Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pár hetes terhesen érdemes...

Pár hetes terhesen érdemes elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kért segítséget, én azt mondtam, hogy igen, mert legalább táppénzt kapna, ha a 3 hónap próbaidő után bejelentené, hogy táppénzre megy. (Gondolom a határozott idejű szerződés végéig). Most fog államvizsgázni, tehát csak valami ideiglenes munkáról lenne szó, teszem azt, eladó egy trafikban.

És utána a gyes járna neki 2 évig?

Nem volt munkaviszonya, "csak" 5 év egyetem.

Köszönöm, ha segítetek !


2010. ápr. 27. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyes alanyi jogon jár..szóval ha nem dolgozott soha akkor is kap

Semmi baja nem lesz ha elmegy most melózni,addig se kell a tb-t fizetnie magának stb

2010. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
GYES akkor is jár, ha nem dolgozott soha. A táppénz miatt viszont nem rossz. Ha elég sokáig tud dolgozni, akkor akár GYED-re is mehet, ha a munkaadó engedi dolgozni akkor is, ha már látszik a pocak.
2010. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor jól gondoltam a táppénz dolgot ! :)

A gyed nem hiszem, hogy járna, vagy elég hozzá 180 nap , vagyis fél év folyamatos munkaviszony? Most nem a duplája szükséges a gyed-hez?

A gyes-t tudom, hogy alanyi jogon jár, de ha eltekintünk most a gyed-től, akkor 2 évig járna az új rendszer szerint?

2010. ápr. 27. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:
180 nap megvan neki a suliból, még 185 napig kell bejelentve lennie, hogy kapjon tgyás-t és gyed-et. Ha szüléskor is bejelentett lesz, akkor minden járni fog.
2010. ápr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nem két évig, hanem a baba kétéves koráig jár. A gyes esetében ez ugyanaz, de pl. gyed-nél ez kevesebb időt jelöl:)
2010. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!