Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás? Ti mit gondoltok...

Gyerektartás? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, édesanyám 12 éve költözött el tőlünk, azóta fizeti a havi gyerektartást, mely esetünkben 10 ezer forint. Édesapám családjával élek, aki újranősült. Felvetettem, hogy mi lenne, ha azt a havi 10 ezret félreraknánk egy számlára, és jó lenne majd egyetemista éveimre. (Természetesen nem alkoholizálásra gondolok, hanem a tanulással járó költségekre. Az sem érdekelne, ha egyetemig nem is férhetnék hozzá.)

Nevelőanyám kiakadt, hogy mit képzelek magamról, hiszen az a pénz nem nekem van, hanem nekik.

Ti mit gondoltok erről?



2017. jan. 2. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Valóban nem neked jár, hanem a te költségeidre, de apukádnak.

Ha kell az a 10 ezer, mert rosszul éltek, akkor jogos, hogy nem akarja félrerakni, hiába jönne jól neked később.

Sokkal többe van az eltartásod a 10 ezer sokszorosánál is.

2017. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Hát és akkor miből etessenek? Ha kell abba, akkor tök jogosan lettél lepattintva szerintem, mert különben apádnak elvileg egyedül kéne eltartania téged. Szóval ez arra megy, hogy legyen kajád, meg fürdővized, meg mittudomén. Ja de mondjuk ők ketten vannak a nevelőanyáddal akkor; viszont a nevelőanyádnak te nem tudom, mennyire vagy gyereke, szerintem nem is tart annak, szóval nem várható el, hogy ő beleadja a másikfelét a te eltartásodnak. Szóval ő csak az apád felesége, attól még nem lett az anyád, nem is tekint szívügyének, lányának téged, szóval nem is tudom, mit vársz tőle; szerintem ő nem fogad el lányának téged. Szóval miért ő egészítené ki a pénzeidet, ha azt anyádnak kéne, és ahogy látom, gondosan, rendesen teszi is. Ez nem így működik ám, de komolyan. Az a pénz arra kell, azért kapja faterod, mert ahhoz, hogy megcsináljanak egy gyereket, ketten kellenek, ezért az etetését is úgy fer, hogy ketten csinálják, amíg az illető nem tud gondoskodni magáról, és saját lábára állni. Nevelő anyád is az etetésedre fordítja, bár ő nem tudom, mennyire kezeli ezeket a pénzeket, amiket anyudtól kapsz, hát még jó, hogy kiakadt, de mondjuk annyira azért nem kellett volna felfújni a dolgokat, meg annyira éreztetni, hogy más gyerekére nem hajlandó pénzt áldozni, szóval az ilyet mindenképpen finoman, nem bántóan kell kezelni, de ha ő nem fogad el lányának, ne várd tőle, hogy beszálljon az etetésedbe, eltartásodba, mert ha azt a 10000-t félreraknátok, azt lehet, hogy őneki (nevelőanyádnak) kellene pótolnia adott esetben. És ez a lényeg.
2017. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
A nevelőanyádnak semmiképp. Apukádnak, a te folyóköltségeidre. Tehát apukád döntése, beleegyezik-e.
2017. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Apu jól keres, és ő beleegyezett ebbe a dologba. De nevelőanyám nem. (Ő nem dolgozik, és nem igazán szeretné ha egyetemre mennék.)
2017. jan. 2. 14:27
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Második válaszoló: esküszöm, és ötször is elolvastam a kérdést, miután megnéztem, mit írtál, és nem sikerül felfedezni benne, hol van itt szó arról, hogy a nevelőanyjának bármi baja lenne a Kérdezővel, ne fogadná el, stb.?


Itt egyszerűen arról van szó, hogy nem akarják eltenni a 10.000,- Ft-ot. Ennyi. Ne magyarázzunk már bele bántó dolgokat.

2017. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Valóban nem volt róla szó, de rátapintott.
2017. jan. 2. 14:30
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Azt gondolom, hogy 2017-ben röhejesen kevés 10 ezer egy kamaszlányra.

Inkább anyuddal beszélj, hogy nyisson neked egy számlát és utaljon oda plusz 10 ezret.

Apud inkább kérjen gyt emelést, ez tényleg a minimumnál is kevesebb, amit kap a nevelésdre. És akkor lehet, hogy a plusz összeget megkapod.


Másrészt: én diákmunkából is többet tudtam félretenni. Ráadásul jó volt úgy "költekezni", hogy nem a szüleim terheltem vele.

2017. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha édesapád beleegyezett,akkor hajrá.

Én a nevelőanyámnak semmi képpen nem engedném,hogy beleszóljon ebbe.

Attól,hogy Ő nem tanult egyetemen és most nincs munkája,Tőled nem veheti el a jogot,hogy tanulhass!

Egyébként is édesapád jól keres,így szerintem nem gond,ha ez a havi 10 ezer a Te számládra menne.

Egyénként is,én a nevelőanyád helyében visszafognám magam.

Apujád tartja el,aztán kidobja és nézhet hogy a nulla fizetésével mihez tud kezdeni.

2017. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
2.Vagyok,ha apudnak nem lenne gond az eltartásod, és ő belement, akkor szerintem okés, ez végülis a kettőtök dolga, nevelőanyukádnak nincs beleszólása. Szerintem
2017. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg éppen válófélben vannak, épp azért akartam ezt maradék 50 ezret félrerakatni, hátha beleegyezik. (Májusban töltöm a 18-at.)

Egyébként diákmelóztam már három nyáron, ebből fizettem a nyelvvizsgáim és tankönyvem, tehát nem arról van szó, hogy aput akarom még nagyobb költségekbe verni. Sajnos iskola közben nem tudok dolgozni, rengeteget tanulok és sok dolgot bevállalok. Így erre marad a nyár.

2017. jan. 2. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!