Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a kapcsolat a reng rengeteg...

Mi a kapcsolat a reng rengeteg csokievés és a peteérés hiánya között?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 03:43
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
semmi
2016. okt. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Manka68 ***** válasza:
76%
inzulin rezisztencia tünete lehet mindkettő.
2016. okt. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Miért lett lepontozva a második? Mert lemerte írni az igazságot?


Az inzulin szerepe, hogy a vércukorszintet szabályozza. Mikor eszünk megemelkedik a vércukorszint a bevitt táplálék hatására. Hogy a vércukorszint ne legyen tartósan magas a hasnyálmirigy inzulint termel. Ez lenyomja a vércukor szintet az eredeti szint közelébe. Aztán az inzulin termelés is lecseng. Akik inzulinrezisztensek, azoknak szövetei, sejtjei nem érzékelik az inzulin jelenlétét. Ennek az az eredménye, hogy az inzulinszint nagyon magas lesz, és nem is tér vissza egy nyugvópontra. A magas inzulinszint túlzott férfihormon termelődésre ösztönzi a petefészkeket. Ahhoz, hogy egy egészséges peteérés végbemenjen, megfelelő arányban kell lennie a petefészek által termelt androgén illetve az ösztrogén szintnek .A PCOS betegeknél az androgén aránya túl magas, ezért a petesejtek nem tudnak teljesen megérni és a tüszőrepedés is elmarad.

2016. okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Rengeteg csokit ettem mindig. Az elhatarozas honapjaban terhes lettem, mindharomszor. Es 53 g vagyok, semmi bajom.

Ha nem jon a baba, az nem a csoki miatt van.

2016. okt. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
IR lehet de akkor is, ha valaki nem eszik csokit. Az ovuláció elmaradásának ettől több oka lehet. Ki kell vizsgálni.
2016. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Én sem ettem csokit, nem voltam édesszájú, mégis IR-es vagyok, de itt nem ez volt a kérdés! Hanem hogy mi a kapcsolat a kettő között! Tudni kellene szöveget értelmezni!

3. voltam

2016. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
A fehér répacukor függőséget okoz - ezt már sok kutató megállapította. A túl sok finomított szénhidrát + a sok mesterséges adalékkal kezelt élelmiszer ösztrogén-dominanciát okoz, amelynek lehet a következménye a peteérés hiánya. Ha nincs peteérés, nincs sárgatest sem, ami progeszteront termelhetne, így az ösztrogén-dominancia még durvább lesz, és bekerülsz egy ördögi körbe. Anti-ösztrogén diéta és progeszteron-krém lehet a megoldás. És persze türelem, kitartás, mert időbe telik természetes úton helyreállítani a hormonháztartást.
2016. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Manka68 ***** válasza:
Nálam a pajzsmirigy alulműködés váltotta ki az egészet, jött az IR, vele az éhségrohamok (aki nem IR-es, cukros, annak fogalma sincs róla milyen!) Nem a csokitól lettem IR-es, de az IR-től rengeteg édességet ettem. Bizony,volt olyan, hogyfelébredtem az éjszaka közepén, és addig nem tudtam visszaaludni, míg nem ettem egy falat édességet! A peteérés hiányáig szerencsére nem jutottam el, de sajnos a megtapadást már gátolta, és volt vetélésem is emiatt. Nem játék ez, és nem kell a betegre fogni hogy lusta és falánk, mert ez nem igaz!
2016. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!