Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne szépen elérni,...

Hogyan lehetne szépen elérni, hogy ne jöjjenek sokat a látogatók a kórházba szülés után?

Figyelt kérdés

Két éve született az első babám. Első unokaöcsi, unoka, első dédunoka volt, nagy volt az öröm a családban. Egy hétig voltam a kórházban, azalatt mindenki jött szinte minden nap, megnézni a babát. A gond csak az volt, hogy így egész nap a látogatókhoz járkáltam (nem egyszerre jöttek). Nem tudtam pihenni, sem a szoptatással nyugodtan foglalkozni. Annyi kaját hoztak oda nekem, hogy az összes frissen szült anyuka azt ette velem a kórházi koszt helyett.


Most újra babát várok, de szeretnék nyugodtabban lenni vele szülés után. Valószínűleg császármetszés lesz újra. Azt szeretném, ha csak a fiam és a férjem jönne be látogatni minden nap (a fiam csak ha már jobban vagyok, nehogy megijedjen), és a többi látogató csak egyszer jönne be azon a héten, amikor benn leszek. Ezt már a legmegértőbb sógornőmnek fel is vázoltam, de ő kiakadt, hogy nem tehetem ezt velük, látni akarják a picit.


Nem akarok senkit megbántani, hisz ők a családom, de jobb lenne ha kicsit pihenhetnék is a kórházban. Talán így tudnám szoptatni a második babámat.


2016. nov. 15. 06:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mondd meg, hogy megérted, hogy látni szeretnék, de ők meg értsék, hogy te pihenni és babázni szeretnél. Vagy kompromisszumos megoldásképp mondd meg, hogy minden nap látogatási időben van egy órád, akkor jöjjenek, és oldják meg az alatt. Így mindenki jól jár.
2016. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Jó bunkó családod van. Normális ember megérti a nemet és nem is sértődik neg rajta. Sőt értelmes ember nem is megy addig, amíg nem hívják.
2016. nov. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
*ja, tanács: ha nem megy az érdekérvényesítés, ne szóljatok azonnal, amint megszületik, akkor lesz nyugtotok.
2016. nov. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Én mertem szólni azért, hogy senki ne jöjjön, mert hatalmas teher ilyenkor még látogatót is fogadni. Lehet ezt szépen is mondani nekik, megmagyarázva, de attól még jó nagy bunkók, hogy nem értik meg és még ők vannak megsértődve.
2016. nov. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Az en csaladom is ilyen bunko sajnos es meg te erzed magad szarul mert nem akarod hogy jojjon. Nekem az elso 1 hetben otthon, is elvaras volt hogy johessenek mert az alap es persze magukon kivul senki mas nem erdeki.

Nehez az ilyenekkel de az jo amit elso irt hogy meghatarozott idopontban mondjuk 1-2-ig jojjon aki akar. Ha ez se felelne meg nekik akkor mar tenyleg sajnalja az ember de ez van.

2016. nov. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Meg kell mondani, hogy ne jöjjenek, és kész. Nem kiállítási darab vagytok, fel kell épülnöd egy műtétből és közben a babáddal is foglalkoznod kell, és ha állandóan ide-oda rángatnak, még a tejed is rámehet, mert az első időszakban nagyon fontos, hogy minél többször mellre tedd a babát. Ezt így nyugodtan meg lehet mondani, meg azt is, hogy majd otthon meglátogathatnak, de szülés után bőven elég, ha az apukán kívül csak a nagyszülők mennek be megnézni a babát EGYSZER, és utána hagynak pihenni.

Aki olyat mond, hogy ezt nem teheted VELÜK, az belegondol, hogy ők mit tesznek VELED?

2016. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell elmondani hogy megszületett, ha később meg problémáznak megmondod hogy azért nem szóltatok mert nem akartál látogatót!
2016. nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hagyod magad érzelmileg zsarolni.

Én előre szóltam, hogy a kórházba ELŐRE EGYEZTETETT időpontban lehet jönni.

A szüleim távol laknak, természetesen ők marhára izgultak (első gyerek, egyetlen unoka). Velük megbeszéltem, hogy telefonálok, ha beindul a szülés, de ne pattanjanak kocsiba, mert felesleges. A férjem majd tájékoztatja őket, vagy én, ha már végeztünk.


Végül úgy alakult, hogy egy rakás komplikációval szültem, szülés után még műtőbe is kellett vinni. Akkor hívta fel őket a férjem és mesélte el, hogy mi volt. Másnap jöttek fel, a lakásunkban voltak. Felhívtam őket, amikor már magamnál voltam. Őket nem bántam, ha látom, így a kórházi szabályzatot áthágva, határozott léptekkel besétáltak és a szobáig bejöttek, mert én mozgásképtelen voltam.


Anyósék viszont akkor jöttek, amikor megbeszéltük. Ráadásul ők csak a 3. nap, mert addigra tudtam egy járókeretszerűséggel totyogva menni.

Mindenki más egy hónap után jött, amikor ÉN már olyan állapotban voltam.


Viszont ott volt apósom, aki jött anyósommal kb 2 héttel a szülés után (előre megbeszéltük, nem volt gond), és kézmosás nélkül megindult a baba felé. Mondtam, hogy menjen kezet mosni, addig semmihez sem nyúlhat. Durcázás, hogy ő már aznap(!!) mosott kezet. Mondtam, hogy nem érdekel, azóta ezer kilincsen meg wc-n túlvan, vagy a fürdőajtó felé veszi az irányt, vagy ott a kijárat. Puffogott, de végül csak kezet mosott.


Egyszerűen úgy voltam, hogy ha választanom kell a gyerekem és apósom között, akkor apósom vesztett. Megsértődött? Meg hát. Lelkiztem rajta? Nem. Ő a felnőtt, ha ő nem tartja tiszteletben a kérésemet, akkor nem az én, hanem az ő problémája onnantól.

2016. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom is ilyen, annyi látogatóm volt a kórházban, hogy mire betotyogtam a társalgóból a szobába, újra indulhattam, mert megint jött valaki. Tonnányi elemózsia felgyűlt, a szobatársak is degeszre ették magukat, mégse fogyott el. Nem baba-mama szobában voltam, mert nem volt helyem, így időmből kifutotta a bájcsevely, de marha fáradt voltam. Legközelebb csak a férjemnek és a fiamnak fogok kimenni, ha lesz sértődés, ha nem. Majd teszek fel képet, hogy láthassák...
2016. nov. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a 2. császárom volt augusztusban, pénteken született a lányom, hétfő reggel már mentünk haza. Első nap du. a sógornőm jött csak be, mivel az őrzőben voltam, nem is volt értelme látogatóknak, hiszen a baba nem volt velem. Második nap jött anyósom, nagymamám és egy munkatársnőm. Vasárnap a férjem be akarta hozni a fiúnkat (7 éves), de nem engedték fel, úgyhogy én mentem le hozzá a portára.

Nálunk a kórházban CSAK látogatási időben lehet menni (du. 2től fél 5ig), és 14 éves kor alatt nem engednek be a csecsemős-gyermekágyas részlegre gyereket. Max. mondd meg, hogy csak látogatási időben fogadsz látogatót, vagy majd ha hazamentek és jobban érzed magad, akkor mehetnek.

2016. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!