Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti mikor járnátok...

Anyukák! Ti mikor járnátok edzeni a helyemben?

Figyelt kérdés

34 éves kisgyermekes anyuka vagyok, a fiam lassan 4 éves lesz, a kislányom 2 éves. Nyáron mentem vissza dolgozni, a gyermekeim pedig elkezdték az ovit, bölcsit.

Kezdem szuperül érezni magam a bőrömben. 4 évet voltam otthon, a terhességeim során sokat híztam, bár vissza is fogytam, de pár kiló fent maradt. Előtte nagyon vékony voltam, elégedett voltam az alakommal. Most viszont kezdenek leolvadni rólam a fent maradt kilók (kb. 5 kiló plusz maradt rajtam, amiből már csak 2-3 kiló van rajtam). Jó lenne meglovagolni ezt a fogyáshullámot, és nem csak a felesleget leadni, hanem izmosítani is. Imádok táncos edzésekre járni pl. stepaerobik. De mióta visszamentem dolgozni és a gyerekek elkezdték az ovit, bölcsit, fogalmam sincs, hogyan tudnám beépíteni a hetembe az edzéseket. Másik városban dolgozom, a gyerekek a munkahelyi oviba, bölcsibe járnak, imádjuk, hogy reggel együtt lehetünk, délután pedig 4 óra 2 perckor már ott vagyok Értük. A délutánjaink egy része az autózással megy el, otthon pedig fürdésig Velük vagyok, nagyon hiányoznak, örülök, hogy tudok egy órácskát Velük foglalkozni.

De vágyom sportolni. A környezetemtől egyre több elismerő pillantást tudok bezsebelni, újra vonzó nőnek kezdem érezni magam. Jó lenne mozogni, hogy izmosodjak.

Ti a helyemben mikor járnátok el? Este 6 körül érünk haza, fürdés 7 körül van, addig szoktam a gyerekekkel játszani. Férjem támogat, tudna segíteni, anyukám heti 1-2 alkalommal szívesen átjön unokázni, imádják egymást a gyerekekkel. Szval minden adott lenne, hogy az időmbe beleférjen, de nem akarok elvenni a gyerekekkel eltölthető időmből. Ti hogyan oldanátok meg? Mégiscsak rábíznátok Őket heti egy este az apjukra vágy a nagyira? A másik sportórám hétvégén lenne.

Várom az észrevételeiteket!


2016. dec. 4. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Miutan lefekudtek ?

Vagy akkor mar nincs nyitva?

Ahol en lakom ott ejfelig nyitva , nem tudom ez mennyirebevett szokas.

Amig nagyobbak nem lesznek addig leggeljebb sportolj otthon. Vagy reggeli futas mig alszanak.

2016. dec. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Én semmikor, de ez én vagyok. Kb. hasonló a napirendem, mint neked. Így is alig tudok minőségi időt tölteni a családdal, ebből már nem vennék el.
2016. dec. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én fektetés után vagy hétvégén mennék.
2016. dec. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
gyerunkanyukam.hu :) otthoni online torna, mindenféle fajta, olcsó és baromi jo! :) akkor csinálod, mikor ráérsz, de nem kell elmenni otthonról, nem kell időre rohanni valahova, nem kell külön szervezgetni. Nekem két éves a lányom és velem szokott tornázni :D
2016. dec. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Két óra autóval a munkahely és az otthonok közötti távolság? ???

Menj olyan helyre, ahol a gyerekeknek is van foglalkozás. Vagy tornazz otthon, miután lefekudtetek. Hétvégén mehetsz futni, ők meg bicajozhatnak melletted.

2016. dec. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hetvegen.
2016. dec. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hétvégén megkérném a férjem, hogy akkor vigyázzon a gyerekekre és úgy. :) akkopr nem kell a zsúfolt hétköznapokban "túlesni" ezen, hanem rá tudsz hangoldóni
2016. dec. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Az egyik válaszoló kérdezte, hogy két órát utazunk naponta? Igen, reggel, amikor még gyér a forgalom, kb. 3/4 órát, délután viszont óriási dugók vannak az útfelújítások miatt, akkor alsó hangon 1 óra és egy negyed óra. De változó.

Én nagyon szeretek csoportos mozgásra járni, írtam is, hogy imádom a táncos edzéseket, amikor az edző diktálja a tempót, és mindenki húzza a másikat előre. Otthon próbálkoztam minden félével, de folyton elterelték a figyelmemet. Szerintem kipróbálom altatás után, bár mire odajutok, elfáradok. 9-kor már alszanak a gyerekek, az még viszonylag emberi idő. Van a közelünkben egy edzőterem, 10 perc alatt ott vagyok átöltözve. Csak olyan későn már nincsenek csoportos edzések. Esetleg futópadozom. A másik időpont pedig egy hétvégi csoport lenne. Kezd összeállni a fejemben.

2016. dec. 5. 10:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletelést. Azt még megírjátok nekem, hogy Ti mikor mozogtok? Mit és mennyit? Köszi
2016. dec. 5. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én ugyan még nem vagyok anyuka,18 éves vagyok,van egy kistesóm és anyukám sokat szokott edzeni.

Ha edző terembe szeretnél járni akkor hétvégén szerintem jobb lenne,vagy pedig hétköznap egyszer kétszer rábízod a szüleidre vagy az apukára a gyerekeket.De otthon is tudsz edzeni,egyedül is és a gyerekekkel,ha egyedül szeretnél akkor Rubint Rékának a napi 20 perc önmagadért videói fent vannak a youtubeon,ha a gyerekekkel akkor nézd meg az alábbi videót: is [link]

Jó móka lehet közösen is.

Ne felejtsd el a fehérjét!

2016. dec. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!