Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes lenne diákhitelt...

Érdemes lenne diákhitelt felvennem? Gyakorlatias segítség kéne, és hosszú lesz.

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy szakítófélben vagyunk a párommal, és szeretném ha a másfél éves gyerekünk velem élne. Nem a volt páromnak akarok ezzel rosszat, csak tényleg úgy hiszem hogy mind hármunknak ez a legkedvezőbb felállás, csak benne is ott van hogy szeretné ha a pici nála élne, mert fél hogy ha nem így tenne kizárnám az életéből (ez természetesen nem igaz, de ő ezt a trendet látja így nem mer bízni ebben a kijelentésemben).


Időbeosztásban sokkal rosszabbul áll mint én (a pici bölcsibe jár, de van délutános műszak is ahol 22kor végez, ezeken a heteken nem tudná megoldani a picire való felügyeletet, próbálta variálni a műszakrendet de nem tudja) anyagilag viszont nyilván jobban áll mint én, de ha meg tudnám oldani hogy saját lábon megálljak szerintem nem lenne gond.


Ha számolgatok gyessel együtt lenne havi fix kb 92000 Ft bevételem emellett igényelhetek diákhitelt


(tanulmányi ösztöndíjat a 2. félévtől pályázhatok de nem igen ismerem az ügymenetet ezért azzal nem számolok a köztársasági ösztöndíj pedig 3. félévtől lenne ami szintén nem aktuális)


(diákmunkát tudok vállalni de ez nem számít fix bevételnek hiszen ahhoz igazodik hogy mennyi szabad időm van azaz nem egy havi biztos juttatás (ha beteg a pici vagy vizsgaidőszak van nem tudok annyi órát vállalni így kevesebb bérem is van) viszont jó lehetőség előtörlesztésre illetve ha eleget tudok dolgozni nem is kéne hozzányúlnom a diákhitelhez)


diákhitel maximum havi 50e vagy egy összegben félévente 250e lehet

ha felvenném mindenképpen érdemes lenne előtörlesztenem hogy utána normális időn belül tudjam visszafizetni

(abba buknak általában bele hogy keveset törlesztenek így csak a kamatot fizetik nem a tőketartozást ezért érdemes előtörleszteni plusz utána a törlesztési időben sem csak tizen pár ezret hanem legalább annak dupláját fizetni)


ott van ugye a gyerektartás de annak is van ügyintézési ideje, nem tudom mennyit ítélnének meg (kb 200 nettó) mikortól számíthatnék rá illetve hogy mennyire fizetné nem fizetné


Sajnos csak magamra számíthatok a fix havi összegembe ugyanis árva járadék is tartozik a másik szülőmet meg nem is ismerem, testvéreim nincsenek egyke vagyok szóval sajnos támogató családi háttérrel nem rendelkezem (nagyim és nagybátyám van hozzájuk próbáltam fordulni de érdemben nem tudnak segíteni)


Mivel írtam hogy dolgozom így ha eleget tudok dolgozni a diákhitelhez nem is kéne hozzányúlnom de biztos ami biztos ott lenne a számlámon szóval nyújtana egy havi fix támogatást, ami gyerek mellett tényleg szükséges ezért is venném fel.


2016. dec. 15. 15:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Anyaotthonra is gondoltam de végigtelefonáltam az ország bármely pontjáról fogadókat de mivel csak egy gyerekkel vagyok és nem vagyunk veszélyeztetve így eléggé hátul vagyunk a listán minimum fél évet kéne várnom annyi időnk viszont nincs.
2016. dec. 15. 15:42
 2/8 A kérdező kommentje:
Illetve összeköltözésen is gondolkoztam más anyukákkal stb de nem, sajnos folyamatosan visszautasítanak, így ez az út se tűnik járhatónak.
2016. dec. 15. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jó ha hitelből fizeted a mindennapi megélhetést. A diákhitel valamivel jobb a többi hitelnél, de csak azért,mert a többi magyar hitel brutális lehúzás. Én a teljes összeget vettem fel, most 3 millióval tartozam, havonta 10 ezret fizetek, ami a kamatokat sem fedezi, tehát a hitel egyre több, évi 120 ezres befizetés mellett. Semmiképpen nem venném fel a helyedben, főleg nem kenyérre.
2016. dec. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félreértettél.


Tisztában vagyok azzal hogy törlesztenem kell és azzal is hogy érdemes előtörleszteni, és többet befizetni mint a minimál összeg.

idézem:

abba buknak általában bele hogy keveset törlesztenek így csak a kamatot fizetik nem a tőketartozást ezért érdemes előtörleszteni plusz utána a törlesztési időben sem csak tizen pár ezret hanem legalább annak dupláját fizetni


Te is ebbe vagy belebukva hogy nagyon keveset törlesztesz vissza havi szinten.


Illetve a másik amit azt hiszem nem értettél meg az az hogy diákmunkát vállalok így az a havi 50ezer amit felvennék tulajdonképpen magam is megkeresem, de a diákmunka ettől függetlenül nem számít fix bevételnek mert ha beteg a pici nem tudok annyit dolgozni, ha vizsgaidőszak van szintén nincs annyi munkaórám azaz ilyenkor jó ha hozzá tudok nyúlni egy fix bevételi forráshoz, de egyáltalán nem szándékozom teljes mértékben elkölteni a felvett diákhitelt.

Azért venném fel hogy legyen egy biztos havi szintű fix jövedelem amihez vész esetén hozzá tudok nyúlni

2016. dec. 15. 17:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, én semmiképpen nem venném fel, biztonsági tartaléknak pláne nem, mert ilyen dolgokra nem veszünk fel hitelt. Elötörleszteni pedig nem fogsz a nagy semmiből. Biztonsági tartaléknak tegyél félre százezret, biztonságban fogod magad érezni és nem kell méregdrága hitelköltségekkel bajlódnod. A gyerektartás egyébként az első perctől kezdve jár neked és ha az tényleg 200 e lesz havonta, akkor nem kell mellé diákhitel.
2016. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na, én a másik véglet vagyok. Én felvenném, nem szeretem a hiteleket, ha egy megoldás van, biztos mást javasolnék, de egy gyerek mellett, tök egyedül, kell a tartalék. Lehet, később szívsz majd a visszafizetéssel, de addigra reméljük jól fizető állásod lesz. Meg hát első körön nyilván fél évről beszélünk, nem rögtön 3millóról...A tartásdíj meg gondolom nem 200, hanem a 200ezres fizuból jön..
2016. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen a tartásdíj a 200 körüli fizuból kerül megítélésre nincsenek olyan tévképzeteim hogy valami irreálisan nagy összeg lesz, de ennek is az intézése amennyire utána érdeklődtem kb 3 hónap de mikor elkezdem már költözés kész lennék.


Van félretéve már tartalékom de az valószínűleg el fog menni kaucióra..

+a főbérlőknél akiknél érdeklődtem sem tűnt a diákmunka olyan biztosnak mert vagy bemegyek vagy nem és gyerekkel különösen fontos a leinformálhatóságom.


Meg tényleg én is látom a keresetemben a változást mert pl most vizsgaidőszak beadandók, ünnepek miatt egy csomó órát visszamondtam így van kb 48 órám az átlag kb 100-120 helyett


Nem a teljes időre venném fel másodévesként már tudnék akár gyakornoki munkát is végezni amiért fizetek, szerződéskötéssel jár szóval az ki tudná váltani a felsőbb évesek szerint is a dh-t meg valószínűleg a diákmunkát is teljesen.

2016. dec. 15. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Simán. Mióta bedőltek a devizások mindenki utálja a hitelt, de ez minimális összeg, szinte semmi kockázata nincs. Amúgy neked ítélik a gyereket keresettől függetlenül, még nagyon pici és te vagy az anyja. Én megegyeznék az apjával heti váltásban. Mindennap nálad aludna, de minden második héten csak aludni vinné hozzád.
2016. dec. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!