Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukának a törvény szerint...

Apukának a törvény szerint mennyi láthatási joga van 3 év alatti baba esetében?

Figyelt kérdés
Nem volt házasság, sajnos a kapcsolat tönkre ment, apuka hibájából, baba az apuka nevén van. Anyuka nem enged láthatást. a jog mennyi láthatást biztosít ilyen esetben? És miért jó az egy anyukának, ha személyes bosszúját a gyerek láthatásának tiltásával elégíti ki?
2016. nov. 4. 06:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kedves tízes! Hidd el, nem ragaszkodik jobban, szeretném nevelni, minden nap vele lenni! De mivel anyuk elköltözött a gyermekkel, nem mehetek be erőszakkal a lakásukba, így is már meg vagyok sokszorosan fenyegetve, hogy ne menjek oda, mert zaklatás, távol tartást fog kérni, szomszédai biztatják, tanúsítják! Nem tudok mit tenni! Nem bújok ki a felelősség alól, sőt! Elismerem, hogy az én hibámból ment tönkre a kapcsolat! Anyagilag amennyit csak tudok, biztosítani szeretnék, többet, mint amit a bíró meg fog ítélni! De nem tudok egyszerűen mit csinálni! anyuka elvitte, engem utál, ezért nem láthatom a gyereket! Erőszakkal viszont nem mehetek be a lakásukba!
2016. nov. 4. 08:10
 12/23 anonim ***** válasza:
59%

A gyermekelhelyezésnél teljesen mindegy, hogy kinek a hibájából ment tönkre a kapcsolat, az bíróság, nem Mónika show. Ez alól kivétel, ha a "hibás" fél hibája az, hogy bántalmazta az anyát vagy a gyereket - ebben az esetben megvonhatják a láthatást.


Az ügyvéden múlik szinte minden, úgyhogy ezen ne spórolj. Ha kell a gyerek, akkor akár adj el valamit, vegyél fel személyi kölcsönt, de mozgass meg minden követ, hogy nálad helyezzék el. Jellemző, hogy elsőfokon elutasítják, de másodfokon már jóval 60% felett van az apák által megnyert pereknek.

2016. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem akarom én a gyereket elvenni az anyjától! Egy pici babának az anyja mellett a helye! Én csak szerettem volna együtt nevelni, családként! Erre nincs mód, de szeretnék részese maradni, nem kéthetente egy órát látni, vagy jelen állás szerint még annyit se!
2016. nov. 4. 08:36
 14/23 anonim ***** válasza:
90%

Öntsünk már tiszta vizet a pohárba, hogy miért is ment tönkre a kapcsolat az apa hibájából!

Mert ha pl. arról van szó, hogy apuka pár pofonnal szokta lerendezni a vitás ügyeket, akkor percig sem csodálkozok, hogy nem mehetsz hozzájuk, és nem adják a kisgyereket a kezedbe!

És ebben az esetben szoktak ilyennel fenyegetőzni, mint tanúk és társai.


Mert valahogy erről nagyon nagy a csend, hogy mi volt a szakítás oka.

2016. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
a szakítás oka? nem kell mindig a legrosszabbat gondolni egy férfiról, apukáról... nem kell.. én szeretem, mai napig.., és nem, nem erőszak miatt lett vége.. interneten néha szóba álltam az előző kapcsolatommal... ennek oka lényegtelen, megtettem, gyakorlatilag ezt nem árultam el neki, vagyis hazudtam, átvertem.. ez az oka
2016. nov. 4. 08:57
 16/23 anonim ***** válasza:
81%

A panasz napon lehet inditani az elhelyezést,totál ingyen.

Amig nincs bírói papir,tulajdonképpen nem köteles odaadni,de ha a lakcimkártya a babának nálad van,mármint hozzád szól,akkor a rendőrséggel vissza vitetheted.

De ismerem én már ezt a dolgot,elprelem,elveszem tőled,ááá nem akarom elvenni az anyjától.Ennek a végr itt is az lett,hogy legjobb esetbe havi egyszer látja a gyerekét,mert ő dolgozik,ő pihen,ő neki jár a kikapcsolódás. Rólam vagy páromról már nem esik szó,nekünk mi jár. Neki valahogy természetes,hogy mi nehogy már pihenjünk vagy kikapcsolódjunk,én vagyok az anya,nekem dolgom a gyerekkel lenni.Megvan a véleményem róla is és az összes ilyen "apáról",akinek tulajdonképpen annyira már nem fontos a gyereke,hogy el is perelje,vagy minden egyes szabad napján menjen érte,mégha csak 2-3 órát is,de elhozza...

Értem apám perre ment,ő neki is ítéltek,3éves voltam. Anyám az alap láthatást kapta meg,péntek du tol vasárnap délig két hetente.

2016. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os! A kislányom 4 hónapos, az anyja tökéletesen bánik vele, nem hiszem, hogy jó ötlet lenne elperelni tőle! de javíts ki, ha tévedek! Az, hogy a te gyermeked apja leszarja a gyermekét, az nem jelenti azt, hogy minden apuka ezt teszi, tenné! Dolgozok két munkahelyen, nem haverozok, nem iszok, munka után megyek haza, és ha tehetném, minden nap eltölteném vele a munka utáni néhány órát, meg amennyit csak lehet! Nem egy hónapba egyszer szeretném látni, hanem minden nap! nem pihenni szeretnék, hanem a gyermekemmel lenni. Sajnálom, hogy a te volt párod nem akar minden nap vele lenni! én szeretnék az enyémmel!
2016. nov. 4. 09:33
 18/23 anonim ***** válasza:
menj be családsegítőbe, szokott lenni nálunk ingyenes jogsegély, de ebben ők is tudnak segíteni, milyen papírt hova kell beadni, stb.
2016. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
30%
Anyagilag gondoskodsz a gyermekről? Ha találkoztok az anyával akkor tudtok emberi hangon beszélni egymással? Vagy a kislányod látogatása balhézással telik?
2016. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező! Nem kukacoskodok,csak.látszik,hogy lövésed sincs róla,mihez kezdj! Az,hogy a te"neveden van" vagyis a te neved viseli,attól persze te vagy az apja,de akkor is ez lenne a helyzet,ha az anyja nevét viselné! Nincs jelentősége! Aláírtál apai elismerő nyilatkozatot,nem? Akkor te vagy az apja,tök mindegy,hogy a te vagy az anya nevét viseli!

És kössz a leugatást,segéteni akartam!

2016. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!