Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már ilyen helyzetben?...

Voltatok már ilyen helyzetben? Mit csinálnátok, hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Ott kezdem, hogy anyóssal élünk a lakás az ő nevén van. Azért költöztünk ide a párommal (és nem vettünk saját lakást), mert anyuka egyedül nem tudná fentartani a lakást, kifizetni a rezsit és magának a kaját állni. Éveken keresztül havi 80.000,- Forintot adtunk neki, aminek fedeznie kellett volna a számlák ránkeső részét ill. az étkezésre is bőven kellett volna jutnia belőle. Hogy hogynem mindig úgy alakult, hogy havonta még min. 40.000,- Forintot fizettünk ki kajára, ha tényleg normálisan akartunk enni. Márciusban kisbabánk érkezése miatt lakásfelújításba kezdtünk, arra az időre a szüleimhez költöztünk, bár az elején úgy volt megbeszélve, hogy ne nekünk kelljen minden reggel-este ingázni a 2 lakás között, ő költözik egy hónapra a párjához (nem így lett). "Csak" 50.000,- Forintot adtunk neki oda a számlákra (egyébként 30.000,- Forintnál nem volt több a csekkek összege), minden nap anyuéktól hoztuk az ebédet, ott vacsoráztunk és reggelente vettünk magunknak reggelit. A lakásba már eddig is többszázezer forintot beleöltünk, erre anyósom soha nem költött, teljesen elhanyagolta a lakást. Erre a hónapra megnéztem, hogy a ránkeső rezsiköltség 35.000,- Forint, erre látom reggel, hogy amit anyósom összeírt az 90.000,- Forint és abból nekünk kellene 60.000,- Forintot kifizetni. A többlet úgy jött ki, hogy mivel voltunk olyan "szemetek" és a múlt hónapra csak 50.000,- Forintot adtunk oda, így neki kölcsön kellett kérnie és most vissza kell fizetni. Hozzá teszem, erről mi nem tudtunk, de nem is értem, hogy nem tudott mindent kifizetni a leadott pénzből. Most még azt akarja, hogy azon felül, amit ebben a hónapban odaadunk neki, még a múlt havi "elfelejtett" 30.000,- Forintot is adjuk oda.

Szerintetek?

A lakásfelújításba sem anyagilag-fizikailag nem segített bele (pedig még nem is vagyunk kész). Pedig a lakás az ő nevén van, nem csak a mi részünket újítottuk fel, hanem az ő szobáját is.

A kisfiamnak még szinte semmit sem tudtunk megvenni, pedig július 1. hetére várjuk. Mondhatni teljes anyagi csődben vagyunk a lakás miatt, sajnos az előzetes felmérés egy csomó rejtett hibát nem tudott kiszűrni, és így egyes dolgok többszörösükbe kerültek, mint normál esetben.

1 hónapig nem is laktunk itthon, ránk nem kellett vásárolnia és mégis követeli a pénzt?

Már teljesen kikészülök tőle, tiszta ideg vagyok. Most beszéltem a párommal is erről, de hamar rövidre zárta a témát, mondván hogy nem akar veszekedést a családba. Úgy érzem megfulladok a dühtől.

Ráadásul tudom, hogy eddig is hülye voltam, hogy ennyi pénzt a kezébe adtunk és eldöntöttem, hogy akkor csak a számlákra adjuk oda a pénzt és majd mi úgy vásárolunk magunknak ahogy jó. Tök alapvető dolgok hiányoznak a háztartásból, amit minden hónapban én veszek meg pluszba. Ő sokszor úgy főz, hogy 2 embernek jut belőle, de a harmadiknak már nem és tudnám még sorolni, de annyira dühös vagyok, hogy már bőgök az idegtől.

Szegény kisfiamat sajnálom, hogy erről a részről ilyen családba került.


2010. máj. 5. 11:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Fizesd be te a csekkeket tőle meg kérjétek el a ráeső részt , főzz magatokra , ő meg főzzön csak magár a...

Meg kell találni a közös hangot mert ez így nem jó . Gondold át higgadtan , hogy min szeretnél változtatni és te tedd meg . El lehet neki mondani hogy nem őt akarod ezzel bántani , csak szerinted így jobb lesz .

2010. máj. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem semmi.Tőlünk ennyit nem is mernének elkérni,sem a szüleim ,sem anyósomék.Mi 12-12.000 adunk oda nekik.+amit mi gondolunk veszünk nekik.Ennyi erővel,egy lakáshitelt is tudnátok fizetni,és még maradna pénzetek,vagy albérletet is tudnátok fizetni.

Márpedig meg kellene beszélnetek a férjeddel.Neked van igazad,én sem bírnám sőt nem is vállalnám,ennyi erővel fizetném a hitelt.És akkor mi lesz ha meglesz a babátok?Írtad hogy még nincs meg semmilye,anyósod biztos nem vesz neki pl:babakocsit.

Pedig majd egyszer ki fogsz készülni,emiatt.Nagyon sajnállak.De akkor mit csinál anyósod a pénzzel?Ő dolgozik?

23/L

2010. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szia! NAgyon sajnállak és átérzem a helyzeted. Nem voltam még ilyen helyzetben,hála égnek engem rendes anyós,apóssal áldott meg a sors. Csak véleményt tudok Neked írni. Jó ötletnek tartom amit Te is írtál,hogy ne bizzátok rá a pénzt. A Ti költségeiteket álljátok Ti ha ez megoldható. Ne ő vegye meg a kaját,hanem Ti magatoknak. Olyan nagy összegeket irsz,hogy tulajdonképpen szerintem mindent Ti álltok. Rendben van hogy nála laktok,na de újitjátok fel a házat ami viszont az övé! Picit tartanák attól is,hogy mivan ha megromlik a viszonyotok és azt mondja Nektek,hogy fel is út,le is út? Beleölitek a pénzeteket a házba és utána? Mert ő kifizetni biztos nem fogja nektek. Próbáljátok kiszámolni,hogy Ti ténylegesen mennyibe "kerültök" egy hónapban és leülni megmutatni neki a költségvetést. Én a helyedben igenis elkezdenék költeni a picire,hisz nagyon közeleg az érkezése és ha ezt egy nagymama nem érti meg hát..... nemtudom milyen életetek lesz mellette,pláne Neked. Szoritok Neked és ne hagyd magad elnyomni,mert ha a pici megérkezik még érzékenyebb leszel és meg fogsz ott bolondulni. Szép és könnyű szülést kivánok Neked!
2010. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hű, hát nehéz.

Mi is anyuval lakunk szintén azért, mert egyedül nem tudná fenntartani , na és az én anyum sem volt képes beosztani a pénzt, így én átvettem a számlákat, befizetem , én vásárolok(ill. mi) , nagybevásárlás stb.

Anya is jár boltba, de megoldja a nyugdíjából.Hiszen alig kell vennie valamit.


nálunk egyébként a felújítás úgy volt a baba előtt, hogy mindenki fizette a saját részét.

Tehát anya szobájában az anyagköltséget ő állta.


80ezer forint rengeteg , főleg hogy kaját is Ti vesztek inkább...

Írd össze mi kell a picinek, tedd a párod elé...és kérdezd meg hogy mégis miből gondolja?


Mégiscsak neki kéne beszélni az anyukájával...

2010. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Húúú. Hát ez elég durva!Mi is anyósomékkal élünk, mi családi házba!Szerencsére nálunk nem ilyen a helyzet!Vannak problémák de nem ilyenek szerencsére!Eléggé hagytátok elfajulni a helyzetet, de erre már magad is rájöttél. Az én férjem is mindig azt mondta hogy nem akar veszekedést, de azért kiismerte a szüleit és ő szerencsére elejét vette a problémáknak. Valahogy le kellene ülni hármasban és megbeszélni a pénzügyi dolgokat. A számlákat minden hónapban összeadni és elosztani. A kaját is így lehetne.ennél okosabb ötletem nincs,sajna. csak az a baj hogy írtad hogy még főzni is úgy főz hogy nem elég mindenkinek.Ezt sem veszi észre a férjed? Nagyon sajnálom hogy a picurral a pocakodban ennyi problémátok van, pedig nektek most nyugalom kellene.Pároddal próbáld megbeszélni hogy ezek jóval nagyobb problémák mint ahogy ő gondolja. Sok nyugalmat kívánok, és rem sikerül rendezni a dolgaitokat!
2010. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ami a legfőbb probléma itt:

1. A párod nem akar konfrontálódni anyucival. Pedig neki kellene eligazítani a kedves mamát. Ha ez továbbra sem változik, háát... ne sok jóra számíts.


2. Anyósod nyilvánvalóan egy pénznyelő, abszolút nem tudja kezelni a pénzt. Már az is fura, hogy gyakorlatilag azért laktok ott,mert ő képtelen eltartani magát. Erre is lehetett volna más megoldás, neki kisebb laks, a meglévőt meg rátok íratja, vagy megveszitek tőle, stb. Egyébként a párodnak semmi része nincs a házban?

Javaslom, a mai nappal vegyétek át az irányítást Ti, számlákat, csekkeket TI fizetitek be, bevásárlást Ti intézitek. Vezessetek egy füzetet, amibe konkrétan írjátok, mikor milyen közös kiadásra mennyi ment el.


Ne pénzeljétek tovább anyósodat, mer ennek így sosem lesz vége. Bármennyit adtok, több kell majd. Ne fizessétek ki neki a plusz pénzt. Milyen jogon várja el? Be nem perelhet, maximum majd morog egy ideig, de ha most engedtek neki, csak még jobban vérszemet kap.

Sajnos láttam már ilyet, a végén a menynek kellett felvennie nem kevés személyi hitelt, hogy anyós mindenféle tartozásait rendezni tudják. A pasi persze lapított, végül szétment a kapcsolat is. Ki maradt Sz@ban?

2010. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Húúú, ez nagyon durva, én össze se költöztem volna vele..de ezzel nem segítettem tudom. Anyuka egy kicsit elkényelmesedett... nem újítanék, amíg nincs a nevemen a fele, mivel belerakom a pénzt. A csekkeket én rendezném, vásárlást nem adnám ki és főzni is én főznék. Anyuka jól lehúzott titeket. Sajnálom, de ez nyílván a férjed hibája is, hogy engedte ezt a helyzetet eddig fajulni, Beszélj vele. De próbálj meg nem idegeskedni a babád miatt!!!! Tudom bosszant, mert ez akkora igazságtalanság, mint a ház, de ezek akkora összegek amiket leírtál, hogy nem is értem, hogy lehet odadni 120 e ft-ot?!?! ebből már egy palotát is törleszthetnétek, itt valami nagyon nem stimmel, a férjed ezt biztos jónak gondolja????
2010. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Most már nagyon el vagyok keseredve. Egyébként ő is dolgozik, de hogy mire költi a pénzt ténylegesen nem tudom. Mivel a terhességem miatt 2 hónapja már itthonról dolgozom az már lejött, hogy naponta 2 sört megvesz magának (azt még akkor is megvette, amikor nem volt pénz, + a cigije), ill. hetente kb. 2-3000,- Forintot elkölt sorsjegyre, lottóra. (én még egy lottóra is sajnálom!)

Amikor kiderült, hogy babát várunk úgy tűnt nagyon örül neki (bár már van 2 unokája a másik fia révén, akikkel akkor találkozik, amikor valakinek szülinapja, névnapja van v. karácsony), csak annyit kértem, hogy ha dohányzik nyissa ki az ablakot, az ajtónk mindig legyen becsukva, mellettem ne gyújtson rá, stb. Had ne mondjam, hogy ezeket abszolút nem tartja be. A macskát is simán beengedi a szobába. Imádom a cicát, annak idején én ajándékoztam meg a páromat vele, de most nem kellene, hogy állandóan bent legyen a szobánkba. Nekem apukám több, mint 40 éve dohányzik, de ha náluk vagyunk, akkor vagy kiáll az erkélyre (ajtó becsukva), vagy kimegy a konyhába ablakot nyit, konyhaajtót becsuk...

Tök normális viszonyunk volt, nem tudom hol romlott el, én miben hibáztam, az biztos, hogy a márciusi-áprilisi események nyitották fel a szememet. És most ráadásul úgy érzem, hogy a párom nem állt mellém, jó hogy csak telefonon beszéltünk, de akkor is.

Babakocsi? Eddig még egy cumit sem vett neki. Mindig azt mondja, hogy majd-majd, még ráér. Kérdem én, miből akar bármit is venni, ha soha nincs pénze?

Mi meg már azt a pénzt is elköltöttük a lakásra, amiből a gyerkőcnek meg akartuk venni a kezdéshez a dolgokat.

Úgy gondoltam, hogy ebben a hónapban megveszem neki a kocsit, de lehet most sem sikerül. Kivagyok.

Még jó, hogy a szüleim vannak, így legalább már van néhány ruhája a gyereknek. Pedig ott meg csak anyukám dolgozik.

2010. máj. 5. 12:16
 9/19 anonim ***** válasza:

És mit csinál anyósod ennyi pénzzel? El tud vele számolni? A saját keresetét/nyugdíját hova teszi?

Jó lenne tudni, hogy mire megy el ez a sok pénz. Iszik? Vagy elhordja valahová, valakinek?

(Például egy ismerős nyugdíjas nénit állandóan pumpol a fia, és amit tőle elhordanak pénzt, mind egy szálig a pasi anyósának viszik, az meg elissza.)

2010. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez elég gáz, amit írtál a kommentben... Ha ennyire nincs rád tekintettel, hogy bánik majd a gyerekkel? Rá is rábagózik majd, vagy a macska ott ugrál majd az újszülöttön?
2010. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!