Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt valakinek olyan...

Van itt valakinek olyan nyilatkozata, amit a gyámhatóságon tett a 2 szülő a gyermek elhelyezésről, tartásdíjról stb, miután külön mentek?

Figyelt kérdés
Ezt bárhol elfogadják,hogy én nevelem a gyereket?
2016. ápr. 16. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy, nincs rá nyomtatvány.

Be kell menni és ott nyilatkozni, amit jegyzőkönyveznek, majd X napon belül kiküldenek határozat formájában postán.

Így lesz hivatalos.

2016. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem írtam,hogy nyomtatvány formájában van! Tudom,mi a menete a dolognak,egyébként nem postázták ki,hanem ott rögtön kiadták legépelve.
2016. ápr. 19. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:

a határozatot? biztos nem adják ki, max a jegyzőkönyvet. A határozatot iktatni kell, és tértivevénnyel elküldeni, hogy meglegyen a nyoma, hogy átvetted. Kb 8 tárgyaláson ülök per hét, csak tudom...



de ha nem nyomtatványra gondolsz, akkor mit szeretnél??

2016. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nem bírósági határozat, hanem ez egy szülői nyilatkozat, egy megállapodás,ami hivatalossá van téve a gyámhivatalban, miszerint megegyeznek a szülők,hogy a gyerek kinél lesz, ki lesz a gondozója azok után,hogy az élettársi kapcsolat felbomlik a szülők között. De ha neked ilyen papirod nincs,akkor köszi, várom ,hátha valakinek van és meg tudja mondani,hogy ennek van-e érvényességi határideje,vagy ez addig érvényes,amig változás nincs a helyzetben, és ezzel igazolhatom-e bárhol,hogy én nevelem a gyereket?
2016. ápr. 19. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:
ilyet melyik megyében adtak neked? gyermekjólétis vagyok elég régóta, de én ilyenről még nem hallottam....
2016. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt kérik pl az iskolai beiratkozáshoz is. Nézz utána.
2016. ápr. 20. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:

magát az igazolást itt megtalálod, ez a gyámhivatal által kiadott határozattal együtt érvényes, de magát ezt a papírt nem a GYH-nál kell kitölteni és ezt nem is fogják neked ők igazolni.


[link]


"Ha csak egy szülő gyakorolja a felügyeleti jogot, kérjük, hogy az ezt igazoló dokumentum fénymásolatát is csatolják." --> ez a határozatot jelenti, amiben benne van, hogy tied a felügyeleti jog



Én a kérdésből azt vettem ki, hogy te olyan papírra gondolsz, amit a gyámhivatalban a kollega előtt mindkét szülő aláír, de ilyen nincs (megkérdeztem ma, ők csak a határozatot tudják kiadni hivatalosan).

2016. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

*szülők gyámhivatalban felvett nyilatkozata a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról;


[link]

2016. ápr. 21. 09:46
 9/10 A kérdező kommentje:
De mi alapján adják ki a határozatot?! Csak a 2 szülő nyilatkozata alapján ,nem? Erről beszélek...
2016. ápr. 21. 09:49
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekünk megcsinálták ezt a gyámhivatalban...Ha 2 szülő nem volt házaspár,nem volt válás,akkor ilyen papirt lehet csináltatni,hogy mégis legyen valami az ember kezében. Egyébként ha ez nem "hivatalos",akkor hogy igazolja a szülő,hogy egyedül neveli a gyereket,ha nem volt házas?
2016. ápr. 21. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!