Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elsősorban vallásos emberek!...

Elsősorban vallásos emberek! Keresztszülőségre kértek fel-nem vagyok biztos a jó döntésben?

Figyelt kérdés

Párom nővére kért fel engem és barátomat keresztszülőnek a születendő 2. kislánya számára. (még nem vagyunk házasok, de tervbe van véve, 1,5 év múlva! :))

Az egyetlen bökkenő, hogy ezt mi egy felelősségteljes életre szóló feladatnak látjuk, amit mi úgy is szeretnénk "teljesíteni", míg a szülőknek ez kb semmit nem jelent..max. plusz ajándékozó embereket.. (egyházilag nem házasok)

Elhatároztuk, h semmiképp nem szeretnénk dísz-keresztszülők lenni! Mi a véleményetek erről? Ti elvállalnátok? És ha igen, milyen kikötéssel?



2016. dec. 11. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

?? Elvállalnám, de semmilyen kikötést nem tennék, nem is értem, mire gondolsz.


Nővérem két fiának én vagyok a keresztanyja. Nővéremnek sem jelent ez semmit. Én látogatom a gyerekeket, összejárunk, ajándékot veszek nekik, és ha ne adj isten, bármi történne a szülőkkel, magamhoz venném a két fiút.


De ez abban az esetben is tökéletesen így működne, ha nem lennék keresztanya, ezért lényegtelen, ehhez a dologhoz ki hogyan áll. Te mit gondolsz, ez az elnevezés min fog változtatni ??

2016. dec. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Még valami: Ha valakit felkérnek keresztszülőségre, az megtiszteltetés, és hálásnak illik lenni érte, nem kikötéseket tenni...
2016. dec. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

És mit szeretnél pontosan "teljesíteni"?

Ha a szülők épek és egészségesek, a keresztszülőknek nem sok feladata van. Látogatni a keresztgyereket, programokat csinálni vele, jó viszonyban lenni, felköszönteni, ha ünnepel valamit (nem drága ajándékokra gondolok), stb. Elvállalnám, és hálás lennék a felkérésnek, nem lenne semmilyen kikötésem!

Ja, és addig örülj, amíg dísz-keresztszülő vagy.

2016. dec. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Milyen kikötésre gondolsz?!
2016. dec. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Mennyi pontagyú van itt, csak nem értem minek szóltok hozzá ha nem is értitek!

Aki keresztszülőséget vállal, az vállalja azt is hogy segít a szülőknek a gyerek vallásos nevelésében és sokkal inkább erkölcsi minta kell legyen, mintsem cukrosnéni és bácsi. Kikötni kitudod hogy csak akkor vállalod ha engedik hogy megismertesd a vallásával, hittanra járjon, legyen elsőáldozó és így tovább. De mivel az írásodból kiderült hogy a szülők nem élnek vallásos életet és nekik csak ajándékhozó emberkék vagytok, megvan rá az esély hogy besértődnek és felkérnek másokat erre a feladatra. Vagy pedig rábólintanak a kikötésetekre. Te ismered őket, neked kell tudnod melyik a sanszosabb. De ezt a kikötést lehet nem kikötésként is tálalni, pl.: nagyon örülünk hogy minket kértetek fel keresztszülőknek, nagyon megtisztelő és mi szeretnénk ezt komolyan is vállalni, megismertetni a kislányt a vallásával. Jó e így nektek?

2016. dec. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek az utolsó válaszolóval.Sajnos a mai világban az embereknek már nem azt jelenti a keresztszülőség,mint régen.
2016. dec. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Becsülendő a hozzáállásod. Hívőként látom, hogy mennyire nincsenek tisztába az emberek a keresztszülőség feladataival, valódi jelentőségével. Próbálj meg bölcsen dönteni.
2016. dec. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorló vallásos vagyok, két keresztgyerekem van, én ugye azt ígértem, hogy támogatom a szülőt a gyerek vallásos nevelésében. A valóságban egyiket sem viszik pl. templomba, azt tudom tenni, hogy finoman mondom nekik, hogy vihetnék már a gyereket, esetleg mesélek nekik, hogy én gyerekeimmel melyik gyerekmisére járok. De nem veszik a lapot, nem hinném, hogy ezt lehet erőltetni. Nekem 2 gyerekem van, és úgy gondolom a gyerekek vallásos nevelése az én feladatom, a keresztszülő amolyan biztonsági háló csak.
2016. dec. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha a szülők nem nevelik vallásos szellemben a gyereket, azt se fogják jó szemmel nézni, ha te erőlteted. Megpróbálni persze meglehet, és kell is, de ha a szülők nem akarják, nem erőltetheted rá a gyerekükre, mert az úgyse fog érni semmit.
2016. dec. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

5ös válaszoló, nagyon köszönöm!!! :)

A "kikötés" valóban hülye kifejezés, nem találtam jobb szót :D

Mi is arra gondoltunk, h beszélgetünk velük, elmondjuk nekik, h ez számunkra nagy öröm és megtiszteltetés, ugyanakkor feladat és ezt csak úgy szeretnénk elvállalni, ha támogatják azt, h megismertessük a vallással..


9es: igen, attól tartok, igazad van! Már azt is kétlem, h így is minket szeretnének-e.

Az pedig már egy következő kérdést vet fel bennem, h attól, h a gyerek keresztszülei vallásosak, és esetleg még segítenek is a gyerek vallásos nevelésében, de a szülei nem úgy nevelik, akk van-e értelme az egésznek. (mégiscsak a szülő az elsődleges példa a gyerek számára)

2016. dec. 11. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!