Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak! Akinek nincs segitseg...

Anyukak! Akinek nincs segitsege! Ti hova teszitek nyáron a bolcsis\ovis gyerkocoket? Ki vigyaz rajuk? Hogy oldjatok meg a hosszu szüneteket?

Figyelt kérdés
Szeptembertől terveztem visszenni dolgozni,igy eddig nem foglalkoztatott a kérdés. Na de a főnököm hívott hogy elobb kene,különben nem biztos hogy vissza tudok menni. Ez oke,na de hova rakjam nyáron a gyerekeimet? A kicsi meg csak 16 hónapos. A nagy ovis. Nyáron 4hetig zárva az ovi. A bolcsit (ha egyáltalán felveszik) nem is tudom, de valami leállás ott ia van. Otletek??? Persze amire nem megy el az egész fizetésem!?!?
2016. nov. 29. 06:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Erre én is kiváncsi vagyok. Nekünk 6 hetet kell megoldani mert az ovi 4 hét szünetet tart, a bölcsi is, csak az 2 héttel később kezdi...

Nekünk anyuék fognak segíteni, de max 2 hetet tudnak ők is bevállalni, 1-2 hetet mi is megoldunk de a maradék 2 hétre nincs ötletem.

2016. nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban és a bölcsiben is van nyári ügyelet. Itt sok bölcsi van, elosztották egymás között a szünetet és fogadják egymástól a gyerekeket.
2016. nov. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelettel.
2016. nov. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden ovi, bölcsi stb köteles ügyeletes intézményt megnevezni, ahova viheted a gyereket. Pont ezért, hogy meg tudd oldani.


Csak a suliban nem lesz ilyen,mert akkor màr lehet tàborokba vinni.

2016. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ügyeletnek elvileg kell lennie, de nálunk meglepetésemre aláíratták (állami bölcsi), hogy az egy hónap ügyeletből akkor melyik két hetet szeretném igénybe venni, mert idén csak kettő jár. Az ügyelet pedig nem biztos, hogy ugyanazon a helyen és ugyanazokkal a nénikkel van, ami szintén törés lehet, főleg ha csak akkor kezdi. Aztán az is előfordul, hogy a bölcsis szünet nem ugyanarra a hónapra esik az ovissal. Szóval mindig az a legjobb, ha helyileg tájékozódsz.
2016. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy... Oké, van ügyeletes böcsi, ovi, de például nálunk úgy volt, hogy az ügyeletes bölcsit is csak egy hétre lehetett igénybe venni, a maradék három hetet akkor is a szülőnek kellett megoldani. Ovinál is volt, hogy 5 hétre bezártak, mert plusz egy héttel megtoldották felújítás miatt, ez volt júliusban, akkor nem vittem a gyereket, de aztán jött a szöveg, hogy augusztus második felében se vigyem, mert megy iskolába, és akkor pénteken még ovi, hétfőn már suli, az milyen rossz neki. Hát mondom, ja, ha nem a nyár közepén vannak zárva, akkor nem így lenne, de nekem összesen nincs annyi szabadságom, mint amennyi időre bezárnak, mégis hogyan ne vigyen még plusz két hetet nyáron? Mi amúgy úgy csináltuk, hogy két hetet én voltam otthon, kettőt a férjem, és egy hetet vittem magammal dolgozni, nálunk nyáron szerencsére ezt meg lehet csinálni, de hát a gyereknek attól még ez hótt unalmas.

De azért ez nagyon rossz így, hogy nyáron a család nem is tud egyszerre szabira menni, így nyaralni sem voltunk évekig, hiszen vagy a férjem volt szabin, vagy én, egyszerre sosem. Most tudtunk először elmenni együtt, hogy itthon vagyok a kicsivel.

2016. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy nem tudom, ki hogy van vele, oké, hogy van ügyelet, de nem minden gyerekkel csinálja meg szívesen az ember, hogy elviszi egy tök idegen oviba hetekre, ami esetleg a város másik végén van amúgy is. Én pl. az enyémet nem vittem, inkább megoldottuk így, ahogy fent írtam, de ő pont nem az a gyerek, aki ezt jól viselte volna.
2016. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Ferjemmel felvaltva vagyunk szabadsagon.
2016. nov. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

3 hetet a férjemmel: 1 hetet én egyedül, 1 hetet ő egyedül, 1 hét közösen.

Többit mi nagyszülőkkel.


Ismeretségi körömben ahol nincs nagyszülő:

- gyes-en lévő ismerős persze pénzért

- 2 család összefog és felváltva vannak a gyerekekkel

- szintén 2 család együtt fizet egy bébiszittert

- ügyeletes ovi

- fizetés nélküli szabadság

- táppénz (ez nyilván nem szabályos és elég kockázatos, a munkáltató sem hülye)

2016. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahova a fiam jár 2 hét zárás van, így nincs gond. De a többi oviban ahol hosszabb a zárás felváltva van. Kötelesek végig ügyelezet biztosítani.
2016. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!