Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok egy terhességre,...

Mit szólnátok egy terhességre, szülésre felkészítő tanfolyamhoz?

Figyelt kérdés

Végzettségemet tekintve szülésznő vagyok, itthon egy 10 hónapos kislánnyal. Nem a szakmámban dolgozom, de már a szakdolgozatomat is erről és a családközpontú szülészetről írtam. Nagyon szeretnék belevágni egy ilyen típusú vállalkozásba, oldalamon egy szülész-nőgyógyász orvossal és egy gyógytornásszal. Már főiskolás koromban tartottam ilyen előadásokat, nagyon élveztem és szerették is az anyukák, leendő anyukák. Lenne elméleti és gyakorlati része is. Szerintetek lenne igény egy ilyen szolgáltatásra, megfizethető áron?


A válaszokat előre is köszönöm :)


2010. ápr. 29. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

határozottan igen.

a kulcsszó szerintem a megfizethető. a szülés-terhesgondozás már így is nagyon megterhelő anyagilag.

2010. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és bíztató választ :) Remélem kapok még, akár tanácsot is. :)
2010. ápr. 29. 11:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem hiszem, hogy jövedelmező vállalkozás lenne, hiszen a legtöbb kerületben és a legtöbb kórházban a védőnők, szülésznők tartanak ingyenes szülésfelkészítő tanfolyamokat, szülőszoba látogatással, helyi sajátosságok bemutatásával.

2010. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ötlet maga nagyon kedves de tény, hogy ahogy írták előttem is, legtöbb helyen ingyen vannak ilyenek.


Én pl. a védőnőmtől tegnap kaptam meg az időpontokat (3-szor kell menni), órarend van, mindenféle.

Plusz a kórházban is van minden hónapban és ingyen van, mindenki választhat hogy melyikre akar menni, lehet akár mindegyikre is, ki van függesztve hogy melyiken miről lesz szó.

Szóval saját és ismerőseim példáján (náluk is van) én nem fizetnék be mert ingyen is meghallgathatok és kérdezhetek mindent ami érdekel.

A védőnpi szolgálatokon és kórházakban egyábként most így belegondolva kell is hogy biztosítsák ezeket......

2010. ápr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, bár én úgy tudtam, hogy a legtöbb kórházban fizetős ez a szolgáltatás. A vállalkozásom annyiban különbözne ezektől, hogy egy helyen lenne minden, egy foglalkozás keretében, adott téma kapcsán lenne lehetőség gyakorlati tanácsok adására, kérésére is, illetve lenne olyan 15 perces kismama torna is, vagy épp légzésgyakorlatok, attól függően, hogy mi kelt nagyobb tetszést.
2010. ápr. 29. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:

A mi városunkban teljesen ingyenesen indulnak csoportok, a védőnői szolgálat szervezheti, vagy a rendelőintézet, nem tudom pontosan.

Szerintem inkább azt próbáld meg, hogy ott elérni, hogy ők fizessenek téged és akkor ingyenesen mehetnek a kismamák. Akkor a látogatottságod is nagy lesz és a finanszirozó számára is gyorsan bizonyitható, hogy mennyire igény volt erre, megéri téged fizetni.

2010. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én meg mondom őszintén, hogy erre már nem adtam volna ki plusz pénz a terhesség alatt, elég volt a dokit is fizetni, pedig nem kellett filléreznünk minden hónapban, és nálunk is ingyenes volt a felkészitő a kórházban (Bp).

Szerintem próbáld meg amit az utolsó írt, ez jó ötletnek tűnik.

2010. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként mivel sajnos a kismamáknak így is annyi fizetnivalójuk van nagyon nagy könnyebbdég hogy legalább a felkészítésért nem kell fizetni, ezért ha indulna is fizetős csoport magánszervezésben, akkor sem hiszem hogy sikeres lenne, ezt csak tanácsként írom.


Persze bele lehet vinni pluszt amiért van akinek megéri pénzt adni, pl légzésgyaksik, meg ilyesmik amit írtál, de akkor sem hiszem hogy annyian igénybevennék hogy megérné Neked, meg még az oldaladon lévő orvosnak és gyógytornásznak is, hogy mindhárman jól járjatok.


Legalábbis én hihetetlenül örülök, hogy mivel az egész gyermekszületés egy anyagi tortúra, hogy legalább a felkészítésért nem gombolnak le rólunk pénzt. Természetesen a gyermekem jó gondozása nagyon fontos, de pont emiatt az ingyenes felkészítő órákon fel fogom tenni az összes összeírt kérdésemet a szülésznőnek és védőnőnek akik tartják, hogy nem aradjanak kétségeim :)

2010. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Úgy tűnik, hogy kénytelen leszek lemondani erről az "álmomról". :(

2010. ápr. 29. 13:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem életképes ez az ötlet. Csak némi piackutatást kéne végezni, feltérképezni a potenciális ügyfeleket, illetve elvárásaikat. Van olyan réteg, aki szíves örömest megfizeti ezt, ha a pénzéért kap némi plusz szolgáltatást. Tehát először tudd meg, hogy pontosan mit takar az, amit mindenki ingyenesen igénybe vehet, majd azt gondold végig, hogy te ehhez mit tudnál még hozzá tenni. Nem feltétlenül tárgyi dolgokra gondolok, hanem pl. szebb környezet, modernebb technikák, stb. A lényeg, hogy profin építsd fel, hogy mi lenne a program.

Ha nekem lenne szakirányú végzettségem, simán belevágnék ebbe, mert szerintem ez olyan dolog, amire van kereslet, és nem is egy felesleges dolog. Pláne, hogy belegondolok, mennyi bizonytalan, aggódos kismama van, akik érthetően félnek attól, hogy valamit rosszul csinálnak.

Szóval ha a helyedben lennék, én belevágnék, csak annyit tanácsolnék, hogy a dolog marketing oldalát se vedd félvállról, ez egy nagyon fontos dolog egy vállalkozás szempontjából.

2010. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!