Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyesek "lemásolják" a mások által adott nevet?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy picit furán fogalmaztam meg a kérdést.

Arra gondolok, hogy rengeteg ilyen példát láttam (pl.:kórházi babagalériák) és hallottam is, hogy fél nap különbséggel egy kórházban született gyerekeknek ugyanaz a neve.

És nem lehet véletlen, mert 2 neve is van adott esetben és egyik sem tucat kategória vagy a párosítás kissé extrém.

Mi ennek az oka?

9 hónapja van kitalálni a szülőknek a gyerekük nevét és akkor a kórházban csak simán lemásolják a hallottakat?

Elirigylik? Vagy a hormonok teszik? Ti is ismertek ilyet?



2016. nov. 26. 21:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

"és hallottam is, hogy fél nap különbséggel egy kórházban született gyerekeknek ugyanaz a neve. "


Egyrészt hallani sokmindent lehet, de az nem teszi igazzá. Másrészt egy darab ilyen eset simán lehet véletlen, akármilyen ritkák is azok a nevek.

2016. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Ezt csak akkor lehet megtudni ha ismerjük a szülők eredeti választását. Addig simán feltételezhető hogy gyakori név és mindenki így akarja nevezni. Másolásról akkor lenne szó ha Eleinte Marika lenne a gyerek, de befekvés után pár órával már Jolika lesz.


Kórházi statisztikából nem lehet erre következtetni.

2016. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem egy darab esetről van szó.

Nem tudom véletlennek hinni, hogy se előtte se utána nem születik az adott kórházban, de még az országban se évekig egy Evangelina Mária (csak példa) sem, de aznap és pont ugyanott kettő is.


És egyébként több ismerőstől is tudok ilyenről. Sőt mindkét oldalról van személyes beszámolóm. Volt, aki mesélte, hogy ő Máriát akart, de a szülés előtt hallotta, hogy a kórházban született egy Evangelina és ezért az ő gyereke is az lett, mert megtetszett neki.


Illetve olyat is tudok, aki terhesen a szintén terhes barátnőjével megbeszélte, hogy milyen névpár tetszik neki, de sajnos elvetélt, majd a barátnő csodák csodájára pont azt a névpárt választotta.

STB.


Lehet, hogy én vagyok üldözési mániás, de azért mivel emberek vagyunk - annak minden gyarlóságával együtt - én azért megadnám az esélyt annak, hogy igenis szándékosan IS történnek ilyenek.


Egyébként nem statisztikát várok, hogy mondjátok meg hány darab ilyen történt az elmúlt 10 évben, csak hogy ti találkoztatok-e ilyennel és hogy mit gondoltok mi lehet az oka, hogy több ilyen esetet is hallottam (nem csak 1-2-t).

2016. nov. 26. 21:46
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
És akkor mi van ha ilyen történik? Nem bűn az, se nem szabálysértés.
2016. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Saját tapasztalat: kislányom Villő, ami mifelénk elég ritka. Amikor 3 éves volt, született még 1 Villő a kicsiny falunkban. Ugyanennek a családnak a kisebbik gyermeke pedig egy olyan nevet kapott, ami szintén nagyon ritka, de véletlenül van 1 a faluban. Nekem ez nem véletlennek tűnik.
2016. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nevetséges, hogy ennyire "félted" a gyereked nevét. Mit számít, ha lesz még 1 db ilyen nevű gyerek a világban?
2016. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Az MTA anyakönyvezhető neveinek listájából mindenkinek joga van azt a nevet választani amelyiket csak szeretné. Nem kizáró ok, hogy úgy hívják a szomszéd gyerekét is. Ha megtetszik neki, és úgy szeretné hívni a gyerekét neki is pont ugyanannyi joga van mint a másiknak, ez van. Amúgy nem túl életszerű elképzelni, hogy valaki bemegy szülni és vajúdás közben gyorsan megérdeklődi hogy milyen nevű újszülöttek vannak épp a csecsemőosztályom.
2016. nov. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem féltem a gyerekem nevét, mert még nincs is.

Pusztán egy kérdés volt de látom ez túl nagy indulatokat kavar...

És még én vagyok lecseszve hogy mertem kérdezni.

Mindenkinek joga van az listából nevet adni ezt senki nem is kérdőjelezte meg. Nem értem miért kell félremagyarázni.

2016. nov. 27. 00:25
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem van alapja. Hogy epp a korhazban vagy az uccan hallota e az lenyegtelen.

A leggyakorinn nevek pont igy alakulnak ki.

Regen Jozsik meg Julik ultek az oviban. Ma itt a kornyekunkon kb 20 Hannat tudok osszeszamolni.

Am szep nev. De nem adnam a gyerekemnek pont e miatt mert mar van belole 20..

Szemelyes tapasztalat.

Mikor varandos voltam beszelgettem egy szinte babat varo ismerossel. Mondta hogy fiu lesz es Balint lesz a neve.

Jottem haza elkeseredetten,hogy basszus masik nevet kell neznem. Mert evek ota megvolt ez az amugy gyakori fiu nev. Lany egy sem.

Persze kislany lett :)


Aztan egy masik eset. Mikor szultem voltak bent szep szammal kisebbsegiek. Ok tenyleg ott egymas rabeszelesevel dontottek el mi legyen a gyerek neve.

Ez szoba kerult a szulesznovel, aki elmeselte hogy par eve volt egy anyuka. 11 gyereket szult. Mikor kerdezte a doki hogy mi lesz a neve a no nem tudta megmondtani. Az orvos nevezte el . "Van mar Károly ... nevu gyermeke?. Jo lesz?? "

Szoval igen. Vannak akik ott akkor dontenek.

2016. nov. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
A kórházban egy vajúdó kismama nem tud érdeklődni az aznap született babák neve iránt! Ilyen hülyeséget hogy lehet kitalálni??
2016. nov. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!