Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik terhesvitamint szeditek...

Melyik terhesvitamint szeditek/ szedtétek? Hogy vagytok megelégedve vele?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk és előtte szeretném valamelyik terhesvitamin szedését elkezdeni, csak nem tudom melyiket válasszam.
2017. jan. 10. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Femibiont szedek. Tervezés alatt csak magmézium,folsav és multivitamin pezsitabit ittam. A folsav a legfontosabb. A Femibionnal meg vagyok elégedve,első trimesztert végighánytam,de ezt mindig sikerült benntartani valahogyan. Neten rendelem ha rábukkanok akcióssan 2 dobozonként,így olcsóbban megúszom. 27hkm
2017. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi kedves 1-es. :)

Babatervezés előtt mennyivel kezdted el? Én előtte 4 hónappal elkezdeném, gondolom az bőven jó. :)

2017. jan. 10. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Pregnacare-t szedtem, ami az egyik legjobb (legalabbis ezt ajanljak). Sajnos kulfoldi, de lehet rendelni online
2017. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is femibiont szedtem. ebben a hónapban kimaradt, addig halogattam, hogy majd holnap. De a tervezéstől szedtem és még tervezem is szedni, szoptatás elején is legalább.
2017. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Én csak simán multivitamint szedtem. A terhesvitaminok is azok, csak más az elnevezése. Nincs nagy jelentősége melyiket szeded, amelyik szimpatikus, meg amelyiktől nincs mellékhatás. Folsavat meg szedhetsz külön is, amúgy is az a legfontosabb.

Én mondjuk a femibiont nevetségesen drágának tartom, pláne ha az összetételét nézem. Az ásványi anyag összetétele sokkal csekélyebb a többi vitaminnál, aztán vagy duplaannyiba kerül. (Még akkor is ha másik vitamin mellé veszek külön halolaj kapszulát.) Na mindegy. Nézegesd meg őket.

2017. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Trimesztert szedek. (Előtte próbáltam a Gravidát, de attól hánytam -nem terhesen; aztán Femibionra váltottam -az jó volt, csak összehasonlítottam és a Trimeszterben nagyobb mennyiségű és több fajta vitamin,- és nyomelem van).

Meg vagyok elégedve vele, nincs mellékhatása, 3-4 hónappal a teherbeesés előtt kezdtem el szedni. Egyetlen hátránya, hogy napi 2-t kell szedni belőle (reggel, este).

2017. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én csak simán multivitamint szedtem. A terhesvitaminok is azok, csak más az elnevezése."


Nagyon rosszul teszed, az ilyen vitaminok tele vannak A-vitaminnal, ami zsírban oldódik, túladagolható, és fejlődési rendellenességet okoz.

Kajával a töredékét lehet bevinni, terheseknek mégsem ajánlott pl. májat enni.

Terhesség előtt lehet ilyet is szedni, csak kell hozzá folsav, ha nincs benne elég.


Az a része igaz, hogy terhesvitaminból mindegy, melyiket választod. Állítólag a Femibion a legjobb, de a legdrágább is. És nekem pl. hányigerem volt tőle, a levél kb. 20%-át ki kellett dobnom, bármilyen drága is volt, nem bírtam tovább. Matruellét szedek, azért, mert a gyártónak egy másik vitaminja korábban nagyon bevált. Sokkal jobb. De szerintem ez egyéni.

2017. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs tele A vizaminnal! Sőt kevesebb van benne mint a gravidában meg társaiban. De azért kössz az okoskodást.
2017. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Femibiont szedek, őszinte leszek: 2010 óta (első terhességem előtt fél évvel már el kezdtem szedni).

Az elmúlt 6.5 évben nem hagytam abba a szedését, közben 3 gyereket szültem, részben ezért is, másrészt multivitamin helyett is.

2017. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!