Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartással kapcsolatban...

Gyerektartással kapcsolatban lenne pár kérdésem. Emelés, alkalmi munka, anyagi helyzet. Mi számít?

Figyelt kérdés
Párom gyermekének édesanyja kérte a tartásdíj felemelését. Válásuk óta a párom életében jelentős változás állt be, mivel beteg édesanyját ápolja és ezért ápolási díjat kap. Ennek az összege nagyjából elmegy a gyerekre, mert időközben anyuka 200 km-re elköltözött, a párom havonta kétszer hozza-viszi + a gyt. Egyéb jövedelme nincsen, mert az anyukája mellett nem tud vállalni. Az ex most az én dolgaimban kutakodik (autó, lakás, körülményeink), mert szerinte a párom ezzel anyagilag jobb helyzetbe került. Ráadásul fél évre visszamenőleg kérik az emelést. Minden az én nevemen van, mert az én fizetésemből élünk jelenleg. Figyelembe veszik a perben az én anyagi helyzetemet (akár fizetés, akár vagyon)? Ha házasok lennénk figyelembe vennék? Az alkalmi munka után, hogyan kell megfizetni a gyt-t?
2016. dec. 29. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vesznek téged figyelembe.

Ha hàzasok lennétek akkor is oszlana a jövedelmed kettőtök között, ìgy emelést akkor sem kapna. Az hogy van kocsi hàz stb... nem jelent gyt emelést,sehogy sem kötelezhet a bìrósàg senkit arra,hogy adja el az ingatlanjàt,mert àtmeneti anyagi gondja van és nem tud fizetni. Mivel màr most minden a te neveden van, az hàzassàg előtt szerzett különvagyon ìgy plàne semmi köze a gyt megàllapìtàsàhoz.


Viszont a pàrodnak jó esélye lenne most csökkentést kérni, hiszen nem àll jól. Ami mondjuk gerinctelen lenne, ha ki tudja fizetni, de anyuka hozzààllàsa is megkérdőjelezhető plàne hogy mégiscsak a gyerek nagyanyja az akit ápol az apuka.


Na persze ha ez a valósàg,mertaz éremnek is csak két oldalavan.

Bìrósàgi panasznapon van ingyenes jogsegély mindenhol.

2016. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem veszik figyelembe. Hazaskent sem számítana a te jövedelmed, egy esetet kiveve: vegrehajtasnal mivel házasságban vagyonkozosseg van.

A párodnak kell egy egy évre visszamenőleg kiállítást jovedelemigazolast bemutatnia, amiben az alkalmi munka is szerepel -nyilván akkor, ha hivatalos volt. Ebből számolnak egy átlag jövedelmet és annak alapján a gyermektartasdijat.


Személyes véleményem az, hogy ha a párod tud többet adni, adjon per nélküli, hiszen a saját gyerekerol van szó. Az ápolási díj nulla, a családi se segít sokat. Nem tudom mennyi a tartási jelenleg, de azzal se hiszem hogy nagyon duskalnanak a pénzben. A gyereknek meg csak kell enni, ruhazkodni. ..

2016. dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ah, elneztem, azt hittem anyuka kap ápolásit. Nem, ez esetben nem esélyes kicsit sem, hogy emelnék a tartasdijat
2016. dec. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biztos ez, hogy engem nem vesznek figyelembe? Ma kaptam egy èrtesítést, hogy jönnek hozzánk környezettanulmányra. Bár a páromnak itt a lakcíme, de az én lakásom, és benne minden ingóság is.
2017. jan. 17. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ott a bejelentett lakcime, akkor azt feltételezi a jog, hogy az ingóságok az ő illetve közös tulajdon. Hacsak nem tudod számlával igazolni.... Legalábbis régen így volt.
2017. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!