Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől alakulnak ki a koraszülö...

Mitől alakulnak ki a koraszülött gyerekek?

Figyelt kérdés

#tujt7
2016. dec. 3. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azok nem kialakulnak, hanem a kiírt időponthoz képest korábban születnek.
2016. dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a mi esetünkben azt mondták hogy valami gyulladás volt a szervezetemben. de csak feltételezés, sosem tudom meg.

a lényeg hogy egészséges.


a koraszülött emberek gyerekei is lehetnek korababak, ez genetika. én anno nagyon sokat olvastam utána, pl a fogkőre is azt írtak hogy előidezhet koraszülést, vagy ha megterheled magad.

2016. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

:) A kérdés megfogalmazása nem igazán sikerült!


Az én kislányom azért lett koraszülött, mert levált a méhlepényem.

2016. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam:

"Koraszülésről akkor beszélünk, ha az újszülött a betöltött 24. és 36. terhességi hét között születik vagy a 2500 grammos születési súlyt nem éri el." Az újszülöttek 8-10%-a koraszülött.

Okok és hajlamosító tényezők:

Előidézheti a dohányzás (passzív is), az alkohol és drogfogyasztás.

Magzati oldalról gyakoribb ikerterhesség vagy fejlődési rendellenesség esetén.

"Helyileg" oka lehet felszálló hüvelyi vagy húgyúti fertőzés, előző koraszülés, spontán vagy művi vetélés, abortusz, császármetszés, méhszájgyengeség, rendellenes méh, méhdaganat (mióma), bármilyen nőgyógyászati műtét.

Közrejátszhatnak anyai betegségek (pl. magas vérnyomás, vesebetegség, autoimmun betegségek), terhességi betegségek (preeklampszia / toxémia / eklampszia , terhességi cukorbetegség), szájüregi fertőzés, fogíny-gyulladás.

Gyakoribb túl fiatal (18 év alatt) és az idősebb (35 év felett) vagy meddőségi kezelésen átesett anyák körében (ez utóbbiaknál azért, mert gyakoribb az ikerterhesség).

Rizikótényező lehet a tartós stressz vagy pszichés betegség, és az alultápláltság, szegénység, iskolázatlanság, vitaminhiány, kiszáradás, baleset elszenvedése és a nem kívánt terhesség.

Közvetlen oka lehet: lepényleválás, idő előtti burokrepedés (fertőzés vagy kötőszöveti gyengeség miatt), idő előtti kontrakciók, méhszájelégtelenség, fertőzés, magzati anomáliák, lepény rendellenességei, méh fejlődési rendellenességek, túl sok magzatvíz, méhen belüli elhalás, megindított szülés / elektív császármetszés (pl. lepényleválás vagy toxémia miatt).

2016. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!