Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom, legyen-e harmadik....

Nem tudom, legyen-e harmadik. Minden nap másképp érzek. Ti mikor és hogyan döntöttétek el?

Figyelt kérdés

Nyugis napokon szeretnék. Kemény napokon nem tartom magam normálisnak, hogy még egyet szeretnék, hisz kettő is ki tud purcantani. Aztán megint jön a de...

A férjem lelkes, szerintem szomorú lenne, ha nem lenne több.

Most állunk lakásvásárlás előtt, régóta terveztük, és emiatt is döntésre kéne jutni, mert befolyásolja a továbblépést.

Szeretném, csak félek, hogy túl sok lenne. Ti, akik átmentetek ezen, hogyan döntöttetek? Milyen szempontok alapján? Annyira nehéz.


2016. nov. 15. 23:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy gondjaid vannak. Remélem, mielőbb találsz rájuk megoldást.
2016. nov. 15. 23:21
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Milyen szempontok(?????) alapján döntöttünk?

(Ember, ez egy gyerekvállalás, nem autót veszel).


Leült velem szemben a Kedves és közölte, h ő szeretne még egy gyereket. Mondtam, h jó. Másnap reggel, h én is.


Egyik napról a másikra éltek? Akkor ne.

2016. nov. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk három van és amikor eldontottuk, hogy lesz, akkor meg nem lehetett 10 milliot kapni a harom gyerek miatt, ugy hogy nem amiatt lett.:) mindid ennyit szerettünk volna, de nincs kizarva, hogy lesz negyedik is valamikor.

En egyke vagyok, ezert elkepzelhetetlen volt, hogy csak egy gyerekem legyen. Egyszerűen csodálatis dolog a tobb gyerek. Ha megtehetitek csak biztatlak rá! Imadom ahogy szeretik egymast, kicsi koveti a nagyokat. A testveri szeretet az leírhatatlan es megfizetethezetlen..persze eszek sok ideget en is, allandoan megy a mosogep, soprogetes stb, de harom kicsim van. Egyik sem nagyobb meg.

2016. nov. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is 3 gyerekünk van,a legkisebb 4 éves múlt,híre hamva se volt a 10 millának,meg a mostani adókedvezményeknek.Ráadásul az iskolában már nincs ingyen az étkezés,50%-ot fizetni kell....

Mi egész egyszerűen úgy éreztük,még nem teljes a család.Kell még egy gyerek.Majd 39 évesek voltunk,és azt mondtuk,fél évet adunk magunknak,mert én a 40. szülinapom előtt meg akarom szülni.Ha nem jön össze,akkor nem.A 2. hónapban megfogant,a 40. szülinapom előtt meg is szültem.Ahogy Ő meglett,elmúlt a hiányérzetünk is.Sokszor nem könnyű,de tudtuk,hogy mit vállalunk.Mi ezt akartuk.

2016. nov. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
feltettél egy kérdést, és válaszoltál magadnak? - első kommentben :D
2016. nov. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Utolso valaszolo, toroltek innen egy undorito valaszt!


Nekunk is harom gyerekunk van. Ennyit szerettunk volna. Ha ugy erzitek, mindketten szeretnetek, hajra;)

2016. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Látom lett pár válasz törölve, kár, hogy nem láttam, mik :D


Egyébként elég nehéz így tanácsot adni, hiszen nem ismerjük a helyzeteteket. Anyagilag beleférne? Hány évesek vagytok? Mennyi idős a két meglévő gyerek? Mit dolgoztok? Tervezel-e visszamenni a munkahelyedre? Ezeket mind tudni kéne, hogy lehessen legalább valamennyire jó tanácsot adni.

2016. nov. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"pedig adómentesek, tíz milla, ingyen kaja, ingyen utazás mi kell még?"


Három gyermekünk van.

1. Fizetünk adót. Mindketten. A férjem veszi igénybe az adókedvezményt, de meg így is fizet. Nekem is vontak mindig.

2. Van saját házunk, nemrég bővítettük. Nem vettük és ezután sem vesszük igénybe a 10 milliót.

3. Ingyen kaja csak az oviban és a bölcsiben van. Ez a gyerek életéből 3-4 év. A fennmaradó években fizetni kell.

4. Ingyen utazás hová, mesélj!


A legfontosabb pedig: ezek a kedvezmények egy tollvonással megszüntethetők. Az ember nem ezért vállal több gyermeket.

Ha pedig szerinted ennyire megéri, nosza, fogj bele te is: nevelj fel te is 3 gyereket!


Kérdező! Mi tavaly ilyenkor kezdtünk ezen gondolkozni. Összeírtuk a pro és kontra érveket, számoltuk az anyagiakat is, hogyan oldjuk meg a koordinációjukat a későbbiekben, mikor kell visszamennem dolgozni, ha vissza kell egyáltalán.

Az első hónapban összejött, igy most 5 hetesen szuszog mellettem. Most már látom, megbántuk volna, ha nem így döntünk.

2016. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj, így már értem. Mondd, hogy jössz te ahhoz, hogy le "hülyepi.csázz" másokat, csak mert valamiben máshogy gondolkodnak, mint te, sőt, igazából csak feltételezed, de azért már sértegeted ezerrel?

Amúgy képzeld, nekünk is három gyerekünk lesz, de senki nem háromgyerekesnek születik. A legnagyobb gyerekünk 9 éves, jó sokáig semmilyen adókedvezmény nem is járt rá. Sose volt kedvezményes a bölcsis, ovis, iskolai kajája, és semmi másra se kaptunk kedvezményt. 8 éves volt, amikor a testvére született, és most se jár semmilyen kedvezmény. Még egy év, mire jöhet a következő baba, na majd AKKOR féláron ehet a legnagyobb a suliban, hűűűha, ettől tényleg a seggemet csapkodhatom a földhöz örömömben.

Ezzel a tízmillióval is úgy tudtok jönni, kedves fanyalgók, mint a nemtudomhányas válaszoló, mintha ez olyan kézenfekvő lenne, hogy mindenkinek csak úgy osztogatják, ha van három gyereke. Speciel mi pont lakásvásárlás előtt állunk, és igen, gondoltunk rá, hogy kihasználjuk ezt a lehetősége, ha már egyszer úgyis három gyereket szeretnénk, de nem fogjuk kihasználni, mert amelyik környékre mi költözni szeretnénk, ott egész egyszerűen NINCS az előírásoknak megfelelő lakás, a város más részeire építettek csak új lakásokat. Kertesbe sem akarunk menni, ahhoz is nagyon ki kéne menni a belvárosból, és mi nem szeretnénk. De oké, kapunk majd a használt lakásra kb. 2 milliót az államtól, már HA KAPUNK egyáltalán, mert ott is egy csomó feltételnek meg kell felelni. De amúgy kedves "hülyepi.csázó", te is nyugodtan kérhetsz és kaphatsz CSOK-ot, ha már így irigyled, annyi gyerekre, amennyid van, vagy amennyit még bevállalsz.

2016. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon csúnya és méltatlan ez így. Kérlek, ne írj a kérdésemhez több trágár választ!
2016. nov. 16. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!