Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leukémia és terhesség? (bővebb...

Leukémia és terhesség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm ma tudta meg hogy terhes de pár hete azt is megtudta, hogy leukémiás. Így maradhat nekik a baba vagy abortuszra lesz szükségük? Valami kezeléssel nem megoldható?

Régóta babát terveztek most jött össze nekik de teljesen maguk alatt vannak a betegség miatt.



2017. jan. 7. 11:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Viszont, ha az abortusz a megoldás, vetessen le utána petesejteket, mert a kemoterápia terméketlenné teszi sajnos:-( Hatalmas erőt és kitartást kívánok neki. Akinek meg nem kell, az teherbe esik aztán megy abortuszra..
2017. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A leukémia a csontvelőben lévő éretlen és érettebb vérképző sejtek szabályozás alól kiszabadult, féktelen szaporodásának eredménye. A felszaporodott sejtek amellett, hogy kitöltik a csontvelőt, többnyire a vérpályába is belépnek és a keringő vérben is tömegesen megjelennek.


Ha bekerül a vérkeringésbe, szerintem a baba is beteg lehet, hisz egy a keringésük nem?

2017. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, utolsó. Ezzel együtt mégis szoktak egészséges babák születni. Persze ritkán.
2017. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én eddig csak olyannal találkoztam, hogy a kismamának vastagbélrákja lett a terhesség alatt. A terhesség már az utolsó trimeszterben volt. Nála még vártak, hogy érjen a magzat, de így is idő előtt megcsászározták és elkezdték a kezelést.


Az biztos, hogy a magzat se a sugárt se a kemót nem éli túl.

Ettől többet is csak orvos tud mondani. Ők tudják milyen kemót kap stb.

2017. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!