Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Folyton azt gondolom, hogy...

Folyton azt gondolom, hogy súlyos beteg a babám, másnak is van ilyen félelme?

Figyelt kérdés
Folyton arra gondolok, hogy a babamnak daganatos van, már teljesen beférkőzött a gondolataimba, rettenegek, hogy elveszítem. Eres a feje, tudom hogy vékony a bőre, és azért de mégis folyton a legrosszabbra gondolok, minden egyes nap. Ha sir, sokszor fogja a fejét, én meg már sírok kb egész nap, hogy beteg. Tudom, hogy el kellene vinnem egy ultrahangra ahol kiderülne hogy semmi baja, de felek elvinni is. Azt is tudom, hogy a gondolat teremtő erejű és ettől is felek, hogy éppen én fogom okozni neki a bajt, mégse tudom kiverni a fejemből. Mit tegyek? Mitől van ez?
2016. dec. 8. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

"gondolat teremtő erejű"


Ühüm, de ezt nem így kell értelmezni...


De ga ezt akarod hallani:

Bizony bizony, bele fogod beszélni a fejébe a daganatot, ha így folytatod....

2016. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor hogy kell értelmezni?
2016. dec. 8. 10:12
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sajnallak. :( rettenetes érzés, nekem talán nem volt ennyire súlyos, de hasonlót éltem át. Nekem a neten való böngészés okozta, ott nagyon könnyen rátaláltam a "tünetekre". Megpróbáltam ignorálni a netet valamennyire, de azt hiszem, magától múlt el ez az erzes olyan 3-3,5 hónapos tájon.


Most nemrég volt egy éjszaka erejéig az idegeskedés, amikor megfazott, és azonnal agyhártyagyulladásra gondoltam.


A férjem sokat segített, például abban, hogy reálisan lássam a szituációkat.


Amennyire én rálátok magamra, a túlzott féltés okozza ezt. Nálam például az is elindíthatta a lavinát, hogy problémás szülésem volt, s belegondoltam (mai napig hátborzongató ez számomra), ha nincsenek ott az orvosok, el is veszíthetem a kicsim. Talán ha megkeresed az okot, ami miatt kialakult ez a féltés nálad, tudatosítva azt könnyebben átjutsz a nehezén. És nyugodtan kérj segítséget nagyszülőktől, férjedtől, barátoktól.


A helyzeten egyébként a szülés utáni depresszió sem segít, néhány anyánál jelentkezik... Még ez jutott eszembe. Remélem, segítettem. Kitartást. :) szerintem el fog múlni. Nekem is elmúlt.

2016. dec. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy pszichés betegség, kérdező. A tied. Fordulj pszichológushoz. Olvastam olyan esetekről, amikor ez a "tudom, hogy beteg" oda fajult, hogy az anya már "kezelte" is a vélt betegséget, és a gyógyszerekkel megbetegítette a gyereket, amit szintén kezelt.
2016. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogod és elviszed orvoshoz. Ő pedig megnyugtat téged, h nincs baj.

Lányomnál volt olyan, hogy 1-2-szer mondta, h fáj a feje, persze rögtön nekiestem a Google-nak és az agydaganat tüneteit kerestem rettegve.

Ez szerintem nem akkora baj, de ha már egész nap sírsz miatta, akkor igen.

Valahogy meg kell nyugtatni téged.

Azért eres a feje, mert vékony a bőre.

Hányt? Volt rohama? Nem. Na, akkor semmi probléma. Nyugi.


Szerintem vidd el orvoshoz, úgyis kell havonta menni tanácsadásra és mondd el a parádat. :)

2016. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Fogd meg a gyereket es nezesd meg a dokival. Majd megmondja hogy nincs baja. Szedd ossze magad! Anyuka vagy nem egy kisgyerek aki hisztizik! Legyel felelossegteljesebb hisz felelosseggel tartozol! Ha meg beteg lenne neki is az lenne a legjobb ha minel hamarabb kiderulne! A sajat felelmeidnel fontosabbnak kene hogy legyen a gyerek! Ugyhogy vidd el dokihoz. Te meg menj pszichologushoz
2016. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na most jol megnyugtatlak.

Szerintem, ha azt gondolod, hogy beteg, akkor annak oka is van. ( hacsak nem vagy hipochonder vagy munchausenes)

Az anyai megerzes sokszor valoban jol mukodik.

A fiammal is voltam igy es rossz volt a szeme. Ami ki sem derult volna, ha nem eroskodom, hogy nezzek meg.

Ha normalis a gyerekorvosod akkor meg fog erteni es legalabb egy vervetelre uh-ra beutal.

2016. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Video orvoshoz egy kivizsgálásra, utána pedig keress magadnak egy pszichiátert. Ez a beteges félelem lehet a Munchausen szindróma egy speciális esetem amikor szülő nem magának, hanem a gyerekének képzel be betegségeket. Szélsőséges esetben akár még is betegiti a gyerekét, hogy az orvosi kezelés alatt álljon, mert a folyamatos vizsgálatok ellenére sem hiszi el, hogy semmi baja a gyereknek
2016. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2016. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet megérzés, de lehet a fáradtság szülte aggodalom is. Nálam is így volt az elején, amikor felsírt éjjel, totál begőzöltem, hogy beteg. De aztán meg átaludta az éjszakákat, akkor megszűnt ez az ideggörcs. Azt hiszem, a szülőség valahol egy életen át tartó aggódás, hogy mi lesz vele, mi van ha baj éri, leesik, kiesik stb., aztán azt mondják, később meg a második gyereknél már lazább az ember.
2017. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!