Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények közé vállaln...

Ilyen körülmények közé vállalnátok 3. gyereket?

Figyelt kérdés

Én nettó 300-at, a párom nettó 350-et keres. Ez nem kevés, tudom.

Van saját házunk, amin hitel van, ez havi 60ezer. Van két kocsink, egyiksem valami új.

Ezek mellet anyagilag támogatnom kell szüleimet. (vagyis nem KELL, de fogom, mert nem szeretném, hogy télen megfagyjanak..) Ez havi 30-40ezer. (Bevásárolok nekik általában havonta kétszer, ha elromlik valami, veszek újat, megjavíttatom, tankolok nekik stb)

A rezsink mindennel együtt (víz, áram stb, internet, tv, mobil) 70 ezerből kijön.

Már van két gyerekünk, az idősebb szeptemberben kezdi a sulit, a fiatalabb középsős lesz.

Kevés megtakarításnk van.


Tudom-tudom, vannak akik két minimálbérre vállalnak 3 gyereket, de én nem szeretnék nélkülözésben felnevelni egy gyereket. Mindegyiküknek meg akarom adni, amit én megkaptam a szüleimtől (nyelvórák, hangszer, sport, jogsi, táborok - szóval amit szeretnének).


Ennyi bevételből szerintetek kivitelezhető lenne? Mert amíg baba, addig persze, okés, de ha majd kamaszok lesznek.. Az se lenne rossz, ha egy-egy kis lakást tudnánk majd mindegyiküknek venni, de ez még messze van.


2016. jún. 28. 23:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha szeretnétek akkor anyagilag jelenleg belefér. Ha 560 a bevetel 60 a hitel legyen 100 amivel tamogatod a szuleid, még akkor is 400 marad nektek rezsire/ kajara. Nehogy mar 400 netto ne legyen elég. Ott van még az adókedvezmény, az érkezés ingyenessége a tovább javítja a.helyzetetek. Az a kerdes van_ e b terv arra az esetre ha nem vesznek vissza a munkahelyedre a 3. Gyerek utan, vagy mi torténik ha esetleg kiesik egy kereset.
2016. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk is hasonló a helyzet, nettó 700 a bevételünk. Más okok is szólnak a 3. gyerek ellen, de ha csak az anyagiakat néznénk sem vállalnánk így.

Számolgass egy kicsit. Te tudod, hogy az életszínvonalatokhoz mekkora bevétel kell és mivel van gyereked, nem is egy, tudod mennyibe kerültek kb. Mennyit tudtok félretenni mellettük.


Nekünk nem férne bele. Nettó 900 lenne nálunk az a bevétel amire úgy tudnánk vállalni, hogy az életszínvonal megmarad és kiegészül a 3. gyerek támogatásával. De mint írtam, mi nem vágyunk 3. gyerekre egyelőre, nem is hiszem, hogy fogunk, így nehéz megítélni ezt.


Ha nagyon vágynánk rá, akkor lehet felülírnánk a dolgot.

2016. jún. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nem "vágyunk rá", hanem lehet, hogy összejött. Persze, biztos imádnám, ha megtartanánk, csak mérlegelnünk kell, mert itt most négy másik ember életéről is szó van.

AMúgy persze, tudom mennyibe kerül egy gyerek, de egyelőre csak kisgyerekekim vannak. Ebben a korban még okés, de ha majd mindhárman egyetemre és középiskolába fognak járni, akkor teljesen más lesz a kiadás mértéke.


Még nem biztos a terhesség, csak olyan 'érzésem' van, mint amikor terhes voltam az előző két gyerekemmel. Egyelőre elméleti a dolog.


Köszönöm amúgy a válaszokat!

2016. jún. 28. 23:51
 4/23 Eszter76 ***** válasza:
84%

Nekem nem volt kérdés egy pillanatra sem, hogy megtartsam-e a 3. babámat! :-) Most 1 éves, a nagy testvérei pedig 12 és 10 évesek.


Úgy alakult, hogy én voltam a fő kereső a családban. Nekünk is van hitel a házon és az autók is nagyon régiek.

Az adókedvezmény nagyon sokat számít - a 3. gyerekkel megugrik.

Sajnos a GYED az egy halál... 155 ezer a plafon, így ezt most elég nehéz túlélni.

Úgy tudtuk bevállalni a babát, hogy végig tudtam, hogy kb. 1 évesen bölcsibe megy - szerencsére vissza tudok menni a munkahelyemre 6 órában, így én tudom majd hozni-vinni őt.


Ezt a nehéz GYED-es időszakot leszámítva nem érzem, hogy bármiben hiányt szenvednénk - vagy hogy fogunk.

A kistestvér viszont mindenkinek jót tett. :-)


(Pl. Idén a táborokat az adóvisszatérítésből fizettem, jövőre nem lesz gond, hogy félretegyek rá.)

2016. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Eszter76 ***** válasza:
78%
Ja, és nekem is "meglepetés baba" a 3, nem terveztük, de nagyon örültem neki. :-)
2016. jún. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Bella169 ***** válasza:
88%

Én vállalnám.

Ti kitudnátok használni az összes adókedvezményt, ami 20 000ről 99 000re nőne, ott lenne az oviban az ingyenes a suliban a féláras étkezés.

Ha már mindhárom sulis lesz akkor is max másfél kaját kell fizetned (míg 2 gyereknél 2 teljeset)

Ott van még a gázártámogatás is nagycsaládososoknak.

Ja és a családi pótlék se fejenként 12 hanem fejenként 16 ezer.


Nem tudom, hogy a fent leírtakba a csp és az adókedvezmény bent van e, de akkor kb 650-700 között van most a bevételetek.

3. gyerek esetén ez a bevétel megugrik kb 100-105 ezerrel (emelt csp és adókedvezmény különbözet a mostanihoz képest.

Ennyi meg egy gyerek még különórákkal is elég.

Egyedül a gyed időszaka alatt lenne kevesebb a bevétel, egy százassal kb tehát olyan 550 - 600 ezer között, de egy csecsemő még jóval kevesebbe is kerül mint egy iskolás, plusz már akkor fogtok az óvodai és iskolai étkezésen mikor még pici a baba.

Összességében szerintem ennyiből ki lehet jönni 3 gyerekkel. Ilyen bevétellel tuti nem vetetném el, mert ennyiből jó életszínvonalon fel lehet nevelni 3 gyereket.

2016. jún. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Sokkal kevesebbel is vállalnánk mi majd a harmadikat. És én párom nettó 200+cafeteriát kap nyáron,télen 240+cafeteria. Már most leadóik 3gyerekes adónyit,mert ugye a cafeteriából is vonnak. Erre jön évente 10-15ezer br ban fizu emelés,mozgó bér is van évente. És neki tuti biztos az állása. A baba fél éves korától átveszi a gyedet majd,második baba,és abból veszünk új autót. Használtan mert mi az újban nem bízunk. Jelenleg albérletben lakunk,majd veszünl lakást,de ahhoz kell az önerő. De majd alakul,azért mi nem a semmire vagy a csp ra vállalnánk. Én el se tudom hinni hogy emberek 500ezerből nem.tudnak megélni... Három gyerekre ott az ingyen könyv,féláras kaja,mellé 99ezret adnak,nem 10 és 25ezret. Egyetem? Tanuljon és ingyenesre mehet. Párom is ösztöndíjjal ment a müegyetemre,építőmérnöknek. Testvére is ingyen lett diplomás. Mellesleg a diákmunka se ördögtől való,a sok mai semmirekellő gyerekre ráférne heti párszor 8óra.
2016. jún. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudod eldonteni,senki más,hiába kérdezed ,mindenkinek más a küszöb.én böven beválalnám mert ez elég sok pénz igy is meg ugy is és mindenkire jutna elég pénz a 3. Gyerek mellet is .de ha te nem igy érzed az a te döntésed.
2016. jún. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi bevétel mellett mi vállalnánk. Beosztással (nem nelkulozessel) ennyi pénzből jól lehet élni. Oda kell.figyelni, kicsit menedzselni a pénzügyeket és menne. Biztos, hogy nyitnék lakástakarékot,.hogy ingyen állami pénzből tudjak előtörleszreni, emellett nyitnék egészségpénztárt és igénybevenném az utána járó adóvisszatérítést és más hasonló apróságok, amikkel egy év alatt is már százezreket lehet spórolni. Emellett nekem többet ér három gyerek egy kis batyuval elindítva mint két gyerek egy-egy lakással.

A bevételének bőven átlag feletti. Ahol én dolgozom munkahely, minden évben írnak ki pályázatot üdülésre. Az egy főre jutó jövedelem alapján rangsorolnak. Idén megpróbáltam 20 család kap támogatást, de mi az egy főre jutó 75 ezer Ft-tal túl gazdagok voltunk, pedig pénzügyi szektorban dolgozok, csak szellemi foglalkoztatottak vannak nálunk.

2016. jún. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Ha teherbe esnék megtartanám, de szándékosan nem szülnék 3. gyereket..Pont a távoli jövő miatt , amit írtál. Az iskoláztatás , lakás vásárlás nem egyszerű. Nekünk egy gyermekünk van ès nem lesz kistesó pont emiatt .Nekünk hitelünk nincs és már van egy kétszobás lakás , ami a gyereké.De van egy életszinvonal , ami mellett jól működik minden.
2016. jún. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!