Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknél nem jön a baba, hogy...

Akiknél nem jön a baba, hogy tudják feldolgozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, éveket várnak és semmi.

(Egy rokonom van hasonló helyzetben, és nem tudom, hopgy álljak hozzá...)


2011. júl. 7. 13:31
 1/8 anonim válasza:

Szia!


Saját esetemet tudom csak leírni. Mi már vmivel több mint 1 éve szeretnénk kisbabát de nem sikerül, miközben a körülöttem lévő ismerőseim sorba esnek teherbe. Nem kívánom senkinek sem azt az érzést amit akkor él át az ember. Reménykedünk....

2011. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nehezen, de sajnos az élet nem állhat meg.

Néha jól ki kell sírnia magát az embernek.

Jó ha meghallgatnak,de a sok "okos" tanácsból már nekem is elegem van.


Egy 3 éve babára váró

2011. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 4 éve nem tudok teherbe esni. A családban az első unoka 2 éve született hadd ne mondjam milyen érzések kavarognak bennem a családi összejöveteleken. Mi nem hoztuk nyilvánosságra a család előtt hogy milyen problémánk van igy nem értik miért vagyok kicsit távolságtartó a babával.Kivülállonak is nehéz kezeni ezt a helyzete,de aki benne van annak még szörnyübb.
2011. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nem rég értünk a 6. évbe. Szörnyű! El sem tudom mondani, hogy milyen érzés hónapról hónapra mikor meg jön. De ha minden igaz, nem soká kezdjük a lombikot:)

2011. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én túl vagyok sajnos 4 év várakozás után az első lombikon

:( ami nem sikerült. Ez még nehezebb. Mikor beraknak egy megtermékenyült petesejtet akkor már annyira közel érzed úgy voltam vele hogy olyan nincs hogy ne sikerüljön csak be kell ágyazódnia,menni fog. De nem. Ez keményebb mint spontán próbálkozós hónap után. Hisz itt az esély kb duplán nagyobb. Persze az sem túlontúl sok.

2011. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem jön a baba már több mint 2 éve. Nagyon nehéz, de igazából csak az tudja megérteni aki benne van. Ha adhatok egy jó tanácsot, kerüld a közhelyeket ha együtt vagy az ismerősöddel. Pl: Ne görcsölj rá, meg az ilyeneket. Én már a falra mászom tőlük. Csak viselkedj normálisan úgy ahogy máskor, és ha szóba kerül mondd meg hogy sajnálod. Én pl igyekszem mások előtt leplezni h mennyire rossz amikor bejelentik hogy náluk bizony elsőre összejött a baba, gratulálok és mosolygok. Pedig belül nagyon fáj. Nem az hogy nekik lesz mert nem vagyok irigy, csak az hogy nekünk miért nem megy ilyen egyszerűen.
2011. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet feldolgozni. Ebbe nem lehet beletörődni. Minden hónap egy új remény, még ha azt mondom, hogy nem érdekel most már ez a téma, ez belül nem így van, csak kívülről mutatom. Mindenki terhes körülöttem. Ezt aki nem éli át, az még csak elképzelni sem tudja, hogy milyen érzés.Senkinek nem kívánom. Egy ismerősöm van akinek ugyan így nem sikerült sokáig a baba. Most már van egy szép kislánya. Elmeséltem, hogy velünk is ez van és, hogy mennyire borzasztó érzés és csak ennyit mondott ,,tudom mit élsz át teljesen együtt érzek veled én is így éreztem"- Ő volt az egyetlen ember akinek a hangján hallottam, hogy IGEN ő tudja, hogy mit érzek...

Ja és utálom mikor azt mondják, jaj de sajnálom, ne gondolj rá, aztán összejön... meg stb. adják a jobbnál jobb tanácsokat. Inkább szeretem már kerülni ezt a témát mások előtt. Megbeszélem a férjemmel a lelki fájdalmaimat. Na meg veletek. Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült, de nagyon jól esik egy kicsit kiírni magamból!

Mindenkinek sok sikert kívánok!

2011. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!