Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái! Ti...

Tápszeres babák anyukái! Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hetes. 130 ml-et eszik minden étkezésre. A doktornő tanácsára 3 óránként keltem nappal, éjjel meg hagyom. Tegnap voltunk tanácsadáson, és beszélgettünk az etetésről. A babám este 8-kor eszik utoljára, utána nem keltem. Kel amikor kel. A doktornéni azt mondta, hogy még egyszer keltsem fel 11-kor. Így lehet, hogy kibírja reggel 5-6-ig. Szerinte neki kevés az, hogy 8-kor eszik és utána nem. Tegnap is 8-kor evett, de 10 órakor még sírdogált, fájt a pocak. Nem is kelt fel csak hajnali 3-kor. Adjak neki 11-kor enni vagy hagyjam az egészet? Ha adok akkor 7-8-szor fog enni egy nap.
2009. jún. 5. 15:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egyáltalán nem kell költeni. Se nappal, se éjszaka. A baba biztosan felkel, ha éhes.

Szépen gyarapszik? Mivel indokolta, hogy költsd fel?

2009. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne adj. Majd ő jelzi mikor éhes, pláne ha a pocakja is fájt, lehet még jobban fog ha többet adsz neki.
2009. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Szerintem hagyd aludni, ne keltsd fel. Ha éhes, úgyis megébred. Egyébként is eleget eszik, az én 14 hetes kislányom eszik ennyit most. :)
2009. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én babám is tápszeres volt az első perctől kezdve. Én éjszaka soha nem etettem, még az első hetekben sem. Nekem az orvosom tanácsolta ezt. Maximum ha felébredt teát kapott és visszaaludt. Így öt hetes kora óta végigalussza az éjszakát. Én a helyedben próbálnám az utolsó etetést egy kicsit időben kitolni, kb 9-10 körülire, és próbálj meg kevesebb tápszert adni neki egy-egy alkalommal.

8 hós kislány anyukája

2009. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy csináltam, ahogy a doktornőd javasolta, csak én 10-kor keltettem, mert nálunk 7-kor volt az utolsó evés. Nekem mindhárom picinél bevált, mert utánna már csak reggel 6 kor keltek. 10-ig meg amúgy is fennt voltam, hogy utolérjem magam. Állítólag azért is jó, mert ha a baba éjfél előtt még felébred, akkor visszaalva újra kezdődik az alvási ciklusa és jobban kialussza magát. És mivel nem kel fel éjjel, később nem is kell leszoktatni róla.
2009. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Az igaz, hogy ébred, ha éhes, csak nem mindegy, hogy mikor. Ha hozzászokik az éjszakai ébredéshez, mert egész eddigi életében evett éjszaka, akkor később, mondjuk 6-7 hónapos korában nagyon nehéz leszoktatni róla. Ezzel a módszerrel megtanítod neki, hogy éjjel nem enni, hanem aludni kell.
2009. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Miért tanácsolta a védőnő?Lehet,hogy gond volt a babáddal?Ha teljesen egészséges,felesleges 3 óránként "zaklatni".A kicsid tudja leginkább,hogy mikor van szüksége a tápira,úgyis jelezni fogja!

Nálunk meg éppen az ellenkezője történt,mert óramű pontossággal kiabált a kisfiam 3 óránként,hogy már jó lenne enni.

2009. jún. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A doki azért mondta, hogy keltsem fel, mert szerinte kicsi ő még ahhoz, hogy 8-kor egyen utoljára. A pancsi, meg a kaja kitolással annyi bajom van, hogy neki még utána jön az üvöltős történet...tegnap még 10 órakor is fenn volt és sírdogált, eleinte ordított. Nem szeretném, hogy még 10 órakor ezt kelljen átvészelni. A nappali keltegestéssel nincs gond, ill. ébredezik is, ha közeledik a hami. Ezt már csináljuk kb. 2 hete. Csak ez az éjszakai dolog kevert be. Vagy hozzam előrébb a fürdetést?
2009. jún. 5. 15:20
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Szia!Jaaaj,ezek a dokik!:) Dehát ha éhes a kicsi,mindenképpen szól,nem?Emiatt ne ébreszd fel éjszaka...lehet,hogy nem is kérné,kívánná a tápit.

Kezdjétek a fürdetést 8-kor,vagy kicsivel nyolc után így egy picit későbbre csúszik az utolsó evés is.

2009. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
én ha sírt mindig adtam neki !!!(nem volt hasfájos)
2009. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!