Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok egészséges húsokról,...

Tudtok egészséges húsokról, sajtokról, amiben nincs vagy kevés a tartósítószer?

Figyelt kérdés

Manapság minden tele van E-betűvel (tudom, ezekből nem mind káros), és lehetőleg minél kevesebb ilyet tartalmazó húst vagy sajtot adnék a gyermekeinknek. Ötletelek, tippek? Vegás irányba is elmehetünk, de csak egy darabig, mivel én nem vagyok teljesen vegapárti.

Házicuccok, biocuccok is érdekelnének, de lehetőleg megfizethető áron és megbízható minőségben (ez a 2 kettő kizárja egymást, vagy mégsem teljesen?).

Konkrét márkák vagy termékek érdekelnének, az E-vel dúsított szalámikban és felvágottban, illetve sajtban, amit időnként esznek, nem bízom.



2016. dec. 17. 19:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%
Felejtsd el, ez egy divatjelenség. A bioélelmiszerek nem törvényszerűen jobbak, az E-betűsök pedig nem törvényszerűen egészségtelenebbek. Egyél, igyál, ami jól esik és légy vidám.
2017. jan. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló? köszi, valóban nem kell túlparázni, és E betű és E betű között is nagy különbség van. Meg kis mennyiségben talán nem minden annyira káros. Csak gáz (néha szó szerint is, ha tartósítógázos élelmiszerről van szó) valahol, h. tudomásom szerint nincsenek olyan élelmiszertechnológiai eljárások, amelyek alapján egy termék egyszerre jól kinéző, egészséges és tartósított tudna lenne.

Tudod, mint a viccben, 3 feltételből csak 2 teljesülhet... Hidd el, én lemondanék a jó kinézetről (pl. vörös hússzín), csak egészséges (=viszonylag kevés tartósítószert tartalmazó) és rövidebb ideig elálló kajáról legyen szó. Ja, és olcsó legyen valamennyire. De erről inkább nem is álmodok. Bio és nem bio között 2-3x árkülönbség is lehet. Ha meg olcsóbb bio, akkor ott a tartósítás kérdése... pl. házitej.

De nem értek annyira a témához, úgyhogy jöhetnek még a tanácsok, hátha lesz még tipp az eredeti kérdéshez.

2017. jan. 31. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!