Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az emberek miért vállalnak...

Az emberek miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Az eddig leélt 17 évem alatt még mindig nem találtam meg erre a kérdésre a megfelelő választ. Valahogy sose láttam ennek az egésznek a jó oldalát.

Mégis miért jó minden este 3kor felkelni arra, hogy sír a gyerek? Miért jó, hogy ennyi energiát és időt elvesznek az életedből? Ha meg nem foglalkozol vele, akkor meg rossz irányba fog menni, ami pedig a te hibád. Miért jó, hogy a gyerek mellet alig lesz időd? Miért éri meg, hogy rengeteg mindenről le kell mondanod miatta? Legyen szó csak egy esti piálásról, vagy épp az álmaidról.

Vagy ez az egész csak a fajfenntartási ösztönünk miatt van? Ha ezt az ösztönt elnyomnánk akkor az emberek már nem is vállalnának gyereket?


2016. nov. 2. 16:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

a férjemhez, és egy babához odabújni sokkal jobb, mint inni, bulizni


az álmokról meg nem kell lemondani, hanem megvalósítani

2016. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

Én nagyon régóta szerettem volna gyereket és pont akkor sikerült amikor már nem is gondoltam rá és nem is vágytam rá amikor bulizós életemet éltem...Nem is értem hogy miért pont ekkor jött és miért nem akkor amikor nyugalmas életem volt? Valamiért biztos igy kellett ennek lennie.

Nem feltétlen azért hogy most teljesen lemondjak a másmilyen életemről hanem szerintem azért hogy most már ő legyen az első, végre családom lesz és nekem ez sokkal fontosabb! Értelme lesz az életemnek végre és nem csak a züllés megy mindvégig! De ez csúnya kifejezés hogy züllés, mert vannak olyan dolgok amiből meg nem lehet kinőni, ez nem a bulizás, hanem a jókedv meg lelkizés..., álmok, számomra fontos dolgok mégis sokan nincsenek tisztában a fogalmakkal ezért is nehéz megmagyarázni mert ezt csak mindenki saját maga tudhatja mi mit jelent a számára. Én mindig tudni fogom mit kell tennem, sőt már mindig tudom és boldog teljes életem lesz végre! Nem kell lemondani semmiről azért mert gyereke lesz valakinek mert ő nem azért van hogy elvegye a mi saját életünket és az ne legyen többé! Csak tudni kell mit mikor lehet...stb. Szerintem ezt nagyon kevesen tudják...

2016. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%
Hát angyalom nagyon unatkozhatsz ebben a hosszú szünetben. Inkább vedd elő a leckédet és azon gondolkodjál. Nagyon egyszerű ha te nem akarsz gyereket, akkor nem szülsz, ennyi. Aki meg akar az had szüljön. Az álmokról meg nem kell lemondani, nekem az egyik az volt hogy gyermekem legyen, de volt több is. Most épp azon vagyok, hogy egy újabbat megvalósítsak, és a gyermekem egy cseppet sem akadályoz ebben. Volt olyan is amit gyerek mellett nem tudtam volna megvalósítani, ezért azt még a gyerek előtt megcsináltam. Tehát egyáltalán nem úgy van ahogy gondolod.
2016. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem térjünk vissza erre a kérdésedre 10-15 év múlva.

Az én gyerekeim 2 és 4 hónapos koruk óta átalusszák az éjszakát.

Nem érzem elvesztegetett időnek és energiának a gondozásukat, nevelésüket.

Ha egy gyerek rossz irányba megy, azt nem kell feltétlenül a szülőkre fogni. ;)

Alig van időm, de legalább nem unatkozom.

Amikről le kellett mondanom nem említhetők egy lapon a gyerekeimmel értékesség, fontosság szempontjából.

Álmok? Az enyém a nagy család, remélem a Jóisten megadja majd.

Esti piálás, bulizás, haverok.. majd rájössz te is kislány..

2016. nov. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Még jó hogy fiú vagyok. De mind1
2016. nov. 3. 12:27
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

Lényegtelen!

Akkor kisfiú..

2016. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben nagyon jól megfogalmazza a szerző.

2016. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Hát igy akkor mar értem a problémádat ezzel kapcsolatosan.

17 eves vagy és fiú.

Inkább azon kezdenék aggódni a heyedbe miért egy kismamákkal es kisgyerekesekkel teli kérdezz felekre irom az ami érdekel.

Ez a feletébb furcsa hogy 17 éves fiú létedre nem a lányokat hajkurászod hanem azon morfondirozol hogy az emberek miért vállalnak gyereket.

Szerintem tanulj, mert mindjárt vége a szünetnek és picit próbálj arra koncentrálni ne legyél egy degenerált szefós mai fiatal aki nem érti hogy az anyja miért akarta megtartani és nem kikapartatni.

😊

Szép napot!

2016. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
12%

Vajon miért akar mindenáron nő gyereket? :-)


Pénz miatt +nem lesz hajléktalan a nő + nem kell dolgozni a nőnek.

2016. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet 19es.


Egy hajlektalan terhes volt nem lett fedél a feje alatt. A babat elvették tőle.

Penz miatt? A legtöbb nő sokszor bitosabb anyagi háttérrel rendelkezik mint ahogy te hiszed. Ja és nagyon sok pénzbe van 1 gyerek.

A 3. frappans valaszod hogy nem kell dolgozniuk. En mióta szültem sokkal de sokkal többet dolgozom itthon mint bàrmikor is a munkahelyemen.

2016. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!