Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülési és gyereknevelés?

Szülési és gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én Romaniaban pontosabban Hargita megyében élek.Munkám van 2 éve és most vagyok 29 hetes terhes már egy pár hónapja veszélyeztetett terheskén itthon vagyok.A csaladorvosom a 32 héttől ír ki szülésire és itt jön a kérdés innentol hogyan muködik ez az egész?Azt tudom hogy ezt a csalad orvos irja minden honap elején amíg megnem szülők és hogy utána is ő ad valami szoptatási napokat ami ha jól tudom 40 valami nap de azt nem tudom hogy ez idő alatt kell a munkahelyemre papirt (kérést vagy értesitést) beadnom hogy szülésin vagyok?És a gyereknevelés hogyan muködik ki ad papirt a néptanacs vagy a csalad orvos amivel igazolni tudom a munkahelyen hogy gyereknevelésin vagyok?Tudom ezekben a csalad orvos kellene segitsen de hiába kérdeztem meg mindig olyan kitérő választ ad és hiába mondtam hogy nem értem még ő néz hülyének és választ persze nem kapok.Ha valaki tudna nekem segiteni nagyon hálás lennék.Elnézést a helyesírási hibákért és hogy hosszúra sikeredett.
2016. okt. 11. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mi nem tudjuk hogy működik ez Romániában.
2016. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez egy magyar oldal de reménykedtem hogy olvasák olyanok is akik itt élnek és tudják mert itt nem tudok ilyen vagy ehhez hasonló oldalról
2016. okt. 11. 17:15
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem aki felvesz gyereknevelésire, az ad igazolást is, iletve amikor felvett, arról határozatot fog küldeni.(mármint csak laikusként)


nem semmi amúgy, ha jól vettem ki, hogy 40 nap múlva kéne visszamenned dolgozni? vagy mi az a szoptatási nap?


nálunk amúgy nem a családorvos osztogat tanácsokat, hanem a gyerekorvos. ha a családorvosotok ilyen tré, keress másikat.

2016. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!