Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak! Akinek nincs segitseg...

Anyukak! Akinek nincs segitsege! Ti hova teszitek nyáron a bolcsis\ovis gyerkocoket? Ki vigyaz rajuk? Hogy oldjatok meg a hosszu szüneteket?

Figyelt kérdés
Szeptembertől terveztem visszenni dolgozni,igy eddig nem foglalkoztatott a kérdés. Na de a főnököm hívott hogy elobb kene,különben nem biztos hogy vissza tudok menni. Ez oke,na de hova rakjam nyáron a gyerekeimet? A kicsi meg csak 16 hónapos. A nagy ovis. Nyáron 4hetig zárva az ovi. A bolcsit (ha egyáltalán felveszik) nem is tudom, de valami leállás ott ia van. Otletek??? Persze amire nem megy el az egész fizetésem!?!?
2016. nov. 29. 06:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10%

Barátkozz össze egy szimpatikus anyukával a bölcsiben. Mást nem nagyon tudsz tenni, esetleg egy egyetemistára bízod minimál órabérért.


Szép, hogy mindenki a férjére bízza, vagy ugrasztja a rokonokat, de a kérdező azt kérdezte, akinek NINCS segítsége. Nálunk bébiszitter ugrik be néha, mert szimpatikus anyukát nehéz találni. Ügyeletes bölcsit is kipróbálnám, de rá kell majd áldoznod a szabijaidat. Még a mellettünk lévő lakásban van egy család egy normális anyukával, talán vele is megbeszélném, ha szükség lenne rá, és persze nem csak szóban köszönném meg.


Vannak ilyen családi napközik, esetleg néhány magánbölcsiben félnapokat is igénybe lehet venni, úgy nem olyan drága.


Egy két barát is biztos szívesen vigyázna a kicsikre.

2016. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

"a férjére bízza" - bocs, nekem a férjem nem segítség hanem a gyerek apja. Ugyanúgy kötelessége megoldani a dolgot, mint nekem.

A nincs segítség nekem a többi rokont jelenti (nagyszülő, nagybácsi, nagynéni, keresztszülők stb).

2016. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "férjre bízza" nekem is kicsit erős volt :D Neki nem dolga megoldani, csak nekem? A kérdező írta volna, ha egyedülálló lenne, úgyhogy gondolom nem ez a helyzet, úgyhogy a "nincs segítsége" ebből adódóan azt kell jelentse, hogy csak ő és a férje tudnak a gyerekre vigyázni, más nincs. Ne csináljunk már úgy, mintha csak az anya feladata lenne megoldani ezt!
2016. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van mama,de ha senki nem lenne ,mennének ügyeletbe. Nem viseli jól? De ugyan mit tegyek?! Nincsen annyi szabi,hogy itthon legyünk végig. És olyan sima,hogy csak két hétre viheted. Kötelesek ügyeletet biztositani,szerintem még alsó tagozatban is,ingyen.
2016. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A bölcsis, ovis szünetet minden gond nélkül megoldjuk ketten a férjemmel. Te egyedülálló anyuka vagy?
2016. nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Anyukám vigyázott idén 1 hónapot a lányomra mig az ovi zárva volt ,férjem is dolgozik délelött ,igy anyukám vigyázott rá délelött férjem meg délután.

De van ügyelett ha más megoldás nincs .

2016. nov. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szia! Ketten vagyunk a férjemmel,igen! O is biztosan fog kivenni szabit,de neki sajnos nem egyszeru,mert nincs aki helyettesíti. Igy eleg nehéz,napokat tud kivenni de heteket nem igazan. Plane hogy a fizetese is úgy van, hogy amennyit dolgozik, annyi..szóval nehez ugy ez... Nagyszülöi,rokoni segitseg nincs.Nincsenek a közelben sajnos. Barátok max 1-2 nap a nagynal,illetve szomszédommal talan lehet egyezkedni,ez nem rossz ötlet. Nagy szivesen van naluk.De a kicsi meg nem ilyen rugalmas. Egyebkent az ovi 4hetre zar be,es nincs ugyelet,mert egyházi ovi. A bolcsi 2hetre fog bezárni,persze nem akkor,...de ugy nez ki az nem lesz akkora probléma...mert ott van ugyelet végső esetre.koszonom a jo ötleteket,baratkozok az anyukákkal :)
2016. nov. 30. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!