Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hol és kb. mennyi megtakarí...

Ti hol és kb. mennyi megtakarítást tesztek félre gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Ausztriában lakunk így Santanderbank havi 25 euro.Családi pótlék havi cirka 400 euro.De évente a családisból kiveszek ha extrém kiadások jönnek.Pl.karácsony.A maradékot áthelyezem egy megtakarítási kártyára.
2017. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Generalinal van egy megtakarításos életbiztosításunk, havi 20000 ft megy rá.
2017. jan. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
A babakötvénybe teszünk nekik évi 60 ezret. De igazából a cél, hogy mire kirepülnek mindkettőnek legyen egy induló kis lakása. Az egyiknek már van, a másiknak most gyűjtünk rá, szóval ez a fő projekt.
2017. jan. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
A gyed+csp-hoz nem nyúlunk születése óta.
2017. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk is van egy Generali, 20ezer körüli összeggel, 15 éves futamidővel. (2 éves volt a fiunk, amikor kötöttük)

+ 2 db 20ezres lakáskassza az Ersténél a másik kettőnek. Mindet úgy kötöttük, hogy 17-18 évesek legyenek, amikor lejárnak.


Ezek egyértelműen a gyerekeké lesznek, (bár nem az ő nevükön van) de van ezen túl is megtakarításunk ha kell majd valamire.

2017. jan. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Még bölcsődés, egyke.

Van mindkettőnknek egy lakása, elég jó helyen (férjemnek még egy gyereke van). A sajátomat a szüleimtől kaptam és azért se adtunk el lakást, amikor házat vettünk, mert legalább azt neki szánjuk.


Nem tudom, hogy mennyire lesz felelősségteljes fiatal felnőtt - ha igen, akkor a nevére iratjuk, ha kétséges, akkor haszonélvezetem lesz rajta.

Közgazdász vagyok, így tervezem, hogy amint lesz számfogalma és képes alapvető számítási feladatokat elvégezni (alapműveletek, százalékszámítás), akkor itthon a korához igazított pénzügyi nevelést is kap. Remélem, hogy felnőttkorára beérik majd.


Tapasztalataim alapján a pénzzel való bánásmód, hozzáállás többet számít, mint egy készen kapott vagyontárgy (legyen az ingatlan, kocsi, bármi). Engem jól neveltek ilyen szempontból, nagyon ritka volt, hogy hülyeségre költöttem.

A zsebpénzemet bármire költhettem, de ha idő előtt a sejhajára vertem, akkor a következő "fizetésig" nem volt pótlás. Természetesen a zsebpénzből alapszükségleteket nem kellett finanszíroznom (étkezés, ruházkodás, stb.) Kivéve, ha már 20 pólóm volt otthon és én még venni akartam, az már a zsebpénzemből ment.


Valamint abba az irányba terelgetjük, hogy ha elég idős lesz, akkor vállaljon diákmunkát is.

2017. jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Egy egyszerű megtakarítási számlán gyűjtjük neki, ha összejön 100 ezer ft, akkor veszünk gépkocsi nyereménybetétkönyvet. Ha elindulnak a kamatok felfelé, akkor keresünk egy épkézláb befektetést. Unit-linked biztosítást nem kötünk, ritka nagy lehúzások, a lakástakarékhoz pedig még kicsi (3 eves), amikor lejárna, még nem tudnánk, hogy hol érdemes lakást venni neki. Ezenfelül a babakötvényre fizetünk havi 5 ezret.
2017. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Kulfoldon élunk mi is. Mi havi 30 ezret teszunk félre szuletese ota, néha a dédnagymama, nagymama kuld neki némi pénzt,10-15 ezer ft érték korul, azt is szépen betesszuk neki a számlájára. Otp gépkocsinyeremény betét kapott egy ismerostol 50 ezer ft értékben, sok értelmét nem látom..azt ugy hagyjuk, ahogy van.
2017. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Most lett nyitva mindkettőnek babakötvén. Anyós havi 5-5ezret küld a két gyereknek erre. Mi semmit. Egyszerű a válasz,nem keresünk annyit,hogy küldjünk. Épp kocsi részletet fizetünk,mellé meg kell műteni a lábam,szervezzük a pici,olcsó esküvőnket. Ha a kocsi kifutotta másfél év alatt,utána házat veszünk,úgyhogy 25-30évre megvan a bőven elég kiadásunk. Nyilván majd ha kialakulnak az anyagiak miután a minuszt kifizettük,ami a tp em alatt lett,mert a cég nem fizetett,nem küldött tp papirt oepnek,akkor majd ha jelentős pluszba leszünk hát törlesztés mellé,na majd akkor teszünk félre nekik mi is. A mama általi pénz önerőnek jó lesz nekik majd
2017. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Generalis megtakarításunk van, havi 15 ezer megy rá, 15 évig, mindkét gyereknek. A nagy akkor lesz 22 éves, így ő megkapja akkor, a kicsi még csak 15 éves lesz, így neki még majd tovább fizetjük 18-20 éves koráig. Mellé még ha kapnak pénzt alkalmakra, azt is befizetjük oda.
2017. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!