Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szóltok az anyósnak azok...

Ti szóltok az anyósnak azok miatt amik bosszantanak pl. csokievés stb?

Figyelt kérdés
Kezd bosszantó lenni,hogy anyós bár szeretből,de folyton édességgel tömi a lányomat,25 hónaposan nem gondolom,hogy pl. csokival kellene tömni,és sajnos nem is mértékkel,mert a lányom persze az egész táblát kihisztizi ő meg megsajnálja ahogy sír és már be is falta. Ugyanez ez egész zacskó csokis kekszel.Gyümölcsöt nem is ad neki,a finom célzásként küldtem át,csak visszahozta,hogy nem kérte... Nem vagyok az a típus,hogy na most éljen kölesen a gyerek, de én inkább a dörmi-tejszelet vonalat követem,és inkább a gyümölcsöt mellé. Ha átjön akkor is hoz két zacskóval bontja is ki neki,kérdezi tőlem,hogy adhat-e neki,de hát erre mondanom kéne,hogy nem? Vitát sem szeretnék,de azt se,.hogy belakjon ilyenekkel aztán ne akarjon mást enni. Mikor ott alszik,anyós kiteszi asztalra az ebédet,ha megyek a lányomért,még este 6kor is kinnt van az asztalon és könyörög neki,hogy egyen már. Az én véleményem,hogy ebéd idő van,ha eszik eszik,ha nem nem. (jó súlya van így nem kell aggódnom ha válogat) Míg ő tömi édességgel egész nap,aztán kint van egész nap a kaja,amit jó,hogy nem eszik meg,mert minek ha van csoki,meg úgyis egész nap ott a tányér. Továbbá én rajta vaygok a szobatisztaságon,ami itthon megy is elég jól,de a lányomnak még nem megy egyből 15-20 perc bilire leülés,fölállás a dolog mire sikerül,ő ebben nem segít neki,nem várja meg,azt hiszi játszik,pedig mondtam neki,hogy nem.Mikor én viszem ki motorozni nagyon szigorú szabály,hogy csak melettem,kocsi ha jön félreáll. Mikor ő viszi,motor eldob,út közepén rohangálás.Mindent ráhagy,odaad,megenged ha sír,hisztizik... Van még sok minden,mint mindenkinél,az érdekelne a békesség kedvéért ráhagyjátok,hogy jó, legyen amikor ott van,vagy pedig szóltok? Nagyon szereti a lányom (na igen ilyen dőzsőlés,meg engedékenység mellett) így nem opció,hogy akkor nem megy :-(
2016. nov. 3. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkepp beszelj vele a csokievesrol, ha kell, vedd el tole, zard el.

A 20 perces bilizes sok.

2016. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A csokievésben és a motorozásban igazad van, szólj neki, mond meg, hogy ez így nem jó, beszéld meg vele, hogy legyetek egy állásponton.

A szobatisztaság kérdésében nincs igazad, messze vagytok még tőle. Ha 20 percig le-föl ugrál a gyerek a bilin, akkor tényleg csak játszik, a szobatisztaság nem ilyen. 2 éves, nincs elkésve semmivel, szerintem ezt még ne erőltesd.

2016. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ráhagytam, egyszerűen hiába mondom, 1 perc múlva ugyanaz van. Maga,ban dühöngök néha, meg igyekszem minnél többször megbeszélni a nevelési elveimet vele, egyet is ért mindig, de nem bírja levetkőzni a szokásait, még azokat sem, amiket ő is utált gyerekkorában, hogy vele úgy csinálták (kaja kérdés).
2016. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Én azon a véleményen vagyok, hogyha ő vigyáz rá, akkor ő a főnök. Mikor hozzátok megy, és viszi a csokit, nyugodtan mondd meg, hogy köszönöd, de inkább elteszed későbbre, különben nem fogja megenni a gyümölcsöt. Én sem vagyok a minden ráhagyás meg a csokievés híve, és tudom, hogy anyukám sokkal engedékenyebb, és mikor ő vigyáz rájuk, sokkal több édességet kapnak, és fél napot nézhetik a tévét. De mivel átlagban havi egy napot vigyáz egyedül egész nap a gyerekekre, úgy vagyok vele, hogy ennyi szabadságtól és túlkényeztetéstől nem lesz semmi bajuk. Ha a nagyszülő nevelési elveivel teljesen nem értenék egyet, akkor nem hagynám rá egész napra a gyereket. Ez persze nem jelentené azt, hogy nem találkozhatnának.
2016. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Azt ugye tudod hogy a dörmiben meg a tejszeletben több a cukor mint a csokiban? Plusz ugye a fehér liszt, tehát egészségtelenebb a gyereknek. A motorozásban egyetértek veled. De ha nem tetszik ahogy ő csinálja, ne hagyd nála, akkor legyen ott, mikor te is.
2016. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk ebből majdnem válás lett.

Anyós - após mindent de mindent megvesznek a fiamnak. Idáig is így volt de volt egy határ. Ha én nem vettem meg valamit( játékok drága adidas cipők, ruhák) akkor a papáék igen.

Egyetlen unokájuk jajj hát nehogy már másnak jobb legyen címen.

Fiam 11 éves volt nem engedtem, hogy legyen saját számítógépe, erre rá, egy hét múlva beállított a fiam vasárnap az új laptoppal ami nem is a legolcsóbb kategória volt. 6 darab játék mellé mind +18as és valami oldalra 50 eurót töltött fel a kedves papa.

Elborult az agyam mindent visszavittem nekik. Volt veszekedés, mit képzepek, hogy elvettem a gyerektől.. Férjem meg a fiamat védte én voltam a rossz anya, fiam hozzám sem szólt.

Munkából arra értem haza se a fiam se a férjem nincs sehol.. nagyszülőkhöz költöztek és válni akar.

2016. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Én nem érték azzal egyet, hogy ha nála van a gyerek, akkor úgy csinálja nagyi, ahogy akarja. A bébiszitter sem csinálhatja azt vele, amit akar (pl. csokival tömi), csak azért mert akkor ő vigyaz rá.

Én ennél sokkal határozottabb vagyok, és már az elején tisztázom a dolgokat.

Itt a te gyerekedről van szó, a te szabályaid szerint kell eljárniuk. Ha azt mondod, hogy nem ehet csokit, akkor nem adhat neki. Ha ezt megszegi azzal, hogy úgyse tudod meg, akkor addig nem vigyázhatna rá, amíg nem változtat. A nagyi már felnevelte a sajátját úgy, ahogy ő akarta, ez a gyerek a tied.

Különben sem jó a gyereknek az a rendszertelenség, amit ez a otthon tilos, máshol szabad dolog.

Amúgy a gyerek mit lát ebből? Azt, hogy anyuka ellen szövetkezhet majd minden másban a nagyszülőkkel, és végül az anya lesz a szem-ét, aki csak nevelné.

2016. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem jogos a kiakadásod szerintem, mert te meg tejszelet adsz a gyereknek, ami attól, hogy rajta van egy kancsó tej, nem egészségesebb mint a csoki. Szóval ez a neked szabad, neki nem, ez számomra értelmetlen.
2016. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem azért adok tejszeletet mert az egészségesebb :-) annak megeszi a felét,de ha kap egy tábla csokit az egészet befalja (én 2x vettem neki összesen,de anyós sokszor és persze megsajnálja mikor hisztizik,hogy kér még) fél tejszelet szerintem nem ugyaanz mint egy egész tábla csoki,még én se eszek meg annyit :-)
2016. nov. 4. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!