Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi időm van elérni a...

Mennyi időm van elérni a kórházig a szülés beindulásakor?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk. 50 percre vagyunk a Kórháztól. Mivel semmi tapasztalatunk nincs, így nem tudom, hogy a magzatvíz elfolyástól számítva, vagy a gyakori fájások beinduláskor, elég-e ennyi idő, hogy GOND MENTESEN beérjünk a kórházba? Mire figyeljünk, mikor induljunk azonnal? Vagy mentőt hívjunk? Gondolkodtam azon is, hogy esetleg egy Hotelbe beköltözünk a kiírt nap előtti héten már, és akkor biztosan időben beérünk. Javaslatokat, tapasztalatokat várok!

Köszönöm!



#szülés #magzatvíz #beindul a szülés
2016. aug. 28. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Mi este 8-kor hivtunk mentőt hogy elfolyt a viz és 8-40 re meg is szültem.


Ez nagyon sok mindentől függ!

A hotel azért nem jó őtlet mert nem biztos ám akkor jön!

+-2 hét!

De én azt mondon neked ha már úgy jönnek a fájások hogy rendszeresek és TÉNYLEG MEG KELL ÁLLNOD NEM TUDSZ SEMMIT CSINÁLNI!

Akkor készülődj a kórházi táskával!

Menjetek be és mikor 5 percenként úgy jön hogy majd eltöröd apa kezét indulás!

:)

2016. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Első vagyok.

Mert 5 perc után 3 perc majd 1 és szülés!

Ez egy lassú folyamat általában első szülésnél.

De én az elsővel este 7-kor kezdtem el Tényleg vajúdni és 23-55 perckor született meg!


Ez tuti bejön!

Ha nem hat a zuhany se a fájdalomra akkor vajűdsz!


:)


Kitartás! Ügyes legyél! Hunyd be a szemed!

:)

2016. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Nyugodj meg és ne paràzz. Az is lehet,hogy majd a 42. héten fogjàk indìtani a szülést,mert semmi nem történik.

Bőven elég rendszeres 10 perces/ 5 perces fàjàsokkal készülődni és elindulni. Ha gyorsan is halad a szülés 5 percesek utàn is még kb minimum 1 óra. Első szülésnél még több.

Magzatvìz csorgàsnàl induljatok, ha zutty elfolyik akkor helyezkedj vìzszintesbe és vagy vigyen be ìgy fekve vki vagy mentő. Vérzés esetén azonnal menni vagy mentő.

Az akàr 3 hét hotel meg baromi kényelmetlen és buta ötlet szerintem.

Ne izguld túl hidd el tudni fogod mikor kell menni.

2016. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem azt mondták, hogyha vérzek es elfolyt a magzatvíz, akkor mentőt hívják. Ha mekóniumos a magzatvíz, akkor azonnal induljunk be. Ha tiszta a magzatvíz, akkor készülődjünk össze és induljunk. Ha fájásokkal kezdődik, akkor rendszeres 5 percesekel menjek be. Igaz, hogy akkor a városban laktam. Most költöztünk másik megyébe, de ugyanott fogok szülni, 50 km-re van a kórház. Ugyanezt mondták, pedig az első gyerek gyorsan született, 3 óra alatt megvolt. De nem izgulok, b e fogunk érni.
2016. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Első babávalnagyon ritka a villámszülés.

Mi 40percre laktunk akkor a kórháztól, és 2 percesekkel indultunk be (nekem 5percesek akkor nem voltak.

Még 3,5 óra volt bent is, mire megszületett a lányom.

2016. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Dél körül vettem észre, hogy rendszertelen gyenge fájásaim vannak aztán barnáztam is, kórház, azt mondták tágulási vérzés, majd menjek vissza, ha rendesen beindul. Vártam. Este 9, voltak fájások, 5-7 percesek. Na nekem 5 perceset mondtak, várok. Hajnal 2, rendszeres 5 percesek, ideje lenne indulni de nem siettem el, 10 perces az út és 3-ra értünk be. Taxiban 3-5 percesek, hirtelen reméltem is, hogy innentől gyors lesz. Aha, délelőtt 10-re megszületett a fiam. :) végülis volt egy jó megérzésem, hogy nekem nem érdemes rohanni.


Előre nem lehet tudni. De azért nagyon ritka a villámszülés. 50 km-el arrébb valószínűleg már 5-7 percesekkel elindultam volna, sose tudni alapon.

2016. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Akkor nem izgulom túl. (Bár gondolom az első szülés előtt mindenki egy kicsit túlizgulja a dolgot)

2016. aug. 28. 21:40
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk 1,5 óra a kiválasztott kórház. 7 percesekkel indult, mire minden segítő megjött már 3-5 percesek voltak, 2 perces viselhető fájásokkal értünk be, 4cm re nyitva, 3,5 óra múlva meglett.

Ha elkezdődik minden legyen készen, zuhanyozz egyet, számolj. Ha 5 percesek, tehát legalább 3-4 fájás jött 5 percre, akkor lehet indulni.

Csodás szülést!

2016. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Túl vagyunk rajta, gyönyörű szép kisfiunk született. Reggel szolt a párom, hogy pecsétes a fehérneműje, és mentünk is, sima út volt, 35 perc, burokrepesztés, és 6 óra alatt megvolt.
2016. szept. 4. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Szivből gratulálok nektek!

Jó egészséget!

2016. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!