Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha a törvény megengedné,...

Ha a törvény megengedné, elvetetnéd a pl.30 hetes magzatodat, ha az beteg? Gondolok itt vmi súlyos kórra.

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a beteg babákat 24 hétig veszik el (indítják meg a szülést).
2015. júl. 9. 13:49
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
28%
Nem. De én 12 hetesen sem, szóval nem a kora miatt, hanem mert hiszem, hogy oka van ennek az ő életében és az enyémben is. A beteg gyerek is az én gyerekem.
2015. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
21%
Nem.
2015. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
76%

Ha beteg, akkor nem szeretném megtartani. Szenvedés lenne az élete és felnőtt korában is tőlem függne. Mindig azon aggódnék, hogy mi lesz vele, ha én már nem leszek.

Azt sem szeretném, hogy állandóan műtéteken, fájdalmas orvosi beavatkozásokon kelljen átesnie.

Nem értek hozzá, hogy 30 hetesen mit lehet és mit nem, mármint az anya egészsége szempontjából. Az orvosomra hallgatnék.

2015. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
85%
30 hetesen? Ez javában koraszülés, a 30 hetes gyerekek simán életben maradnak. Az már tényleg a szüljük meg és öljük meg kategória.
2015. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
86%

4: Akkor ilyen szempontból a 24 hetes is durva.

De ez inkább elméleti kérdés, nem?

Nem hiszem, hogy ilyen sokára derülne ki, ha valami olyan komoly baja van.

2015. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem igen, a 24 hetes is durva. Sőt, ha megnézel egy 12 hetes abortált magzatot, az is durva. Kész ember, csak méretben kisebb. Az egész témakör durva.
2015. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen elvetetnem.
2015. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
71%
És ha születése után derülne ki, de a törvény még egy napig megengedné, hogy agyonüssétek, akkor is egyértelműen megtennétek? Mert egy 30 hetes magzat már jó eséllyel életképes anyai testen kívül is. Ha a törvény szerint születés után egy napig még nem lenne gyilkosság megölni, akkor is beleférne, azért, mert beteg? Hol a határ? Nem jogilag, az anyai szívnek, hol a határa???
2015. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

8: Ha már megszültem, akkor akárhány nap is van, nem tudnám megölni. Hiszen vártam, meg egy élőlény, ráadásul egy gyerek, a saját gyerekem.

De ha még a terhesség elején derülne ki valami komoly betegség vagy fogyatékosság, akkor mindenképpen elvetetném.

2015. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nincs olyan súlyos kór, ami ne derülne ki korábban. Ha pedig tényleg halál vár rá születése után, akkor még inkább nincs ok arra, hogy pár héttel a kiírt dátum előtt megöljék. Mert ilyen idős terhességnél nem elvetetés lenne, hanem megszülöd, felsír, majd "gondoskodnak" róla.


És igen, elég durva a 24 hét is, hisz ilyenkor már nem csak tudod, hanem rendesen érzed is, hogy él, ficánkol.

De azért más egy 500 grammos és egy majdnem 2 kilós gyerek túlélési esélye. Az utóbbi már 95 %-ban életben marad és a koraszülés miatti maradandó károsodás esélye is kicsi.


Egyébként nem vagyok abortuszellenes, de jó lenne, ha a diagnosztika már ott tartana, hogy ne kényszerüljön valaki egy 24 hetes elabortálására, derüljön ki minden legkésőbb a 12. hétig.

(mert azért 24 a határ, mert a 12. heti szűrés után még hetekig "futtatják" a kismamákat, mire megjön a végleges "jelentés" - chorionbiopszia, amniocentézis...stb. eredménye - amivel el lehet végezni a műtétet.)

2015. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!