Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg gáz? Túl sokat...

Ez tényleg gáz? Túl sokat foglalkozom magammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg gyesen vagyok ( van egy beteg gyermekem). 29 éves vagyok, 4 gyermekkel, 10-től 3-évesig vannak. Hétközben reggel elviszem őket oviba, suliba, bevásárolok, ha valamit kell, intézem. Hazaérve fát hasogatok, begyújtok, pakolok, mosok, főzök ( ezt általában 2 napra), takarítok, majd fél 4-kor megyek értük. Onnantól velük vagyok.

Most épp társasoznak, ezzel 4-en elfoglalják magukat. De apukával vannak, mert hétvégén nem tudott jönni.

Viszont van 2 nap, amikor javarészt magammal foglalkozom. Hétfőnként hajat mosok, szárítok, ápolom, vasalom, rendberakom az arcom, kilakkozom a körmöm, felteszek egy pakolást, befekszem a kádba. Ilyenkor nem nagyon takarítok, de kaja van, tisztaság van. A másik a szerda, amikor is ha időm engedi, pihenek a takarítás után. És ennyi. Jelenleg nem dolgozom, szeptembertől tudnak visszavenni a munkahelyemre.

Na már most emiatt kapom az ívet a gyerekek apukájának a családjától. Hogy én csak pipiskedek, mert mindig van rajtam smink ( 6-kor kelek, ilyenkor fél órám van kávézni, fogat mosni, fésülködni, sminkelni, felöltözni). Én így érzem jól magam. Volt 2 év, amikor orvoshoz jártam depresszió miatt, és ahogy jobban éreztem magam, rájöttem, ha nem csak anya vagyok, de nő is, és figyelek magamra, akkor nem zuhanok olyan mélyre.

De itt ez nem divat. Ez egy kis konzervatív falu, itt nem szabad sminkelni, csinos ruhákban járni, mert megszólnak. Nem csak a fent említett család, de idegenek is.

Nem dicsekedni vagy szidni akartam bárkit is, tanácsot, észrevételt kérnék. Ti is sokalljátok? Lejjebb kéne vennem? Vagy ha szerintetek jó így, akkor adnátok tanácsot, hogyan ne figyeljek ezekre a kritikákra?

Elkerülni nem tudom az embereket, sajnos útba esnek oviba, suliba, boltba, hazafelé menet.

Reagáljak rájuk? Vagy figyelmen kívül kell hagyni? Vagy hallgassak a megérzéseimre? Ahogy nekem jó, úgy csináljam?


2016. dec. 1. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Rajtam is van altalaban. Senki sem szòlt èrte. Nekemis van heti egy ilyen nap h tobbet foglalkozom magammal ( kb az a program mint neked, csak havonta egyszer gèllakozni jarok) fetjem unszolására kezdtem el megengedni ezeket magamnak. Addig vigyaz a kicsire. Amit hetfon csinalsz, az nekem kb 1-2ora. Es pihenes helyett en csutortokonkent tornazok, ha tobb az idom futok. Rend van , kaja van, csaladom boldog. Es nekem jobb a kozerzetem. Anyosom sem szol erte. :)
2016. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy. Én 2éve egyedül vagyok, párommal szétmentünk, és nem érzem úgy 29 évesen, hogy el kell temetnem magam. Egyedül nevelem őket, sokat vagyunk együtt.
2016. dec. 1. 17:38
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem teljesen megérdemelt a magadra fordított idõ, nehogy rosszul èrezd magad emiatt.
2016. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Ne foglalkozz velük!!!!

Ha nagyon felidegesítenének én biztos visszaszólnék valami frappánsat!

2016. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Valami frappáns....hát ezen gondolkoznom kell, de igen.
2016. dec. 1. 18:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyèl lejjebb, semmi közük hozzá. Sminkelj, ha úgy èrzed jól magad. Fiatal, elvált, 4 gyermekes anya vagy, rendben tartasz mindent. Mondd hogy örülsz, ha csak ez a "baj" veled, hogy szereted jól èrezni magad a bőrödben.
2016. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekkel egyedül az lenne a jóakaróknak megnyugtató, ha kikészülve, lerobbanva látnának. Ne add meg nekik ezt az örömöt. Ne állj be a sorba, jó példával jársz el a gyermekeid előtt is igy. Ügyes vagy, hogy szépen be tudod osztani az időded, hogy nem húz magával a válás.
2016. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Exed családja arra számított, h összezuhansz. De nem! Az írásodból magabiztosság, és valami megnyugtató harmónia sugárzik, és tudod, ha te vigyáznál az én gyerekeimre, 110% nyugodt lennék, mert te egy tökös csajszinak tűnsz. Ha a gyerekeid jól érzik magukat, egészségesek, szeretetbe élnek, van enni, van rend, odafigyelés, akkor az a lehető legtöbb, amit egy anya megtehet a családjáért. És ez a plusz pedig jár neked, hisz mint mondtad így támogatod saját magadat is, ezzel is tartást adsz a mindennapokhoz.

Egyszer próbáld ki, hogy nem sminkelsz, akkor mit találnak ki?

Miért váltatok el?

2016. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokkal több boldog anyuka lenne, ha ők is tudnának/hajlandóak lennének kicsit magukkal is figlakozni. Sz.ard le őket. Tudom nem könnyű, de az ilyeneknek mondhatsz bármit...Ostobák
2016. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a beszólogatókkal! Hagyd figyelmen kívül a kritikáikat ! Semmi közük hozzá, te hogyan sminkelsz, milyen ruhákban jársz, ez a te dolgod! Igazad van, nem csak anya, nő is vagy és jár neked is ennyi, hogy magaddal tudj valamennyi időt foglalkozni! Én nem sokallom, amiket leírsz, ha megteheted, csináld nyugodtan, ha te így érzed jól magad, élj így!
2016. dec. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!