Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok egészséges húsokról,...

Tudtok egészséges húsokról, sajtokról, amiben nincs vagy kevés a tartósítószer?

Figyelt kérdés

Manapság minden tele van E-betűvel (tudom, ezekből nem mind káros), és lehetőleg minél kevesebb ilyet tartalmazó húst vagy sajtot adnék a gyermekeinknek. Ötletelek, tippek? Vegás irányba is elmehetünk, de csak egy darabig, mivel én nem vagyok teljesen vegapárti.

Házicuccok, biocuccok is érdekelnének, de lehetőleg megfizethető áron és megbízható minőségben (ez a 2 kettő kizárja egymást, vagy mégsem teljesen?).

Konkrét márkák vagy termékek érdekelnének, az E-vel dúsított szalámikban és felvágottban, illetve sajtban, amit időnként esznek, nem bízom.



2016. dec. 17. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
A nyers színházban semmi nincs, vedd azt, meg bio sajtot és már meg is van oldva
2016. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Színház. .. színhús apart lenni
2016. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Boltban ilyeneket nem talalsz. Marad a sajat termeles, vagy a szomszed Joska bacsi altal keszitett sonka.


Amugy a "megfizetheto" es a trendi E- meg minden-mentesseg tenyleg kizarja egymast...

2016. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Német, osztrák szalámik, virslik, sajtok. Tejterméket legjobb termelőtől venni. De nálunk van maszek hentes, ahol szalonnát, sonkát, disznósajtot, hurkákat, kolbászt, zsírt vehetünk adalékanyagok nélkül.
2016. dec. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket, főleg az áfonya összetételét! :)

[link]

2016. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Tartositoszer kell bele pl kolbászba sonkába stb ha nem akarsz butulizmust összeszedni,sajtban nincs tartositoszer.

Egyszer nem is oly rég e szám mentes kolbászt vetem,etem belöle,utána olyan hányás hasmenés stb jött rám hogy vécé melé táboroztam le otthon,azota kerülöm az e mentes kolbász és füstölt árut.

2016. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A színhúsban sem lehetsz biztos, hacsak nem viszel minden darabból laborba bevizsgáltatni. Sok helyen növekedési hormont és rengeteg antibiotikumot kapnak az állatok, hogy minél gyorsabb és rentábilisabb legyen a termelés. Ránézésre nem fogod tudni, hogy az adott húsdarab ilyen állatból származik-e vagy sem.
2016. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Mi a Lidl-ben szoktunk venni sajtot, Bluedino, sokat keresgéltem, mire találtam nátrium ill. kálium nitrit mentes trapistát, megfizethető áron. persze ott vannak még a megbízható termelő által készített sajtok.

A füstölteken kívül eddig szintén a Lidl-ben találtam csak olyan virslit, ami nátrium-nitrit mentes. a nevét nem tudom, de kölyökvirslinek árulják.

2016. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha húsfélét keresel, akkor nitritmenteset keress, ugyanis a nitrites pácsó (pác-só) amiben benne van, ezt elsősorban az érlelés gyorsítására használják, egyúttal tartósítószer is. Általában kézműves, házi (de jól nézd meg honnan való) cuccokban nem csalódhatsz, ugye régen sóval tartósítottak meg persze füstöléssel, érleléssel. Persze ezek drágák is. Sajtban szintén, de ott jobban találsz házi sajtot amiben nincs nitrit, hiszen a háziba alapvetően nem is kell.
2016. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Draga holland sajt minden mentes

Miert kell felvagottat enni?

Kenyere zoldseg gyumolcs minden mentes sos mogyorovaj teavaj kivallo.

Mi 10 eve felvagott nelkul elunk es soha nem eszunk sozott fustolt termekeket

2016. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!