Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idősen volt először...

Mennyi idősen volt először fogorvosnál a gyereketek?

Figyelt kérdés

3 éves a lányom, a napokban mennek az ovis csoporttal, nekem ez fura! Persze jó ha megnézik hogy épek-e a fogaik, de ilyen kicsiket szülő nélkül elvinni és ott bármit csinálni nekem nem tetszik!

Megpróbálom még előtte elvinni őt az enyémhez hogy ne legyem neki új a dolog és ha bármit csinálni kell ott legyek vele


2016. nov. 30. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen vittem én először fogorvoshoz. Az oviból csak nagycsoportban szokták vinni őket. DE! Nem csinálhatnak semmit a gyerekkel, még ha találnak rossz fogát, akkor sem. Az a szülő dolga, hogy elvigye megcsináltatni. Nálunk legalábbis úgy volt, hogy aláírattak egy papírt, hogy beleegyezem, hogy elvigyék fogászati szűrővizsgálatra. Ott a fogorvos megnézte őket, kaptak matricát, akinek szükséges volt az egy kezelő lapot, arra ráírták, ha találtak gondot. Onnan a szülő döntése és felelőssége, hogy viszi-e a gyereket fogorvoshoz, vagy sem.
2016. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
régebben első osztalyban mentek elöször.enyém is akkor.
2016. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban élő barátnőmmel beszéltünk épp erről és nekik már az első (!) fogtól ajánlották a fogorvost. Vitte is a gyereket 10 hónaposan és azóta félévente.
2016. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem fognak semmit csinálni, ha nem vagy ott.


Nekem speciel nagyon tetszik az ötlet, láttam már ovist, akinek rohadnak a fogai... Persze, ez a másik véglet, de minél korábban szoktatják ehhez a gyerekeket, annál természetesebb lesz, hogy a fogakra bizony vigyázni kell, óvni őket, ellenőrizni néha. Kevésbé fognak félni, mert megszokott lesz.


Minek vinnéd el előtte a tiédhez? Pont ezért van ez, hogy ovi keretében megoldják. Felesleges fogni a kezét, ott lesz az óvónéni, nem lesz semmi baja.

2016. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban három évesen (kiscsoportban) volt fogorvosi ellenőrzés, a körzetes doktor néni eljött az oviba vizsgálni, és amelyik gyereknél valamit talált, akkor üzent a szülőnek. Magától semmilyen kezelésbe nem fogott bele. Én örültem, de azóta sajnos nem történt ilyen. Egy közös fogorvos látogatás alkalmával (6 évesen) ismét ellenőriztettük a fogait, szerencsére még mindig nincs semmi gond.
2016. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk németországban félévente 1x ingyenes a gyerekeknek a fogorvos. Az ok az ilyen sürüségnek, hogy kisgyerek kortól szokják meg, hogy a fogorvoshoz járni kell, a fogak kezelése természetes dolog, és nem kell félni az orvostol.
2016. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

4-es, annak idején ugyanezt mondták 20+ éve általános iskolai szűrés előtt is.

"Nem, nem. Csak megnézik, de nem tömik, húzzák..." És mégis megtették, érzéstelenítő nélkül, ráadásul ocsmány, kontár munkát végezve. Örökre fogorvosfóbiássá tett.

Egyébként nem tojtak a fogaimra a szüleim, rendszeresen jártak velem ellenőrzésre, nem zabálhattam édességet és az állat iskolafogász egy jó fogamat húzta ki.

2016. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7, elhiszem, hogy van ilyen, ez esetben szóljon a szülő, hogy ha a szűrésen találnak valamit, neki szóljanak, és ennyi. De maga a csoportos szűrés szerintem igenis jó gondolat.
2016. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

*zavarosra sikerült: egyet tömött és egy épet kihúzott.

Éppen ezért én is tartanék tőle, mit művelnek a gyerekkel, inkább vinném saját fogászhoz.

2016. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kiscsoporttól van fogorvos ellenőrzés, a doktornéni megy az óvodába minden évben. Ha talál valami problémát, ott hagy egy borítékot az oviban, abba minden le van írva. Szerintem ez nagyon jó módszer, így nem idegen a környezet a gyerekeknek, de mégis meg vannak vizsgálva. És természetesen nem csinálnak velük semmit... 😊
2016. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!