Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyesek "lemásolják" a mások által adott nevet?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy picit furán fogalmaztam meg a kérdést.

Arra gondolok, hogy rengeteg ilyen példát láttam (pl.:kórházi babagalériák) és hallottam is, hogy fél nap különbséggel egy kórházban született gyerekeknek ugyanaz a neve.

És nem lehet véletlen, mert 2 neve is van adott esetben és egyik sem tucat kategória vagy a párosítás kissé extrém.

Mi ennek az oka?

9 hónapja van kitalálni a szülőknek a gyerekük nevét és akkor a kórházban csak simán lemásolják a hallottakat?

Elirigylik? Vagy a hormonok teszik? Ti is ismertek ilyet?



2016. nov. 26. 21:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Miert ne tudna?

Az itteni korhazban siman. Mert van olyan mikor befektetnek elotte( velem is igy volt) vagy hanem rogton a szuloszobara mesz, akkor is va idod beszelgetni.

Ezt is a sajat szememmem lattam es tapasztaltam. A csajszinal beindult a szules. Jottek a fajasok.kerte a doki hogy csaszarozza meg... a doki azt mondta dehogy! Erre a csaj lement ragyujtani a szobatarsaval.


Szoval siman lehetseges. Nem kell lehurrogni.

2016. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát hogy az eredeti kérdésre, válaszoljak, a *véleményem* erről az, hogy tök mindegy. Főleg ha kórházban, másik szobából lopták az ötletet. Az életben többé nem találkoznak! Az kicsit durva mondjuk amit itt az egyik válaszoló írt, hogy az egyik barátnő elvetélt és a másik ugyanazt a nevet adta a gyerekének. Ezt tapintatlannak és érzéketlennek tartom, mert örökké (amíg még barátok maradnak), a meg nem született gyermekére fogja emlékeztetni szegény nőt.

De ezen az egy eseten kívül szerintem tök mindegy. Ez olyan, mint amikor a suliban nagyon gáz volt, ha ugyanaz a pulcsi megvolt két embernek is. Én inkább megbeszéltem a barátnőmmel, hogy ugyanaz nap öltözzünk össze 😄 amúgy nagyon jó barátnőmet, akivel szüleink 45 éve egy baráti társaságban vannak, aztán mi egy suliba is jártunk, úgy akarták elnevezni, mint engem, de én 4 hónappal előbb születtem, ezért más lett a neve. Az enyémet meg megkapta keresztelőjén, dehát az nem hivatalos. Na, ezt pl mindig is feleslegesnek tartottam, miért ne hívhatnának minket ugyanúgy?


TLDR: sztem nem gáz ha ugyanúgy neveznek el két babát, akár ez volt az eredeti ötlet, akár nem. főleg ha azok soha nem is találkoznak majd.

2016. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nincs róla véleményem, mivel semmi közöm más családok névadási szokásaihoz. Ez legyen a legnagyobb problémád.
2016. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hat, engem zavarna, ha ugyanazt a nevet adna valaki a gyerekenek, mint ahogyan az en gyerekeimet is hivjak.

Jogos a kerdes! Nem ertem miert lett a kerdezo lehurrogva!?

Szerintem szanalmas, ha valaki a sajat gyerekenek a nevet maserol koppintja, nem tud egyedi, otletes lenni, foleg ha az egy viszonylag zart kozossegen belul, rokonsagban tortenik.


Eleg egyedu nevet valasztottunk a gyerekeinknek, az unokatestverem egy betu elteressel ugyanazt a nevet akarta a gyerekenek adni, persze sunnyogva, akarhanyszor kerdeztem, nem akarta elmondani, hogy hogy fogja hivni, még szules elott par hettel sem, azt mondta még nem tudja, variaciokat sem mondott. Vajon miert? Aztan meglattam nala egy nevlistat, amin szerepelt az en kislanyom nevenek roviditett valtozata is.

Hat, errol ennyit. Vannak ilyen emberek, akiket nem zavar masokat lekoppintani, még ha az rokonsagon belul is van.

2016. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hat, engem zavarna, ha ugyanazt a nevet adna valaki a gyerekenek, mint ahogyan az en gyerekeimet is hivjak. "

Ha nem Frodo a neve, akkor zavarhat is. Kizárt, hogy egyedül te adtad azt a nevet a gyerekednek.

2016. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Magyar kultúra része.

Magyar úgy akar mindig egyedi, különlegese lenni hogy mindig másokat lemásolja.


Egyik ismerősöm mesélte,régen mikor megszületett gyermeke akkor Orsolyának nevezte el. Azon napom kettő nő is Orsolyának nevezte el gyermekét. Így lett kórházban 1 nap alatt 3 Orsolya nevű baba.

2016. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Pedig véletlenek igenis vannak. Tizenéves koromban volt 5-6 név amiért rajongtam, elég ritkák voltak, nem ismertem egy senkit ezekkel a nevekkel,nem is mondtam senkinek,hogy nekem ezek tetszenek. Aztán született egy gyerek és az én kedvenceimből kapott egyet. Mire gyerekem lett mindet adták már valakinek. Ki is ábrándultam belőlük,nem ezekből kaptak a gyerekeim.


3-4-es koromban jött egy lány az osztályomba, rettenetesen utáltam, a legnagyobb ellenségem volt a ballagásig csatároztunk. Ugyanúgy hívták mint az érkezésekor már 3 éves húgomat.


Barátnőm tanítónő a lánya születése után új iskolába ment dolgozni.Oda járt egy 13 éves cigánylány, ugyanaz volt a neve mint a lányának. Nem tipikus romás név volt (Eszter).


Leszbikus pár két tagját ugyanúgy hívják mint engem és a lányom -_-

2016. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy gyerekes, felelőtlen így nevet adni, mert az egyén ezzel a névvel kell leélje az életét.
2016. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#5 Van olyan, hogy szimplán megtetszik egy név amit valakitől hallassz. Az is lehet, hogy a szülők különlegesebb nevet szerettek volna adni, de nem merték bevállalni (szerintem falun ilyen szempontból sokkal nagyobb az esély, hogy lehurrognak a nevéért), ezért adtak olyan, a faluban még ritkának számító nevet, mert azt már valaki adta, s nem olyan nagy szám.
2016. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!