Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 év körüli babátokkal hogyan...

1 év körüli babátokkal hogyan hangoltok össze családi programokat?

Figyelt kérdés

Például egy családi déli éttermi(!) ebédet, ha a baba éppen ebéd után alszik...az az egy napközbeni alvása van már csak, de az szinte percre pontosan 12.30 órakor (+/- 10 perc). A családi ebédnek ünneplésnek meg 2-3 óra körül szokott vége lenni az már ugye nagyon nagy csuszás a napirendből...és kajáldában lerakni sem tudom nyilván...

Legszivesebben el se mennék de anyámnak lesz kerek, sokadik szülinapja... kértem tegye alvás utánra, estebédnek, kb. 4-fél 5 tökéletes lenne, még pont evés időre is esne a babának, ehetne velünk... de neeem lehet, mert ebéd az délben van...(anyám amúgy is egy eset). A többi rokonomat amúgy szerintem nem zavarná, főleg ha mondanánk, hogy a kicsire való tekintettel... Nem tudom mi legyen, hogy legyen, párom családja egészen más, ők simán elfogadták, hogy délelőtt szülinapoztunk, a karácsonyi ebédet estére tették (itt mondjuk ez másnak is jobb volt)...mindenkire tekintettel vannak, pedig nagyobb létszámú összejövetel.

Ráadásul az én családom messze is lakik, ritkán is megyünk, tehát amúgy is fel lesz bolydulva a picim, a sok utazás, meg idegen hely és emberek, jövés-menés...

Nem szeretném és nem is tudom megváltoztatni az alvásidejét. Még arra gondoltunk, ha marad ez az időpont, hogy párom otthon marad, dehát az milyen már...leutazunk 300 km...ő meg kimarad... meg a pici is, akire elvileg kiváncsi a családom többi tagja is, és máskor szerintem nem is lesz lehetöségünk találkozni, mert csak egy hétvégéről van szó.Legszivesebben nem is mennék, olyan mérges vagyok erre a makacs viselkedésre, de közben mégis az anyám, de haragszok is rá, mert ugy érzem, valamilyen szinten választásra kényszerítene ezzel... nekem egyértelmű, kit választanék...abból meg sértődés lenne...Egyáltalán, milyen önzőség, milyen viselkedés ez...


Ti mit tennétek? Esetleg valami alternatív ötlet? (Ja, fözni nem tud (!!!) szóval az otthon tartja és lerakhatom a Kicsit lehetőség kiesik).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 22. 09:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
45%

Ha az otthon megtartás ellen csak annyi szól, hogy nem tud főzni, akkor rendeljetek ételt, tálakat.

Akkor meg lehet otthon tartani, csak teríteni kell, meg utána eltakarítani. (Esetleg felajánlod, hogy majd te eltakarítasz, neki nem kell ezzel foglalkozni, ha baja lenne ezzel.)

2017. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
52%

Egy eves gyerek nyugodtan aludhat a babakocsiban ebed utan.

Nalunk nem a gyerek uralkodik, nyugodtan elmegyunk barhova. Es mi van ha egy oraval kesobb alszik el, a babakocsiban ?

Csak mondjuk az ilyen dolgokhoz honapokkal ezelott hozza lehetett volna szoktatni.

2017. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy sikerül. Pár ilyen napirend-felrúgós program belefér azért. Lehet, hogy ölben, babakocsiban, vagy az autóban alszik és ti felváltva vigyáztok rá. Lehet, hogy nyűgös lesz, de az is lehet, hogy pont felpörög és nem alszik.

Nálunk épp mindenütt több kisgyerek van a családban, nem lehet mindegyikhez alkalmazkodni, de persze mindenki elnéző, ha késnek...: mert X épp bekakilt, amikor már rajta volt az anorák vagy Y az autóban még sürgősen szoptat, vagy Z még kint sétál valamelyikkel, mert elaludt (bár a desszert alatt még a levesnél fog tartani), de sebaj, mert nagymama addig a testvérét kergeti az asztalok alatt :)

2017. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is igy aludt a babam napirend szerint. Babakocsiban aludt ha unneples volt vagy esetleg egyetlenegyszer huha eltertunk a napirendtol. Sosem csinaltan ebbol problemat, ez nem egy nagy dolog.
2017. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
61%
Neked kell tudni, hogy a kicsi (nem te!!!) mennyire ragaszkodik az alvásidejéhez. Van olyan, aki simán kibírja, ha pár órát csúszik, akkor az egyszerűbb. Ha olyan típus, aki ezt nem bírja, mert nyűgös, hisztis lesz, akkor az a legkézenfekvőbb, ha elaltatjátok babakocsiban, és akkor alhat utána az étteremben is. Mi általában így csináltuk.
2017. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem se csinálj ebből ekkora problémát.

Eleve nem értek egyet azzal, hogy a gyerek köré igazítják nemhogy egy szűkebb család, hanem 10-20 felnőtt ember napirendjét.

Altasd babakocsiban. :)

2017. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk az egész család a kicsihez igazodik.

Ez is rohadt frusztráló szerintem, hogy 1 ember miatt másik 15 variálja meg 20x a napi programját meg időbeosztását.

Ha nálatok nem ilyen jó fej mindenki, akkor nem tudom.

2017. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy eléggé nyűgös tud lenni, ha nem alszik. Meg babakocsiban nem tud aludni. Sokáig úgy mentünk vele sétálni, ide-oda, hogy babakocsiban aludt, de amiota tud forogni, midig át akar fordulni hasra, vagy oldalra, de ott ugye nem tud, és felébred.... utána meg már nem alszik vissza. Ráadásul csak akkor alszik benne, ha mozog. Ő ilyen, és én ezt elfogadom.

A másik, hogy amikor tul sok az inger, akkor azzal foglalkozik... étteremben meg aztán pláne lesz mit nézni...

Szerintem nem ő uralkodik, de az igaz, hogy amiben tudok, alkalmazkodok hozzá, hiszen itthon vagyok gyesen, más dolgom nincs (ha meg mégis, azt összehangolom)...és szerintem egyszer ennyit meg lehet tenni, nálunk ő az egyetlen baba.

Meg párom családjának nem gond, enyémnek igen...?

Meg ha kajáldában alszik el...ö 2-3 órát alszik...ott vagyunk 1 órát...utána öltözni, átmegyünk sütizni, vagy nem tudom mit tervez, de akkor ugye megint biztos az ébredés.

2017. jan. 22. 10:27
 9/37 anonim ***** válasza:
72%

Nem ujszulott mar, 1 eves! Nem baba, hanem kisgyerek. Ha csak ugy tud aludni, hogy mozog a kocsi, akkor tologatod.

Honnan tudod, hogy mennyire nyugos ha nem alszik, ha eddig mindig aludt ?

Egy ekkora kisgyerekkel mar lehet rugalmasnak lenni.

De ennek az egesznek kifogas szaga van.

2017. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerűen elvittük magunkkal. Ha aludt, akkor aludt, ha nem aludt, akkor nem aludt. Nem csináltunk ekkora ügyet belőle. Jó dolog a napirend, de ennyire kőbe vésve nem volt nálunk. Hányszor kaptunk alvás idejében időpontot uh-ra, vesedokihoz, tanácsadásra... Muszáj egy kis rugalmasság, különben megbolondul az ember. Mi lesz óraátállításkor? Megőrülsz?
2017. jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!