Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy 3 évessel?

Mit csináljak egy 3 évessel?

Figyelt kérdés

Párom elvált és most jött el az idő ( fél éve vagyunk együtt), hogy bemutassa a lányát aki 3 éves.

Nem nincs es a környezetemben sem nagyon vannak kicsik. Egész hétvégén nálam lesznek. Mit eszik egy ilyen pici? Vennék neki játékokat, hogy neunatkozzon csak nem tudom mi kötné le (én pl. szerettem nyomdázni és gyurmázzni de nem tudom hogy ő elég nagy e hoozá).

Kicsit félek, bár az édesanyja szerint elég neki egy mobil és youtube azzal leköti magát


2017. jan. 16. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Mobil és Youtube? Nem írtad el véletlenül és nem 3, hanem 13 éves? Úgy érthetőbb lenne.
2017. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Akkor ugy nez ki, hogy se edesanyja, se te nem terveztek a gyerekkel foglalkozni. Gyurmazni, nyomdazni es jo ket szemely. Apa se nez ra, csak mobil es youtube a gyerekvigyazo?
2017. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Szomorú, hogy a saját anyja ezt mondta...


A nyomda és a gyurma jó ötlet, tulajdonképpen ő már óvodás korú. Rajzolni is tudnátok.


Vagy most kihasználva a havat, mehetnétek szánkózni, hóembert építeni.


A kisfiam háromévesen imádott a konyhában kiskuktáskodni.

Pl. linzer sütés, a gyúrásnál mindig kapott egy kicsi gombócot. Aztán a lekvárral összeragasztás is nagyon élvezetes.


Mondanám a legót, de az nem hiszem, hogy van nektek. :(


Játszóház is egy jó program! Feltéve, ha van a városotokban.


Olvashatsz is neki mesét, ami egy ekkora gyereknek élvezetes lehet: Bogyó és babóca, Thomas a gőzmozdony, stb. neten is kereshetsz könyvet.

2017. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ne kötekedjetek már, honnan kellene tudnia? Kérdező, ha marad a hó, menjetek hóembert építeni, (gondolom szánkód nincs, ha esetleg tudsz, kérj egyet kölcsön), szinte bármit megeszik, amit te, legyen otthon joghurt/müzli/poharas puding/túró rudi - ha mégse jó semmi, ezek közül hiztos eszik vmit. Az én 3évesem már nagyon szeret segíteni, süthettek együtt pl mézeskalácsot, vehetsz nagy tekercses színezőt, fekete péter kártyát, dominót. Ha van hely, egy labdát vagy építőkockát. Ez mind pár száz forintos tétel. Ha belefér, nagyon örülnek ha kapnak vmi gyerekmintás tusfürdőt, fogkefét...
2017. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Apuka sem tudja mit eszik, jatszik a gyereke?
2017. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Kamukérdés apa nem tudja, hogy kamukérdés barátnő mit játszon a kamukérdés gyerekkel. De furcsa.
2017. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én nő vagyok a párom férfi és az édesanyja neveli és ő mondta (csak mert félreérthető voltam)

De, a párom tudja. Csak mivel nálam leszünk és még egy színescura sincs itthon szeretnék készülni, venni neki valamit és főzni valot vásárolni. Párom azt mondta mindent megeszik, nagy lány már.. ezzel nem sokat segített. Gondolom neki rutin, tudja hogy csirkét süssün ne bárányt, de nekem minden új.

2017. jan. 16. 12:55
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem jobb lenne, ha először apuka lakásában találkoznátok. Mert leszel te neki, akit meg kell szoknia, de legalább ismerős helyen van.

Ha mindenképpen nálad akartok lenni, akkor apukától vigyetek át játékokat, gondolom, ott azért vannak a gyereknek cuccai. De amikor apuka elhozza anyukától, akkor onnan is elhozhatják a kedvenceit, amikkel szeret játszani.

Azt meg majd apuka megmondja, hogy mit szokott enni, mit szeret.

2017. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Tudom, milyen ijesztő tud lenni egy hároméves :D

Én iskolai gyakorlaton kerültem oviba, pont ilyen korú gyerekek közé. Hát a fél napot a sarokba bújva töltöttem, és imádkoztam, hogy ne keltsek feltűnést... nem vagyok egy anyatípus, na :)


Meglepő módon ebben a korban már nagyon okosak és érdeklődőek,

többük választékosabban fejezi ki magát, mint némelyik kortársam... Tapasztalataim szerint a rajzolással nem nyúlhatsz mellé. Inkább legyen kevesebb szín, de többféle rajzeszköz: ceruza, filctoll, zsírkréta, ezek közül szeretnek a legjobban válogatni, de vízfesték szigorúan ujjal mázgálva izgalmas szórakozás lehet :D

Ha érdeklődő gyerek, képeskönyvekkel le lehet foglalni, nyugodtan kérdezgetheted, milyen állat, tárgy van a képen, de azén ovimban már a számokat, némelyik betűt is ismerték a kicsik.

A kislányok nyilván szeretnek babázni - persze lehetnek kivételek! -, mesét hallgatni, énekelni pedig egészen biztosan.

A gyurma jó ötlet, az oviban már technikáznak is, én még gyerekollóval vagdosni, ragasztani is láttam őket.


Ahhoz, hogy mit eszik, sajnos ismeretlenül nenhéz hozzászólni :/ Nagyon különbözőek, vannak bélpoklos, és vannak végletekig válogatós gyerekek is.

2017. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az étkezéssel kapcsolatosan tényleg az apját kérdezd, ebben a korban nagyon bizonytalan melyik gyerek mit szeret, sőt az a legjobb, ha apuka vásárolja meg a szükséges dolgokat a főzéshez. Azt is neki illenék tudnia mi az amivel szívesen játszik a gyerek, de én mindenképpen olyasmit választanék, amit családilag együtt lehet játszani. A játszóház is jó ötlet, otthonra meg rajzoláshoz, gyurmázáshoz kellékek, szinező, hogy ha szeretne egyedül is le tudja kötni magát, de a közös tevékenységeket preferálnám. Korának megfelelő puzzle és együtt rakosgatni, csináljatok só-liszt gyurmát és tenyér/láblenyomatot bele, amit utána ki is festhet, ez minimális befektetést igényel és príma móka.Egy nagyobb papírt (maradék tapéta, akármi) leterítesz, ráfekszik, körberajzolod, majd együtt megrajzoljátok a szemet/orrot stb és kiszínezitek. Fűzhettek gyöngyöt, vagy mezei száraztésztából készíthettek nyakláncot, az biztosan akad otthon nálad is. Bújócska is jó játék, pláne számára idegen terepen. Pár mesekönyvet is majd ajánlatos beszerezni. Későbbre dominó, korának megfelelő memória-játék. Végtelenek a lehetőségek, a lényeg, hogy amit lehet, hármasban, együtt csináljatok.
2017. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!