Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Más is érzett így a...

Anyukák! Más is érzett így a baba születése után?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan egyedül vagyok. 9 hónapos a lányom, az elején szülés utáni depressziónak véltem, gondoltam majd elmúlik. Imádom a lányom, nagyon akartuk őt, nem adnám semmi pénzért, nem ez a baj. A rokonaim, szüleim 250 km-re vannak tőlünk, a férjem rokonai 100, senki nem tud csak úgy "beugrani", akár segíteni, akár csak beszélgetni. Tudtuk, mit vállalunk, de mégis nehéz így. A barátaim is messzebb laknak, emailezünk ugyan napi szinten, de az mégsem ugyanaz, mindegyiknek megvan a maga kis élete. A férjem reggel 6-tól este 7-ig nincs itthon, tehát pont a fürdetésre talán hazaér, és nekem a felnőttekkel történő kommunikációm kimerül a napi vásárlásnál használt "kérem és köszönöm" -mel. Minden percet élvezek a gyerekemmel, de jó volna, ha lenne valaki, akit meglátogathatnánk néha, vagy ő minket. Borzalmasan fáradt is vagyok, a lányom elég rossz alvó, átlag 2 óránként kel éjjel, nappal is félórákat alszik. Én kelek hozzá kivétel nélkül mindig, és ez is nagyon kimerítő. 9 hónapja nem aludtam 2 óránál többet egyhuzamban. Jah és az a legrosszabb, hogy mindezek miatt bűntudatot érzek, mert ilyen önző gondolataim vannak, hogy de jó lenne valaki, vagy de jó lenne aludni mondjuk 6 órát egyhuzamban... A lányom pedig teljes értékű anyát igényel és érdemel, de én így sajnos tényleg azt érzem, hogy egy fáradt és befásult öregasszonyt kap. Éreztetek így? Vagy velem van baj?

2017. jan. 5. 23:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hogy az istenbe ne tudnál EGYSZER lefeküdni 7kor? Megvár a mosogatás is, a játékokat meg hótt felesleges elpakolni. 3:) Mosni sem kell minden nap. Ha tényleg fáradt vagy, akkor ahogy mondtam, heti egyszer apuka tegye oda magát, te meg szard le a háztartást. Mindenki ki fogja bírni.
2017. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipoben jarok, kulfoldon elunk, tehat csalad nincs a kozelben. Egy eves a fiam. Engem valoban ezek a babas foglalkozasok mentettek meg: babajoga, uszas, dudolda, szoptatos csoport, stb. Szinte minden napra volt egy program. Persze volt amelyik fizetos, de hat pont nem erdekelt, tobbet ert hogy ne tebolyodjak meg.


Ferj: ugyanezt csinalta az enyem is. Egyszer az asztalra csaptam, hogy legalabb 2 hetente 1x vallalja mar at a gyereket, vagy ne panaszkodjon hogy mert en mindig faradt vagyok...

2017. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!