Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Unisex nevek hogy tetszenek?

Unisex nevek hogy tetszenek?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem nagyon lehet ilyet adni, ezért valószínűleg nektek nem unisex nevetek van - örültök neki, szeretitek, hogy nem az? Ahhoz mit szólnátok, ha mégis unisex nevetek lenne?


(Nem új baba miatt egyelőre, csak kíváncsiságból)



2016. nov. 24. 02:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Én szeretem az uniszex neveket,és jó lenne ha az enyém is az lenne.
2016. nov. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Én szeretem ha egy név hallatán egyértelmű hogy férfiről vagy nőről van szó. Ha külföldön élnék biztosan nem örülnék ha uniszex nevem lenne, nekem nem szimpatikus dolog.
2016. nov. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%

Nem szeretem őket és nem örülnék neki. Utálom pl. az Alexet lánynak.

Magyarban is van unisex. Pl. Hargita. Mondjuk ez nekem lányos név. Fiúnak nem adnám.

2016. nov. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%

Az számít, hogy a lányom Száva, és rajtunk kívül ez mindenhol fiúnév? :D

De nem, amúgy nem lenne rá igényem, jó ez így, hogy a neméhez passzoló nevet kell adni.

2016. nov. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Olyan nyelvterületen, ahol az "ő" - nek neme van (angol, német, francia, olasz... stb) nem olyan zavaró a dolog.

De a magyarral nem ez a helyzet, s szeretem, ha tudom, hogy fiúról vagy lányról beszélnek.

2016. nov. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Azért itthon is van ilyen,de csak becézésben. Pl Szabi vagy Gabi.

Nagyon nem szeretem. Jobb tudni, hogy fiú vagy làny az illető.

2016. nov. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

"Az számít, hogy a lányom Száva, és rajtunk kívül ez mindenhol fiúnév? :D "

Erről jut eszembe, hogy a Luca is fiú név külföldön. Andrea pedig olaszoknál lány :D Száva ha jól emlékszem Verne könyvből van. Amúgy a Dalma is fiú név volt eredetileg. Ezért nem adnám. A daliás lovag jut róla eszembe. Nem a dal.

Egyetértek azzal, aki írta az európai nyelvek többségében van nem. Ott nem annyira zavaró az unisex név. Itthon nem tudnék elképzelni egy lány Józsit vagy egy fiú Annát.

2016. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
Nehéz elképzelni valamit, ami a magyar nyelvben nem igazán létezik. Mondjuk nekem egy Szabi/Gabi/Viki is automatikusan lány, és nagyon furcsa, amikor fiúkat szólítanak így. Nekem ez annyira beleégett az agyamba, hogy külföldi uniszex nevekhez is társítok nemet, aztán persze fel tudom fogni, hogy más nemű embert is hívhatnak úgy, de nekem egy Alex például fiú, egy Jade meg lány, az meg nekem totális képzavar volt, hogy az Elfújta a szélben Ashley egy férfi :D Amikor először olvastam a könyvet, az elején iszonyú furcsa volt, és mindig emlékeztetnem kellett rá magam, hogy ez egy pasas.
2016. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Bár magyarul nincsenek uniszex nevek, egyszer jártam úgy egy babás foglalkozáson, hogy beszélgettem egy anyukával, akinek a gyerekéről nem tudtam megállapítani, fiú-e vagy lány. Fél év körüli baba volt fehér bodyban és kantáros farmerban. Gondoltam, ciki lenne ezt így megkérdezni, hát azt kérdeztem, hogy hívják a gyereket. Azt felelte, Bojte. Na, ettől sem lettem okosabb. :)

Otthon aztán lecsekkoltam. Fiú név. De én továbbra is úgy gondolom, hogy nem baj, ha a névből kiderül, fiú vagy lány-e az illető.

2016. nov. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem tetszenének az unisex nevek.
2016. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!