel elkerülik a döntést, nem oldják meg a problémát. A gyerek meg hiperszenzitív szenzor, mindent megérez, bele is betegedhet ebbe. Ítélkezni pedig sosem szabad, megesik, hogy így alakul. Nehéz a váltás, de azért van a változás, hogy utána jobb legyen. Normálisan is el lehet ezt intézni.
2016. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Természetesen ha ölik egymást. Éss indenképp a gyerek elött!
2016. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!