Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Unisex nevek hogy tetszenek?

Unisex nevek hogy tetszenek?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem nagyon lehet ilyet adni, ezért valószínűleg nektek nem unisex nevetek van - örültök neki, szeretitek, hogy nem az? Ahhoz mit szólnátok, ha mégis unisex nevetek lenne?


(Nem új baba miatt egyelőre, csak kíváncsiságból)



2016. nov. 24. 02:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%
Én Vivien vagyok, ha jól tudom francia országban ez fiú név -_- De a hangzása nőiesen, tehát nőies fiú név. De mondjuk a Noa is uniszex,itthon csak lány,de ez meg fiús lánynév. Tehát attól függetlenül,hogy valami adható mindkét nemnek még el lehet dönteni,hogy melyikhez húz. Az elfújta a szélben meg mikor az első fejezetben az apja meséli Scarlettnek ,hogy Ashley és Melanie összeházasodnak,azt hittem leszbikusokról van szó🙎
2016. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

Nem támogatom. Miért kell összemosni a nemeket már névadásban is.

Egy kisfiú, akit a szülei uniszex hóbortból Kikinek vagy Szellőcskének keresztelnének, lehet, hogy később egy egyetemen tanító professzor lesz. És ez sokkal égőbb lesz neki, mintha egy kaliforniai sztárcserete nevét kapná.

Egy kislánynak joga van női nevet kapni, pont azért, mert nőnemű!

Miért akarjuk megbolygatni a nemi identítását már gyermekkorban?

Az, hogy liberalizmus van és meg kell adni a lehetőséget a heteron kívül más identitásokra is, az nem jelenti azt, hogy ezt népszerűsíteni kell.

Ha a gyerek tizen-huszonévesen rájön, hogy különbözni akar, senki nem tiltja meg neki.

Volt szerencsém hallani egy néniről, akinek az apja addig nem nyugodott, amígy Ferencnek nem keresztelhette a lányát, mert az volt a baja, hogy nem született fia. Szegény néni így élte le az egész életét, közben lett férje, családja.

Amerikában kicsit más a helyzet, ugyanis ott inkább beceneveket kapnak keresztnévként a gyerekek a hosszabb alak helyett.

Ezért lehet az Alex fiú és lány név is, hiszen ez az Alexander-nek és az Alexandrának is beceneve. És ott egyébként is legalább 2-3 keresztnevet kap a gyerek, így egyértelműen lehet tudni a gyerek nemét.

2016. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem hogy nincsenek nálunk uniszex nevek. Csomó félreértést el lehet kerülni ezzel. Például megadnak egy nevet hogy kit kell keresnem és legalább azt tudjam az illetőről hogy egy vegyes irodában nőhöz vagy férfihoz kell odamennem stb.

Az uniszex becézések is zavarnak. Nekem a Gabi, Kriszti, Viki az lány, a Szabi az fiú.

2016. nov. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
8# Érdekes de nekem a Szabi kifejezetten fiú :D A Gabi és Viki pedig "csak lány lehet" :D
2016. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

13# " Nekem a Gabi, Kriszti, Viki az lány, a Szabi az fiú."

Nekem is :D

2016. nov. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
én az amerikai filmekben már megszoktam, itthon nem tetszene. így is annyi fiú van manapság akik lánynak hiszik magukat. kb a hosszú hajú srácok sem tetszenek, nemhogy ha még a fiaim haverjai julika, izike, meg stb idétlen nevűek lennének, amiket ma adnak az anyá is lányoknak, nekem az is sok, hogy a menyeim mia lesz vagy zoé, vagy panni fanni
2016. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Léteznek uniszex magyar, anyakönyvezhető nevek, sok-sok évszázada, azonban ezek egyes anyakönyvi neveknek becenevei:

pl Gabi (Gábor, Gabriella).

2016. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igen, tudok róla :D De pont arra voltam kíváncsi, hogy mit szólnának emberek, ha a hivatalos, teljes nevük lenne unisex. A becenevét mindenki kedvére választhatja és váltogathatja élete során, ha viszont az anyakönyvezett neve lenne mondjuk Gabi vagy Viki egy férfinak, az egészen más lenne. Pl. most Ryan Goslingéknak sikerült a kislányukat Jamesnek elnevezniük, ami még Amerikában is (:D) egy elég egyértelműen fiú név. De sok példa van valóban unisex névre (Jamie, Alex, Taylor, Spencer...) ahol aztán tényleg fogalma sincs az embernek h milyen nemű az illető.

Mivel az MTA erősen ágál ez ellen (ezért nem engedélyezik évek óta a Szabi, Viki, Gabi anyakönyveztését, míg a Zsófi, Tündi, Barna beceneveket igen), tudni szerettem volna, mi a nép véleménye :)

2016. nov. 26. 23:31
 19/24 A kérdező kommentje:
*Ryan Reynods hehe késő van...
2016. nov. 26. 23:31
 20/24 A kérdező kommentje:
REYNOLDS. aki beszól, lepontozom :D
2016. nov. 26. 23:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!