Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi ptlékról tett...

A családi ptlékról tett nyilatkozatban ha nem kérem a munkabérben, hogy elszámolják, be kell x-elni, hogy érvényesítem a csp-t, vagy csak azt, hogy nem kérem?

Figyelt kérdés

a kitöltési útmutató nem írja, hogy az érvényesítést alapvetően érti, vagy a munkabérben.

Rögtön az első pontban a gyerek adatai alatt (I/1)

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Trixi/My%20Documents/Downloads/Csaladi_kedvezmeny_nyilatkozat_2016%20(3).pdf


2016. dec. 1. 06:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
ha a havi munkbaérben érvényesítem, az azt jelenti hogy a munkáltatónak jár, hogy kevesebb járulékot kell utánam befizetnie, ugyanis nem csapják a fizu mellé. ez adókedvezmény. a munkaadónak kedvez.
2016. dec. 1. 14:30
 12/18 A kérdező kommentje:

példa

a bruttó munkabérből levonják a járulékokat, SZJA-t

marad egy netto fizetés


adókedvezménnyel, kevesebb a levonandó járulékok összege, de a netto detto ugyanaz marad.

2016. dec. 1. 14:33
 13/18 anonim ***** válasza:

Mamám, gyújts lámpát, mert nagyon sötét van neked odabent!


A saját jól megfontolt érdekedben látogass el a hr-re, munkaügyre vagy a közvetlen bérszámfejtődhöz és kérj segítséget, rád fér!

2016. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

tényleg nem ártana egy lámap :D


de szóval nekem feltűnt az, hogy ha kérem, ha nem kérem az adókedvezményt, a netto munkabér összege nem változik..

2016. dec. 1. 14:43
 15/18 anonim ***** válasza:
Bérpapírt nem kapsz?
2016. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

de, mot fog változni.

és össze tudom hasonlítani a kövi bérpapírral, mert eddig kértem az adókedvezményt, és most mondtam le.

kicsit be fog kavarni a táppénz, meg miegyéb(előző hó törthónap) számítás miatt, de remélem kibirom majd silabizálni, hogy a netto így mennyi

2016. dec. 1. 15:09
 17/18 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve, hogy amúgy a jövedelimagozálos nem is az a bérösszeg van, amit nekem utaltak, de ez már mellékes.
2016. dec. 1. 15:18
 18/18 A kérdező kommentje:
*jövedelemigazoláson alacsonyabb a m.bér, mint amennyit utaltak. minden munkahellyel van valami..
2016. dec. 1. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!