Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátló módszert...

Milyen fogamzásgátló módszert használjak?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, hogy itt kérdezek, de a szex kategóriában elég tuskók az emberek:) + ezt sok értelmes anyuka nézi, hátha tudtok segíteni:)

Amit nem szeretnék:

- tabletta, hüvelygyűrű

- óvszer

Ezeken kívül van bármi fogamzásgátló módszer, ami biztonságos? Tudom egyiknél sincs 100%, de ahhoz közeli?

(26 vagyok, kb 2 év múlva szeretnénk babát)

Köszi!!!


2017. jan. 14. 17:32
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
49%
Esetleg a spirál ami még szóba jöhet! 😊
2017. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%
Van egy olyan módszer, hogy tüneti hőmérőzés. A testhődet kell mérni és a méhszájadat és a váladékodat naponta nézni. HA!!! jól használod a módszert, meg tudod határozni hogy pontosan mikor van az ovulációd. Elvileg fogamzásgátlásra és "babacsinálásra" is lehet használni a módszert. Van fb-n is egy csoport ami ezzel foglalkozik, Gyengéd fogamzásgátlás és termékenységtudat a neve. A hormonmentes. hu oldalnak a csoportja. Nem egyszerű módszer, de a művelőik szerint nagyon hatásos.
2017. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%
Első, spirált csak már szült nőknek raknak fel, a hőmérőzés nem túl biztonságos... igazából amiket kilőttél, azok az egyedüli biztonságos módszerek.
2017. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hogy védekeznek, akik nem használhatnak hormontartalmú fogamzásgátlókat?:S
2017. jan. 14. 18:37
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
A legbiztonságosabb szex ha nincs szex
2017. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Igazából csak a spirált tudom mondani.

Én úgy tudom hogy ezt nem csak a már szült nöknek teszik fel ( de lehet én tévedek)

Barátnőm allergiás a gumira, a bogyót meg mindig elfelejtette bevenni. Neki spirálja volt a baba előtt.

Esetleg ezek a hüvelytabbletták vannak, krémek, de ezekhez már nem értek.

A legjobb lenne nőgyógyásszal beszélni!

2017. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
3as, vagyok, én nem szedhetek, óvszerrel és a ciklusom naptárba történő vezetésével védekezem. Ráadásként nekem olyan erős tüneteket produkál az ovulációm, hogy esélyem sincs nem észrevenni:-D
2017. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

"Hogy védekeznek, akik nem használhatnak hormontartalmú fogamzásgátlókat?:S"


Óvszerrel. Csak ez ad megfelelő védelmet, ha nem jöhet még a gyerek.

A gyerek előtt, amikor nagyjából már készen álltunk, csak pár hónapot akartunk még, természetes módszereket kombináltuk (naptár+ciklusfigyelés+megszakítás együtt). Jó volt arra is, hogy megismerjem nagyjából a ciklusom, DE sose ajánlanám és mi se alkalmazzuk ismét, csak ha majd hajlunk a második gyerek felé...

2017. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Esetleg a hüvelykúpokról nincs valakinek tapasztalata?
2017. jan. 14. 19:58
 10/25 A kérdező kommentje:

A hormon hazavágja a libidómat, az óvszer pedig a szeretkezést :(

azert keresek valami más módot

2017. jan. 14. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!