Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik teljesen egyedül vannak...

Akik teljesen egyedül vannak egy kisbabaval vagy kisebb gyerekkel miből élnek?

Figyelt kérdés

Szoktam olvasgatni ebben a témában.

A legtöbb egyedül álló anyukanak 20 ezer forint a gyerektartás.

Mondjuk még ott van a gyes meg a családi de akkor is ez nagyon kevés pénz.

Aki mondjuk városban van albérletben az hogy tudja túl élni?

Mikor egy albérlet 80 ezertől kezdődik ...

És ugye még nagyon kicsi a gyerek el se tud menni dolgozni


Mikor ezekről a dolgokrol olvasok elgondolkozok azon hogy akarok e majd egyáltalán gyereket.....

17/L


2017. jan. 8. 15:25
 1/7 anonim válasza:
83%
A szüleiknél maradnak.
2017. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Jó esetben munkahely mellett vállalnak babát. Saját lakással (pl. öröklés), albérlettel vagy szülőknél.

A csed és a gyed a baba 2 éves koráig jár(munkaviszony mellett), ami a bruttó fizetés kb. 70 %-a .. Aztán bölcsi és vissza mennek dolgozni.

2017. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Egy éves koráig a szüleimmel éltünk, utána mentünk albérletbe. Mondjuk otthon voltam vele utána még egy évet. Nem gyes-t kaptam, hanem gyed-et, dolgoztam, mielőtt szültem volna, gyes-ből nem lehet megélni. Olcsó albérletben laktunk, nem lepukkant, de eléggé a város szélén volt, ritkán jártak a buszok, ezért nem lehetett túl sokat kérni a lakásért, de amúgy normális hely volt, nem bűntanya, vagy ilyesmi. Jó, ez nem most volt, hanem 8 éve, de mondjuk mai viszonylatban olyan 40 ezer körüli lakásnak mondanám.

Gyerektartást nem kaptam, apuci eltűnt az országból, nem volt honnan behajtani. A szüleim támogattak egy kisebb összeggel havonta (nem kell túl sok pénzre gondolni).

Nem éltünk nagy lábon, nagyon be kellett osztani a pénzt, és sajnos lett némi A-hitel tartozásom is, de idővel azt is szépen vissza tudtam fizetni.


Azóta már ismét dolgozom, mellette diplomát is szereztem, jobb állásom van, férjhez mentem, két gyerekünk van, és szeretnénk harmadikat is. Én már tudom magamról, hogy a jég hátán is megélek, ha arról van szó, és minden szar helyzetből ki lehet jönni, úgyhogy én nem félek a jövőtől. Ha rajtam múlna, még egy negyedik gyerek is jöhetne, de azt már a férjem nem szeretné (jó, ezt megértem :D ).

2017. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Saját ház van. Miután lejárt a csed vissza mentem dolgozni mert a gyed nagyon gyatra a fizumhoz képest. A volt férjem 60000ft gyerektartást ad,ami úgy van,hogy 40-et nekem és 20 megy a gyerek nevén lévő számlára.
2017. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

En 2 picivel valtam el.otthagytam a ferjem a lakasunkban,En nem tudtam volna fizetni.

Ismeros utjan mentem albiba.50e volt rezsivel.kis garzon volt,de akkor meg eleg volt harmunknak.akkoriban gyerektartast nem kaptam,60 e volt az ossz bevetelem.kifizettem a lakast,szuleim segitettek,es ex anyosom a fia helyett.

Aztan hetvegente elkezdtem dolgozni,akkor Anyum raert a picikre vigyazni.a masodik meg cicizett,igy max 6 oras munka fert bele.hajnalban elmentem langost sutni a piacra.aztan haza,utana pedig takaritani delutan.

Ez igy ment fel evig.nem mondom,hogy nem mentem ra egy kicsit.50 kilora fogytam (175 magas vagyok),kemenyen hullani kezdett a hajam.ekkor kicsit feladtam,visszakoltoztem szuleimhez.volt ket ures szobajuk,mert tesomek nem laktak mar otthon.egy evig ott laktam.kozben talaltam munkat,bolcsit a kicsinek,a nagy mar ovis lett kozben.elkezdtem dolgozni.minden honapban felretettem a fizumat.

Sikerult szuleim kozeleben kivennem egy 49 m2 es ket szobas lakast.akkor volt 60+rezsi.telen 100 bol megvolt.130 at kerestem,jott a gyes+csaladi es addigra mar kaptam 35 e gyerektartast is.

Meg igy is necces volt de mar sokkal jobb mint elotte a garzonban.aztan valami bekattant es elkezdtem tanulni is.

Megismerkedtem a mostani parommal,O hozzank koltozott idovel.kozosen gyujtogettunk es ma mar sajat lakasunk van es egy gyonyoru kozos kisfiunk.

2017. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában nem úgy vállal az ember gyereket, hogy elhagyja majd a gyerek apja terhesség alatt/ szülés után.

Mi nem szándékozunk válni a férjemmel, de mi a gyerekekkel meglennénk gyerektartás nélkül is. Lejjebb kellene adni a mostani életünkből, de nem függnénk attól hogy kapok -e pénzt vagy sem. Nálunk pl 2 szobás albérlet alaphangon kb 120-130 ezer rezsivel.

2017. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben az anyuka sokszor visszaköltözik a szüleihez a gyerekével, vagy elmegy dolgozni, gyerek pedig bölcsibe.

Nyilván a férjjel is laktak valahol, ha az közös lakás/ház volt, akkor azt eladják, és anyuka esetleg tud venni belőle egy másik, kisebbet. Rengetegen nevelik egyedül a gyerekeiket, és általában meg tudják oldani, de a nagyszülői segítség szerintem elengedhetetlen.

2017. jan. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!